REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli masz dobry wzrok, to na co dzień raczej nie zwracasz uwagi na niebieskie światło emitowane np. na ekranie komputera i nie zastanawiasz się nad tym, czy zainwestować w okulary zerówki. Jeśli jednak posiadasz wady wzroku i nosisz okulary to niebieskie światło może spowodować u ciebie np. suchość oczu. Dlatego też odpowiednie okulary i powłoka antyrefleksyjna to dla ciebie podstawa. Dlaczego warto zainwestować w okulary do komputera nawet, jeśli nie jesteś krótkowidzem? W jaki sposób takie okulary mogą ci zapewnić komfort w pracy przy komputerze? 

  Szkodliwe światło monitora, czyli po co ci okulary

  We współczesnych czasach każdy z nas spędza przed ekranem komputera zdecydowanie więcej czasu niż kiedyś. Z tzw. szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia takie jak tablet, telefon komórkowy, laptop czy komputer stykamy się zdecydowanie częściej niż 8 godzin dziennie.

  Po długim czasie spędzonym przed komputerem czy innym ekranem nasze oczy są suche, mamy obniżony komfort widzenia, gorszą ostrość, pojawiają się plamki, podwójne widzenie czy ból głowy. Często wytwarza się syndrom widzenia komputerowego, a zatem zmęczenie oczu, epizody zaczerwienienia oczu, pieczenie, łzawienie, szczypanie czy kłopoty z koncentracją. Podczas kontaktu z ekranem rzadziej mrugamy, na przedniej części oka tworzą się suche miejsca i dochodzi do szybszego rozpadu struktur łzowych. Do tego niebieskie światło emitowane przez ekrany zaburza wytwarzanie melatoniny co wpływa na kłopoty ze snem czy zasypianiem. 

  Dostępne opcje okularów do pracy

  Jeśli dużo pracujemy, co doprowadza do zmęczenia naszych oczu staramy się robić przerwy, przemywać twarz, używać kropli do oczu. Jednak nie zawsze te metody odnoszą skutek i wtedy warto zainwestować w okulary do pracy. Powodem, który skłania nas w codziennym życiu do kupna okularów tj. okulary ochronne, okulary przeciwsłoneczne z powłoką antyrefleksyjną, szkła okularowe czy soczewki, jest chęć zadbania o nasz wzrok. Jednak w klasycznych okularach korekcyjnych ważne jest ich noszenie, dopasowanie. Czy w okularach zerówkach służących do pracy przed komputerem powłoka ma znaczenie? Odpowiedź brzmi: tak - jest ona ważna zarówno w zerówkach jak i okularach dla osób z wadami wzroku. 

  Ważne jest, aby okulary ochronne do komputera zawierały właściwą powłokę. Na rynku znajdziemy okulary z powłoką antyrefleksyjną, która chroni nas przed refleksami światła na wewnętrznej i zewnętrznej stronie soczewki. Dodatkowo okulary takie często mają warstwę hydrofobową, ograniczającą parowanie, osadzanie kropel wody. Warto wybrać także okulary blue resistant czyli powłoką z filtrem światła niebieskiego. Dzięki nim szkodliwe niebieskie światło ekranów jest odbijane, a tym samym nasze oczy mniej zmęczone. Można też zakupić okulary z żółtymi szkłami, które równieć chronią przed  niebieskim światłem, jednak zmieniają kolory, które widzisz. 

  Dodatkowo okulary mogą być wyposażone w powłoki antystatyczne lub antyelektrostatyczne, chroniące przed kurzem lub promieniowaniem elektromagnetycznym.

  Okulary i oprawki online

  Jeśli już się zdecydujesz na zakup jakim są okulary online, warto także wybrać dobre oprawki. Te występują w różnych wariantach i wszystko zależy od twojej fantazji. Oprawki mogą podkreślać twój indywidualny charakter lub mogą być dyskretne. Jeśli okulary mają ci służyć jedynie do biura, możesz wybrać elegancki, klasyczny model w owalnym kształcie. Ale jeśli lubisz wyzwania to czeka na ciebie ogrom opcji opartych na najnowszych trendach. 

  Gdzie kupić okulary do komputera?

  Najlepsze okulary do komputera z powłoką antyrefleksyjną znajdziesz w sklepie interentowym STYLION

  ➤ Skuteczna ochrona przed światłem niebieskim
  ✔ 14 dni na zwrot
  ✔ Szybki czas realizacji - sprawdź!

  https://stylion.pl/okulary-do-komputera-z-antyrefleksem

  Artykuł załadowany: 0.3815 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022