REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Tędy pobiegnie przedłużenie Belgradzkiej

  Tędy pobiegnie przedłużenie Belgradzkiej (Jan Kurzawa)

  REKLAMA

  Budowa przedłużenia ul. Belgradzkiej w stronę Kazurki budzi na Ursynowie ogromne emocje. Mieszkańcy i społecznicy, którzy sprzeciwiają się tak szerokiej drodze podejrzewają, że burmistrzowi nie chodzi tylko o dojazd do ośrodka dla niepełnosprawnych, który powstaje obok. Publikujemy artykuł Piotra Skubiszewskiego - przewodniczącego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów".

  Zgodnie  z ogłoszonym przetargiem, dojdzie wkrótce do budowy aż czteropasmowej drogi, prowadzącej do ośrodka dla osób niepełnosprawnych, powstającego w okolicach Górki Kazurki. Jest to decyzja niewłaściwa i od początku budząca sprzeciw mieszkańców. Budowa tak szerokiej drogi nie pasuje do charakteru okolicy Kazury. 

  W lutym bieżącego roku kilkanaście osób podpisało się pod listem do Roberta Kempy, w którym zwrócono się z apelem o odstąpienie od budowy czteropasmowej ul. Belgradzkiej-bis, mającej prowadzić do nowo budowanego ośrodka dla osób niepełnosprawnych. W tym tygodniu natomiast na stronie dzielnicowego urzędu pojawiło się ogłoszenie o przetargu. Wynika z niego, że zdania jednak nie zmieniono - będzie budowana szeroka droga, podobno tylko do Górki Kazurki. Ale czy na pewno?

  Wspomniana inwestycja ma polegać m.in. na rozbudowie skrzyżowania ul. Belgradzkiej z ul. Stryjeńskich oraz na budowie dwóch jezdni o szerokości 6 m, rozdzielonych pasem o szerokości do 4 m, chodników i drogi rowerowej, na odcinku około 150 metrów. Koszt realizacji tego zadania został oszacowany na prawie 3 mln zł.

  Kiedy w zeszłym roku informacje o takiej inwestycji pojawiły się w publicznej przestrzeni, zadawaliśmy pytania, po co budować tak szeroką drogę, która podobno ma się nigdy nie połączyć z ul. Pileckiego. Została uruchomiona społeczna petycja, którą poparło kilkaset osób. W sprawę zaangażowali się niektórzy radni i mieszkańcy, odbyła się także nadzwyczajna sesja rady dzielnicy. Podjęto próby zorganizowania konsultacji społecznych – nie zostały one jednak przeprowadzone, mimo iż w 2014 r. Robert Kempa w wywiadzie dla Haloursynow.pl deklarował, że w sprawach inwestycji drogowych będą one organizowane. Uważam to za podstawowe zaniedbanie. Gdyby takie konsultacje odbyły się na początku planowania inwestycji, byłoby jasne, że budowa tak szerokiej drogi w tym miejscu jest niezasadna. No chyba, że zrobiono to celowo.

  Realizacja Belgradzkiej-bis w proponowanej przez zarząd dzielnicy formule doprowadzi do degradacji otoczenia parkowo-rekreacyjnego i przyczyni się do dewastacji terenów zielonych (m.in. wycinki drzew). Tak szeroka droga w tym miejscu zupełnie nie pasuje do otocznia, które w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczone na funkcje tzw. zieleni urządzanej. Część terenu znajduje się w warszawskim obszarze chronionego krajobrazu, a obok w przyszłości ma powstać przecież oczekiwany przez mieszkańców duży park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. 

  Zarząd dzielnicy niestety od samego początku nie wykazywał dobrej woli do realnej debaty oraz do zmiany swoich planów. Poza zwłoką w odpowiedzi na nasze pismo, wspomniane na początku niniejszego artykułu, w marcu burmistrz odmówił również zorganizowania dodatkowych konsultacji z mieszkańcami w formie spaceru po terenie przyszłej inwestycji, o co zabiegał Otwarty Ursynów. Ogłoszony przetarg potwierdza, że tak szeroka droga – przypominająca dosłownie pas startowy dla samolotów – jednak powstanie. 

