REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Już teraz wiele osób z Polski pracuje w opiece osób starszych w Niemczech, a z roku na roku jest ich coraz więcej. Nic dziwnego, bo zarobki są tam bardzo atrakcyjne! Gdzie najlepiej szukać ofert pracy dla opiekunek i jak sprawdzić opinie o pracodawcach? Przeczytaj nasz artykuł!

  Fora internetowe

  Obecnie fora internetowe nie są już tak popularne jak jeszcze kilka lat temu, ale pomimo to warto mieć je na uwadze. W polskim internecie jest kilka portali dedykowanych opiekunom osób starszych. Najlepszy i najbardziej rozbudowany z nich to Opiekunki24.pl.

  W serwisie znajdziecie między innymi:

  • codziennie dodawane oferty pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech,
  • nowość w postaci Rankingu pracodawców – sprawdź, kto najlepiej wypadł w 40 kategoriach!
  • wizytówki wszystkich liczących się firm z branży opieki osób starszych,
  • artykuły z poradami,
  • opinie o pracodawcach – w tym dziale możesz zapytać o aktualne opinie osób zatrudnionych obecnie w danej firmie lub poczytać te, które użytkownicy dodali w serwisie na przestrzeni ostatnich lat,
  • dedykowane opiekunkom forum – tu znajdziesz rozrywkę, inspiracje, porady i ludzi, którzy cię zrozumieją.

  Opieka osób starszych na Facebooku

  Niebieski portal społecznościowy gromadzi w Polsce miliony użytkowników. Nic zatem dziwnego, że również opiekunki osób starszych znajdą tutaj dla siebie sporo interesujących miejsc, stron i treści. Warto polubić firmy, które nas interesują – większość pracodawców ma tu swoje profile. Dzięki temu będą do nas docierały ich posty z ofertami pracy i ważnymi informacjami z punktu widzenia firm.

  Trzeba również wymienić tworzone przez opiekunów grupy na Facebooku. W zależności od ustawień można do nich dołączyć bez ograniczeń lub konieczne jest zaakceptowanie naszego zgłoszenia przez administratorów grup. Jest ich obecnie bardzo wiele – niektóre są nakierowane na gromadzenie ofert pracy, inne na opinie o firmach, a jeszcze inne starają się kłaść nacisk przede wszystkim na wzajemne wspieranie się opiekunów.

  Każdy na pewno znajdzie w facebookowych grupach coś dla siebie, choć dużym ich minusem jest utrudnione wyszukiwanie informacji. Nawet jeśli ktoś napisał już w danej grupie cenną dla nas wiadomość, to nie będzie nam łatwo do niej dotrzeć. Pod tym względem zdecydowanie wygodniejsze są fora internetowe z podziałem na wątki i temat oraz możliwością wyszukiwania.

  Kto pyta – nie błądzi

  Opinii o poszczególnych pracodawcach warto szukać również wśród własnych znajomych. Przecież nie ma to jak polecenie od kogoś, kogo już znamy i mamy do niego zaufanie.

  A co zrobić jeśli w gronie rodziny, sąsiadów czy przyjaciół nie ma nikogo z branży opieki osób starszych? Osoby, które już wyjeżdżają do Niemiec, mogą podpytać współpasażerów w autobusie. Zwykle liniami na trasie Polska-Niemcy podróżuje wielu opiekunów seniorów. Można również poszukać wśród firm takiej, która jest często polecana wśród opiekunów.

  Artykuł załadowany: 0.2015 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019