REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2019, 13:30 komentarzy 2
  Tańce podczas popularnego YMCA

  Tańce podczas popularnego YMCA (KT)

  Kilkadziesiąt osób bawiło się podczas balu karnawałowego w ratuszu. Mieszkańcy Ursynowa o różnym stopniu niepełnosprawności rozkręcili imprezę, której pozazdrościć mogłaby im niejedna dyskoteka. Tańce, karaoke, konkursy z nagrodami, barwne stroje i szampańskie nastroje - tak powinna wyglądać integracja!

  Integracyjny bal karnawałowy jest ursynowską tradycją. Dla wielu mieszkańców to jedyna w roku okazja do swobodnej zabawy.

  - Bardzo mi się podoba to, że dzieci mogą się spotkać i tańcem wyrazić swoje emocje. Nie mają takiej możliwości nigdzie - tylko raz do roku na tym balu. Nie są skrępowani, czują się dobrze - mówi Józefina Borkowska, mama Janka, który bawił się podczas integracyjnego balu karnawałowego.

  W ratuszu bawili się również opiekunowie i całe rodziny ursynowskich niepełnosprawnych. Na parkiecie zapanowało prawdziwe szaleństwo, kiedy prowadzący imprezę zagrał znane hity. Kameralne tańce w parach, bawiące się grupki, indywidualne popisy czy kilkudziesięcioosobowe korowody - bawili się wszyscy.

  Są osoby na wózkach, mniej lub bardziej sprawne ruchowo, uczący się i tacy, którzy szkoły już skończyli. Ten bal jest nam bardzo potrzebny, zresztą jesteśmy już ósmy raz - dodaje pani Józefina.

  Intensywna zabawa wymagała krótkich przerw na złapanie oddechu. Jednak wtedy też nie było mowy o nudzie. Miś Ursynek krążył wśród gości, zabawiał i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Kilkanaście osób wzięło udział w karaoke, inni spróbowali swoich sił w konkursach zręcznościowych - każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy przybyli dostali pomarańczowe plecaczki z drobnymi upominkami i smakołykami.

  ZOBACZ FILM Z INTEGRACYJNEGO BALU KARNAWAŁOWEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~s. 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Jak najwięcej takich imprez! Niemniej jednak nie zapominajmy o konieczności pokrycia podstawowych potrzeb osób niepełnosprawnych - np. edukacyjnych. Pilnie potrzeba szkoły specjalnej (z prawdziwego zdarzenia) na Ursynowie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu 1 ponad rok temuocena: 100% 

   dzielnica może jeszcze pomyśleć o zorganizowaniu dyskoteki czy balu np z okazji dnia dziecka lub andrzejek integracyjnych

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3876 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020