REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Nieważna jest kondycja i umiejętności, wystarczy chęć pomocy innym w potrzebie. To właśnie dla takich osób organizowany jest kolejny już Onkobieg, tym razem przez koronawirusa tylko w formie wirtualnej. I chociaż nie będzie wielkiego wspólnego biegu wokół centrum onkologii, to zasady pozostają takie same: każdy zdobyty kilometr przeliczny zostanie na złotówki. Pieniądze trafią do podopiecznych stowarzyszenia Sarcoma.

  Onkobieg to jedna z najpopularniejszych imprez charytatywnych na Ursynowie. Od 13 lat przyciąga coraz większe rzesze uczestników. Przed rokiem było ich 2,3 tysiąca. Do tej pory udział w biegu polegał na okrążaniu ursynowskiego Narodowego Instytutu Onkologii. Można było biec, iść lub pojechać na rolkach czy hulajnodze. Każde kółko przekładało się na finansowe wsparcie leczenia i rehabilitacji pacjentów onkologicznych.

  Taki oryginalny pomysł, mający na celu zwrócenie uwagi na problem nowotworów w Polsce oraz wsparcie finansowe pacjentów, zrodził się w grupie osób, która poznała się w trakcie leczenia w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii. Stąd nazwa stowarzyszenia „Sarcoma”, która po łacinie oznacza mięsaka.

  W tym roku wyjątkowy Onkobieg!

  Tegoroczny 13. Onkobieg - organizowany 13 września - ze względu na pandemię koronawirusa będzie tylko wirtualny. Wystarczy tego dnia poświęcić 60 minut między 7:00 a 13:00 i w dowolnie przez siebie wybranym miejscu indywidualnie pokonać dowolny dystans.

  - Każdy zdobyty kilometr przeliczymy na złotówki. Następnie sponsorzy przekażą tę kwotę na pomoc naszym najbardziej potrzebującym podopiecznym. Zostaną one przeznaczone m.in. na dojazdy do szpitala , na leki poza receptą lub protezy, które są bardzo kosztowne - mówi Szymon Bubiłek z Sarcomy.

  Aby wziąć udział w biegu trzeba się zarejestrować na stronie imprezy. Zapisy już ruszyły i potrwają do 20 lipca. Wpisowe wynosi 50 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zorganizowanie kolejnych imprez. Osoby mieszkające w Polsce otrzymają przesyłkę z koszulką i medalem za udział w wirtualnym Onkobiegu. Nadwyżka będzie przeznaczona na wsparcie pacjentów onkologicznych.

  Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat Onkobieg przyniósł ponad 200 tysięcy złotych dla najbardziej potrzebujących pacjentów.

  ZOBACZ: Biegnij i wspieraj. 13. Onkobieg 2020

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3415 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020