REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szukasz pracy jako opiekunka lub opiekun osób starszych. Nie chcesz pracować w Polsce. Znasz nasze stawki krajowe i słusznie uważasz, że są one nieadekwatne do odpowiedzialności związanej z tym zawodem. Wolisz wyjechać za zachodnią granicę i pobierać znacznie wyższe wynagrodzenie. Jednak wciąż nie umawiasz się na rozmowę z agencją zatrudniającą opiekunki w Niemczech.

  Być może blokuje Cię tylko brak wiedzy. Sprawdź, jakie informacje muszą zebrać rekruterzy od kandydatów i dowiedz się, dlaczego są one dla nich tak istotne.

  Jakie znaczenie ma płeć w pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech?

  Pozornie żadne. W opiece w Niemczech mogą pracować i kobiety i mężczyźni. Zwyczajowo przyjęło się mówić o niemieckich opiekunkach, ponieważ przedstawicielek płci pięknej jest na tym stanowisku zdecydowanie więcej. Nie oznacza to, że mężczyzna nie może być empatyczny, cierpliwy i opiekuńczy. A to cechy osobowości są tu kluczowe.

  Niektórzy seniorzy wolą, by opiekowała się nimi osoba tej samej płci. Jest to dla nich mniej krępujące podczas czynności typowo higienicznych. Nie każdy podopieczny może bowiem zadbać o swoją czystość we własnym zakresie. Informacje o Twojej płci pozwalają agencji zapewniać starszym osobom dokładnie taką opiekę, która będzie dla nich w pełni komfortowa.

  Oferta pracy dla opiekunek w Niemczech a wiek.

  Niezbędna na stanowisku opiekuna kondycja fizyczna wcale nie musi wiązać się z konkretnym wiekiem. Ważniejsze będzie to, czy nie zmagasz się z problemami z kręgosłupem. W tej kwestii nie warto udawać. Dobra firma ma wiele ofert pracy. Jeśli uzna, że warto Cię zatrudnić, znajdzie Ci miejsce w swoich szeregach. Przeznaczy Ci jednak taki zakres obowiązków, który nie wymaga codziennego dźwigania.

  Preferencje podopiecznych także tutaj są zróżnicowane. Jedni wolą zaprosić do domu młodą osobę, która wniesie pod ich dach sporo ożywczej energii. Inni lubią towarzystwo ludzi w podobnym wieku, uważając ich za lepszych kompanów do rozmowy.

  Opieka nad seniorem a terminy. Kiedy możesz rozpocząć pracę w Niemczech?

  To sprawa czysto organizacyjna. Opiekunki w Niemczech nie mogą pracować przez cały rok. Pracują w systemie zmianowym. Oznacza to, że agencje opiekunek muszą starannie dopracować grafik. Poszukują więc ludzi na konkretne terminy. 

  W nowym miejscu pracy możesz liczyć na wprowadzenie w obowiązki przez opiekunkę, którą zmieniasz. To także zajmuje czas. Właśnie dlatego rekruter musi wziąć pod uwagę nie tylko to, czy spełniasz wymagania. W zależności od Twojej dyspozycyjności będzie Ci oferować mniej lub więcej stanowisk w opiece do wyboru.

  Opiekunki Niemcy. Czy masz doświadczenie jako opiekun lub opiekunka osób starszych?

  Praca opiekunki osób starszych może się wiązać z koniecznością sprawowania opieki nad seniorem z demencją starczą, stwardnieniem rozsianym czy cukrzycą. Zdarza się, że podopieczny jest po udarze lub ma znacznie ograniczoną mobilność. Każda z tych sytuacji wiąże się z innymi wyzwaniami. Dlatego Twoje doświadczenie w opiece będzie stanowić dodatkowy atut podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Wszystkie opiekunki seniorów mogą liczyć na dodatkowe premie i ekwiwalent za niewykorzystany urlop lub pracę w święta. Te osoby, które wykonują najcięższą pracę, zawsze będą jednak zarabiać więcej niż opiekunowie, których zadanie sprowadza się do zapewnienia starszej osobie towarzystwa.

  Praca dla opiekunki osób starszych Niemcy. Czy trzeba znać język niemiecki?

  Opiekunki w Niemczech muszą wykazać się znajomością języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym. Nie jest to bynajmniej fanaberia pracodawcy. Jeśli starsza osoba źle się poczuje, może mówić niewyraźnie lub cicho. W takiej sytuacji zadaniem opiekunki jest skontaktowanie się ze służbami medycznymi i precyzyjne przekazanie wszystkich informacji o stanie zdrowia podopiecznego.

  Nie masz jeszcze na oku sprawdzonej agencji opiekunek? Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie Jobs.pricura.de/pl i umów się na rozmowę z firmą o ugruntowanej pozycji na rynku.

  Artykuł załadowany: 0.2443 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021