  Realizacja tej inwestycji w zaproponowanym kształcie spowoduje nieodwracalne zmiany dla okolicy Kazury, zamieniając jej sporą część w betonowo-asfaltową pustynię. Nie wierzę, że chodzi tylko o drogę do ośrodka dla osób niepełnosprawnych, bo nie budowano by wtedy aż takiej arterii. Bo niby po co? Burmistrz mówi, że jest to wymagane przepisami, ale to jest nieprawda. Moim zdaniem chodzi o to, aby pod Lasem Kabackim uruchomić możliwości kolejnej zabudowy (to akurat jest przewidziane w miejscowym planie) i w przyszłości połączyć Belgradzką-bis z ul. Pileckiego.

  Choćby z uwagi na te dwa ostatnie punkty, nie powinno się dopuścić do budowy tak szerokiej drogi. Niestety, w tej sprawie zarząd Roberta Kempy całkowicie zawiódł, wykazując się brakiem umiejętności przyznania się do błędu i wycofania z niewłaściwej decyzji. Jak zwykle stracą na tym mieszkańcy i otoczenie.

  Piotr Skubiszewski 

  Otwarty Ursynów 

  ************************************************

  Powyższy tekst jest prywatną opinią autora i nie musi odzwierciedlać stanowiska redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" publikujemy stanowiska osób i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  49Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mattis 49 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Ta droga była planowana, po czym wypadła z planów. Obecnie burmistrz zapowiada, że nie będzie łączenia z Pileckiego. Nie ma również zabezpieczonych pieniędzy na tę inwestycję, więc pozostaniemy na lata z tym kempowatym potworkiem. Ludzie, naprawdę nie rozumiecie, że budowanie przewymiarowanych 'autostrad' na terenach zielonych to nie jest rozwój w stylu zachodnim, tylko wschodnim?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawiedliwy 48 10 miesięcy temuocena: 45% 

   ja od 20 lat czekam na połączenie Belgradzkiej z Pileckiego, Stryjeńskich ze szkołą, kościołem powinna być ulicą jak Dereniowa o zwolnionym ruchu, a obwodowa trasa poza zabudową , mieszkańcy Kazury mają wewnątrz osiedla olbrzymi teren rekreacyjny

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~luke 47 10 miesięcy temuocena: 71% 

   Olbrzymi teren rekreacyjny wewnątrz osiedla Kazury już wkrótce zamieni się w betonowy żłobek wraz z kolejną droga dojazdową i ponad setkę dodatkowych samochodów tuż pod oknami.... I to byłoby tyle w temacie tych oszołamiających terenów zielonych wewnątrz i wokół osiedla Kazury... A Stryjeńskich faktycznie powinna być ulicą o zwolnionym ruchu jak Dereniowa. Jestem za!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gotm 46 10 miesięcy temuocena: 44% 

   Ja chcę tej drogi. Była tam planowana i jest pod nią miejsce. dodatkowo można na nieużytkach zaplanować tereny rekreacyjne i tak jest ich dużo. Jak komuś nie pasuje mieszkanie w mieście to w dobrej cenie są ceny działek na wsi. Nie marudzić tylko budować jak na porządne miasto przystało.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ryży 45 10 miesięcy temuocena: 10% 

   Skubiszewski pieniacz i komunistyczny aparatczyk. Wiedział o tej drodze już w 2012, a teraz mydli ludziom oczy, bo chce wrócić do gry. Śmieszne, tak dać się załatwić Guziałowi. Skubiszewski zrozum ty jesteś pacynką do gry. Rób co Ci każą i nie wychylaj się.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoni 44 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Matejaku, ty zazdrośniku ty

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tir 43 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Ursynów pomimo metra staje się coraz bardziej zasmrodzoną spalinami dzielnicą mieszkaniową.Wkrótce będziemy mieć jeszcze kominy nad przelotową autostradą i tranzyt z Konstancina ,Piaseczna i innych okolic. Im szersze ulice będzie się tutaj budować, tym mniej korzyści z tego będą mieli mieszkańcy Ursynowa, a więcej tzw. przejezdni.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polo 42 10 miesięcy temuocena: 72% 

