REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zespół Old Breakout

  Zespół Old Breakout (www.cantaramusic.pl)

  REKLAMA

  Już 15 września wielka atrakcja dla miłośników bluesowo-rockowych brzmień. W Domu Kultury na Imielinie wystąpi grupa Old Breakout. Członkowie kultowej formacji Breakout zagrają dla zmarłego dekadę temu przyjaciela i współtowarzysza - Tadeusza Nalepy. 

  Za kilka miesięcy minie dokładnie 50 lat od powstania grupy Breakout. Pierwszymi jej członkami byli: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Janusz Zieliński, Krzysztof Dłutowski i Józef Hajdasz. Zespól wydał 10 studyjnych albumów na przestrzeni 11 lat - od krążka "Na drugim brzegu tęczy" z 1969 roku po "Żagiel Ziemi" z 1980.

  Breakout zawiesił działalność na początku lat 80., kiedy to Tadeusz Nalepa poświęcił się głównie karierze solowej. Zespół reaktywowano jednak wielokrotnie na konkretne festiwale i koncerty specjalne. Podobnie było w 2013 roku. Muzycy zagrali podczas festiwalu Lep na Bluesa w Józefowie pod Warszawą. Tym razem jednak poszli o krok dalej - w roku 2014 wydali płytę pod nieco zmodyfikowaną banderą - Old Breakout. 

  W reaktywowanym składzie pojawili się Krzysztof Dłutowski i Józef Hajdasz - kolejno organy i perkusja z pierwotnego składu zespołu. Tekstami zajął się, jak za dawnych lat, Bogdan Loebl. Ekipę koncertową zasilili nowi muzycy: Wincjusz Chróst, Tadeusz Trzciński, Zbigniew Wypych i Wojciech Morawski.

  W tym roku minęła dekada od śmierci genialnego Tadeusza Nalepy - założyciela grupy Blackout i późniejszego Breakout. Starzy przyjaciele wystąpią pod hasłem Tribute to Nalepa.

  Już w najbliższy piątek - 15 września - Old Breakout zagra w Domu Kultury na Imielinie. Start o godz. 19:00. Usłyszymy najnowsze kompozycje zespołu jak i kultowe numery z dawnych lat. Darmowe karnety można odbierać wna miejscu już dzisiaj po godz. 18:00. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1181 sekundy
  REKLAMA