   Precz z łapami od terenów zielonych. Nawet jeżeli to są nieużytki w otulinie Lasu Kabackiego. Wielu ludziom tam się przyjemnie spaceruje. Przynajmniej jest cicho i ptaki śpiewają. Oprócz autostrad potrzebujemy także oaz ciszy i spokoju do wypoczynku. Niedługo niektórzy zażądają wyciecia lasu kabackiego. Wolę sto razy postać 10 minut w korku niż przełazić przez autostradę do Lasu Kabackiego. Ale to zrozumie tylko myślący człowiek.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazury 41 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Będziemy tam stać i blokować!!!!!!!!!!!1 Żadna koaprka tam nie wjedzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hania 40 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Skubiszewski ma rację, że ta droga powinna mieć po jednym pasie. Platforma Obywatelska nagrabiła sobie na Kazury. Nie szanują ludzi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marchewa 39 10 miesięcy temuocena: 53% 

   Ja nie mam nic przeciwko samej drodze, ale jestem przeciwko tej autostradzie. Przecież mogli zbudować zwyklą jedno pasmówkę i byłoby wszystko ok. Nie podoba mi się, że ludzie nie solidaryzują się. Ci co mieszkają daleko chcielby nawet 10 pasów, bo to nie ich problem. Ludzie oragnijmy się i wspierajmy się. Mamy tylko pretensje, że burmistrz nas olał, nie zrobił konsultacji i to, że buduje taką szeroką drogę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iwonka 38 10 miesięcy temuocena: 84% 

   Jednak PO siedzi w kieszeni deweloperów. Pewnie Kempie ktoś kazał to zrobić, a on teraz okłamuje ludzi, że ta droga się nie połączy z Pileckiego i Płaskowickiej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aga 37 10 miesięcy temuocena: 19% 

   Ale Kabaty czekają na to połączenie. Jazda przez ronda to kilka kolizji każdego dnia. Nie wszyscy możemy jeździć metrem. Droga jest w planach od ponad 30 lat.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 36 10 miesięcy temuocena: 75% 

   To może dla wygody mieszkańców Kabat zlkwidujemy Górkę Kazurkę i tamtędy puścimy autostradę?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olga 35 10 miesięcy temuocena: 81% 

   Ta inwestycja to jakaś masakra. Po co taka duża droga w tym miejscu? Ktoś to wytłumaczy?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~woj 34 10 miesięcy temuocena: 33% 

   połączenie z Pileckiego. Mogliby to w koncu zrobić po 40latach planowania

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 33 10 miesięcy temuocena: 26% 

   Ale skoro plan miejscowy przewiduje tutaj zabudowę to o co chodzi ? Sensacja za 5 zł ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iwonka 32 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Z mojego punktu widzenia, chodzi o to, że ta droga jest aż tak szeroka. Niech sobie budują, ale mogłaby być to droga bardziej pasująca do okolicy. Przecież obok jest Las Kabacki.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~petersen 31 10 miesięcy temuocena: 71% 

   Ludzie tu komentujący mieszkają z dala od tej drogi. My mieszkańcy ul. Kazury i okolicy stanowczo sprzeciwiamy się tym planom i nie pozwolimy na zniszczenie naszej spokojnej, zielonej okolicy!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 30 10 miesięcy temuocena: 34% 

   Droga jest planowana już od dawna. Do tego ma słuzyć znacznie większej liczbie mieszkańców ursynowa niż tylko okolicznym mieszkańcom, więc wasze zdanie, mimo że brane pod uwage, miejmy nadzieję że nie będzie znaczące. Dzielnica musi się cały czas rozwijać i dbać o potrzeby znacznie większej liczby mieszkańców. Sa plany zbudowania parku nad tunelem POW może w tą stronę powinny iść wysiłki aby ten park powstał, aby służył wszyskim. Na to trzeba naciskać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 29 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Droga była planowana. Wycofano się z tych planów o czym sam pan burmistrz Kempa mówił. Mówił, że nie chodzi o połączenie z Pileckiego. Nasze zdanie jest brane pod uwagę? Nie kpij sobie. Dzielnica się musi rozwijać w rozsądny sposób, a nie w stylu zabudujmy każdy możliwy zielony teren, poszerzmy drogi, wpuśćmy jeszcze więcej samochodów. My tu chcemy żyć! Plany zbudowania parku nad POW są, widzieliśmy piękne wizualizację. Prawda jest jednak taka, że nia ma zabezpieczonych na ten cel pieniędzy. I na koniec @facepalmie powiedz mi kto kłamie w tej sprawie? Burmistrz który mówi, że nie chodzi o połączenie Belgradzkiej z Pileckiego czy ty?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 28 10 miesięcy temuocena: 34% 

   przecież tu jest dużo samochodów, ta ulica nie jest dla przepuszczenia ruchu tranzytowego przez dzielnicę, tylko potrzebna jest dla mieszkańców, którzy już mieszkają i posiadają samochody. Zapominasz cały czas co się dzieje na rondzie po drugiej stronie osiedla. Zwężanie dróg nie zmniejszy liczby samochodów, zwiększy tylko korki (patrz Dereniowa). Do tego plan zrównoważonego rozwoju dzielnicy został zaplanowany dawno (ta właśnie drogą) co burmistrz chwilowo wstrzymał żeby zdobyć większe zaufanie po wyborach. Zdanie na pewno będzie pod uwagę bo bendą konsultacje co do projektu, ale nie zapominajcie, po raz kolejny to piszę, że ta droga ma służyć znacznie większej liczbie mieszkańców i osiedlowe, bardzo egoistyczne podejście jest zupełnie nie na miejscu. Ta droga nie zniszczy ursynowa. Ta droga nie zniszczy żadnego parku. Ta droga tylko pomoże mieszkańcom szybciej i sprawniej dotrzeć do domu a nie spędzać dodatkowy czas w stojących na skrzyżowaniach i zanieczyszczających powietrze samoch

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 27 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Nie wiem czy sam z siebie piszesz nieprawdę czy na zlecenie pana burmistrza, ale jak czytam, że "bendą konsultacje" to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ten teren, tak jak wspominali inni komentatorzy nie służy tylko i wyłącznie mieszkańcom okolic Kazury. I proszę Cię daruj sobie te frazesy, że ta "droga tylko pomoże mieszkańcom szybciej i sprawniej dotrzeć do domu". Ta droga pomoże co najwyżej zarobić parę groszy deweloperom. I taka jest przykra prawda.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UL. Perkalowa 26 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Petersen to nie jest Twoja okolica, ktoś jest właścicielem terenów na zachód od ul. Moczydłowskiej w tym także terenów pod projektowane drogi. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę tych terenów oraz stworzenie infrastruktury drogowej i nie ma żadnego zaczenia twoje roszczeniowe stanowisko. Możesz sobie protestować ale wbij sobie do głowy to że nie jesteś właścicielem tych terenów i spacerujesz po czyimś gruncie NIELEGALNIE.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rob 25 10 miesięcy temuocena: 40% 

   Ludzie , przecież ta przyszła droga to jest rozwiązanie problemów komunikacyjnych tej części. Tak kochacie kilometrowe korki? Jest w planie a wy pitolicie i zal wam ściska że ktoś chce w końcu zrealizować jakiś plan.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 24 10 miesięcy temuocena: 61% 

   Ta droga nie zagwarantuje rozładowania korków, zwłaszcza jeśli co 100 metrów będą ustawione światła, a już doskonale wiemy, że pan Kempa bardzo lubi wydawać publiczne pieniądze w ten sposób. To raz, a dwa, że ta droga została wykreślona z planów. Więc o realizacji jakiego planu my tu mówimy? Tajnego planu zabudowy Górki Kazurki???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolinianin 23 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Jakas anonimowa grupa glosujacych na ten debiutujacy budzet partycypacyjny - wcisnela gniota I zgarnela cala pule ww. budzetu! Wtedy zasady glosowania na zgloszone projekty byly rozmydlone. Nie bylo weryfikacji czy glosujacy jest osoba fizyczna, a nie jednym z tuzina lipnych ursynowian wytworzonych na potrzeby zbudowania osrodka. Wladza wskazala dzialke przy Jazury I ma pretekst do polaczenie Pileckiego-Belgradzka. Skandal!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 22 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Nie taka całkiem anonimowa, to było chyba 3 tysiące osób. Podejrzewam, że projektodawcy, gdyby wiedzieli jak ich chwalebny pomysł zostanie wykorzystany przez burmistrza - sami by go wycofali. Dla mnie to wykorzystywanie ośrodka dla niepełnosprawnych jako pretekstu do budowy przewymiarowanych dróg i tym samym otwierania pola deweloperom jest strasznie niesmaczne i świadczy jakim pan Kempa jest cynicznym człowiekiem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 21 10 miesięcy temuocena: 26% 

   Ta władza która wskazała działkę to Guział kumpel Skubiszewskiego

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 20 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Proszę nie kolprotować kłamliwej narracji pana Kempy. Decyzja kiedy i w jakim miejscu powstanie (lub nie) ten ośrodek zależała tylko i wyłącznie od Roberta Kempy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 19 10 miesięcy temuocena: 51% 

   Oczywiście, że nie chodzi o żadną drogę do ośrodka ale o długo wyczekiwane połączenie ul Pileckiego z Belgradzką. mam nadzieję, że taka droga w końcu powstanie i kibicuję w konsekwencji działania burmistrzowi, jednak nie pochwalam jego metod oszukiwania mieszkańców co do prawdziwych intencji...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mis bareja 18 10 miesięcy temuocena: 47% 

   Jesli droga bedzie czescia obwodnicy, to OK. Budowa powinna ruszyc jak najprzedzej, bo jest potrzebna dla wiekszosci mieszkancow Usynowa.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 17 10 miesięcy temuocena: 81% 

   Wydaje mi się, że ta droga nie będzie żadną częścią obwodnicy. Nie chce mi się również wierzyć, że połączenie prędko powstanie, skoro dzielnica nie ma pieniędzy na 100 metrów chodnika na Kabatach, to co dopiero na autostradę do Górki Kazurki/Parku Cichociemnych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursyn 16 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Super, ale po co? przecież ta droga zdubluje istniejące ulice. Do Puławskiej w stronę centrum można jechać Stryjeńskich i Dereniową do końca, następnie Ciszewskiego i Pileckiego. Lub Stryjeńskich, Płaskowickiej i Pileckiego. W stronę Piaseczna trzeba się przebijać Stryjeńskich i Płaskowiciej. Tutaj jest trochę słabo - ale to dotyczy odcinka Płaskowickiej bliżej Ursynowa, w szczególności tego nieszczęsnego ronda przy Auchan. Połączenie Pileckiego z Belgradzką nic by nie poprawiło! Najwyżej zwiększyłoby korki na Płaskowickiej. Zaznaczam, ze jestem zmotoryzowany i nie jestem fanatycznym rowerzystą. Po prostu akurat ta droga jest zupełnie niepotrzebna. Czasami pojawiam się na tym terenie i rzeczywiście takie miejsca są potrzebne. Równiez tym mieszkańcom Ursynowa, którzy nie mieszkają bezpośrednio obok.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zabra 15 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Nie ufam Panu Skubiszewskiemu. Tak po ludzku nie ufam i już nigdy nie zaufam.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 14 10 miesięcy temuocena: 87% 

   A Panu Kempie ufasz?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tymon 13 10 miesięcy temuocena: 75% 

   W 100% zgadzam się ze SKubiszewskim. I tak delikatnie potraktował Kempę w tym artykule. Szkoda, że nie napisał jak Platforma zrobiła sesję rano, w tej sprawie, aby ludzie nie przyszli.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 12 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Wielkie mi tu odkrycie, że Kempa to głównie rączka deweloperów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 11 10 miesięcy temuocena: 37% 

   Bardzo dobrze! Plan tej drogi byłby świetną informacją dla mieszkańców przynajmnej połowy ursynowa. Wiadomo, że kilku osobom może się nie podobać ale miszkając w mieście niestety muszą się liczyć z modernizacja infrastruktury dla potrzeb ruchu i mieszkańców.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 10 10 miesięcy temuocena: 81% 

   Właśnie o to chodzi, żeby modernizacja infrastruktury nie odbywała się "na przypał" ze stratą dla mieszkańców i bez konsultacji z mieszkańcami.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Bardzo żle. Pomyśl trochę!!!!!! To nie jest droga poprawiająca przepustowość ursynowa tylko kawałek autostrady do nikąd wjeżdżającej w tereny zielone czyli przedlesie i i oddzielającej naród od Lasu Kabackiego. TO ,ŻE KTOŚ MIESZKA W MIEŚCIE NIE OZNACZA,ŻE MUSI SIĘ ZGADZAĆ NA BUDOWY GDZIEKOLWIEK,CZEGOKOLWIEK. Niech ci pod domem wybudują spalarnię śmieci. Przecież to potrzebna inwestycja,bo śmieci z miasta trzeba gdzieś utylizować. Co za samolub.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~what's the problem? 8 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Ale czemu nie połączyć Pileckiego z Belgradzką? Może dzięki temu nie będziemy stać w takich korkach na Płaskowickiej... Lepiej trzymać rozkopane skocznie dla rowerzystów? I tak wiadomo, że prędzej czy później cała okolica do Lasu Kabackiego będzie zabudowana osiedlami. Sam mieszkam przy skrzyżowaniu Stryjeńskich z Belgradzką i nie mam nic przeciwko. Czyżby społecznicy mieli kolejny pretekst do walki o cokolwiek? To jest miasto, będzie się rozbudowywać i nic nie poradzimy. Jak komuś ulice nie pasują to nikt siłą nie trzyma, można wyprowadzić się za miasto :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szopi 7 10 miesięcy temuocena: 78% 

   Drogi, drogi, drogi. I w drugą stronę jeśli Pani/Pana jedynym wyobrażeniem przyjaznej, dobrej do życia przestrzeni miejskiej jest zamiana najciekawszych terenów rekreacyjnych w drogi to proszę się wyprowadzić do ścisłego centrum "będzie Pan zadowolony". Również korzystam sporo z samochodu i doceniam sensowną infrastrukturę drogową, tak samo nie lubię korków gdy jadąc do pracy próbuję się wydostać z Ursynowa na Puławską. Jednak już wolę czasem trochę postać w korku niż stracić możliwość korzystania z takich terenów jak Kazurka lub dopuścić do ich bezpowrotnej degradacji. Zamieńmy parki w parkingi, boiska w kolejne ulice itd. itp. żeby jeździło się lepiej. Tym tropem to żeby z dzieckiem, rodziną czy choćby samemu móc chwilę wypocząć, porobić coś fajnego na powietrzu, trzeba będzie organizować wyprawę za miasto. Ja dziękuję za taką zamianę. Czy naprawdę jedyną ambicją Państwa tak święcie przekonanych o tym, że ta przebitka rozwiązałaby problem korków jest wygodne poruszanie się autem?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 6 10 miesięcy temuocena: 26% 

   tereny rekreacyjne? Przecież to jest ugór. Nie da się tam poruszać jak tylko spadnie deszcz, bo jest błoto po kostki, teren zupełnie niezagospodrowany. Było wiele czasu na naciskanie na dzielnicę, aby ten teren zagospodarować i zmienić w park ale nikt tego nie chciał. Teraz są plany parku nad tunelem POW który będzie służył dużo większej liczbie mieszkańców i to powinno być priorytetem szczególnie przy założeniu że ten teren ma łączyć ursynów z wilanowem a nawet z samą wisłą. Przedłużenie Belgradzkiej zmniejszy uciązliwość dla drugiej części państwa osiedla (o której najwyraźniej zapominacie) a na pewno nie zlikwiduje górki i jej bezpośredniej okolicy bo nie będzie to opłacalne finansowo. Róbmy ulice i parkingi tam gdzie potrzeba planując całą dzielnicę a nie tylko okolice kilku zainteresowanych bloków. Tylko wtedy będzie to miało sens.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattis 5 10 miesięcy temuocena: 89% 

   @szopi niektórzy niestety nie pojmują co to znaczy zrównoważony rozwój, przyjazne miasto i tak dalej :/ @facepalm "nikt nie chciał zamienić tego terenu w park" ? Nikt, czyli kto? Radni Platformy Obywatelskiej? Deweloperzy? Oni nie chcieli? Mieszkańcy od lat domagali się rewitalizacji tego miejsca, a także ruin. Poza tym miał być robiony park Cichociemnych? I co? I nic się nie dzieje, bo zamiast troski o zieleń, burmistrz Kempa woli lać beton. Przedłużenie Pileckiego jest słuszne, ale nie w rozmiarach autostradowych. I skąd pewność drogi kolego, że "inwestycje" pana burmistrza nie naruszą górki i jej bezpośredniej okolicy? Kto nam to zagwarantuje, skoro nie mamy za grosz zaufania do zarządu Ursynowa?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 4 10 miesięcy temuocena: 20% 

   dla uściślenia autostrada ma po 2/3 pasy szerokości większej znacznie niż projektowana ulica, pas serwisowy i bezkolizyjne skrzyżowania. Pileckiego nie jest nawet podobne do autostrady więc nie wyolbrzymiajmy. Co do naszej władzy, nikt nie ma do niej zaufania bo jest jak chorągiewka. Władza jednak widzi, że znacznie więcej mieszkańców potrzebuje tej drogi, niż jest przeciwko niej. Gdyby to była droga tylko dla waszego osiedla, prawda, byłaby za duża, ale nie jest i nigdy nie było planu, że tylko waszemu osiedlu ma służyć. Jeśli mamy mówić o dzielnicy to mówmy o całosci a nie o kilku budynkach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Bo tam są tereny zielene i zaraz LAS KABACKI. NIE CHCEMY KOLEJNEJ AUTOSTRADY W MIEJSCU DO WYPOCZYNKU I RELAKSU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Osiedle Kazury zostanie otoczone ze wszystkich stron drogami szybkiego ruchu. Takie drogi niech sobie budują w środku osiedla ,a nie zabierają tereny rekreacyjne. Niedługo zażądacie parkingów w Lesie Kabackim,bo nie ma gdzie parkować.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szopi 2 10 miesięcy temuocena: 72% 

   @facepalm ale przecież Kazury jest miejscem wypoczynku dla całego Ursynowa a nie jedynie mieszkańców tego konkretnego osiedla. Jestem tego przykładem, mieszkam w drugim końcu Ursynowa o ironio tuż przy planowanym wylocie tunelu obwodnicy na Skarpie. Piszesz coś, że Kazurka to ugór, jaki ugór? To że coś nie jest poszatkowane alejkami z kostki i obstawione latarniami nie oznacza, że jest nieużytkiem a że robi się tam błoto, cóż robi się, taka uroda Kazurki. To miejsce dla wielu wyjątkowe na mapie Wawy i przyjeżdżają tu wypoczywać również ludzie z całego miasta, czy to posiedzieć na szczycie czy np. potrenować na trasach rowerowych. Ja na dodatek wcale nie uważam żeby budowa kolejnej drogi w tym miejscu była konieczna. Mądra przebudowa Stryjeńskich, odpowiednie zaprojektowanie ronda na skrzyżowaniu z Płaskowickiej oraz przede wszystkim używanie głowy przez kierowców poruszających się po rondzie i korków w tym miejscu nie będzie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szopi 1 10 miesięcy temuocena: 81% 

   @facepalm jeszcze podsumowaując. Żyję na Ursynowie od 30 lat, uwielbiam go m.in. za tak łatwy i szybki dostęp do powiedzmy "naturalnych" terenów zielonych. Co więcej jestem przekonany, że wysokie ceny ursynowskich nieruchomości i duży popyt na nie jest w dużej mierze podyktowany właśnie tym, że jesteś jednocześnie w mieście z rozbudowanym zapleczem, metrem itp. a robiąc za chwilę 2 kroki, możesz zostawić to miasto za sobą bez konieczności targania się kilkadziesiąt km autem. Korzystam z tego dobrodziejstwa sam, korzystam z rodziną kiedy tylko się da i jak najczęściej się da. Może spróbuj częściej bywać w takich miejscach jak Kazurka, Skarpa Ursynowska, Las Kabacki a łatwiej Ci będzie docenić i zrozumieć prawdziwą wartość tego co mamy i nie sprowadzać tego jedynie do "czubka nosa mieszkańców jednego osiedla".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1251 sekundy
  REKLAMA