REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  - Wygaszenie mi mandatu przez wojewodę to "podeptanie woli wyborców" - tak uważa radny Piotr Karczewski z Platformy Obywatelskiej. Szef stowarzyszenia kupców z bazarku "Na Dołku" jest przekonany, że wygra z wojewodą w sądzie. W ramach działu "Opinie" publikujemy oświadczenie radnego. 

  Pismem z dnia 19 czerwca 2017 roku Wojewoda Mazowiecki próbuje ostatecznie podeptać wolę wyborców, zlekceważyć wszelkie procedury i zignorować fakty.  Ponieważ nie usatysfakcjonowała go decyzja demokratycznie wybranych radnych, którzy nie zgodzili się nie wygaszenie mojego mandatu, próbuje go wygasić samodzielnie. Urzędnik państwowy usiłuje wpłynąć na rozkład sił politycznych w samorządzie. Tak często brany na sztandary suweren, decyzją wojewody, nie ma tu tym razem nic do powiedzenia.

  A tymczasem, drodzy Państwo, to właśnie ów suweren przyznał mi mandat radnego, gdy startowałem w wyborach z hasłami obrony najstarszego i najbardziej lubianego bazaru Ursynowa – Bazarku Na Dołku. Wyborcy bardzo dobrze wiedzieli, bo byłem i jestem wobec nich otwarty oraz uczciwy, że reprezentuję środowisko kupców służących tysiącom okolicznych mieszkańców. Ten kapitał społeczny najwyraźniej komuś się nie spodobał. Ale wolę w tym zakresie powinno wyrażać się w wyborach – podczas uczciwej debaty o sprawach lokalnych oraz podczas głosowania, nie zaś mocą urzędniczych, arbitralnych i zawierających błędy formalne decyzji.

  W trakcie walki o zachowanie Bazarku Na Dołku zastosowano wobec mnie zabieg haniebny. Wykreowano rzekomy konflikt interesów przekształcając peryferyjny kawałek gruntu pod Bazarkiem w ten sposób aby stał się gruntem gminnym. Jest oczywiste, że nie było moją intencją, ale intencją podejmującego taką decyzję wojewody, by Bazarek znalazł się na niedozwolonym z tego punktu widzenia terenie. Szkopuł w tym, że dla Bazarku była to sytuacja bez wyjścia – nie mógł nagle przenieść się „kawałek dalej”, nie mógł także przenieść się jeszcze w miejsce nowej, tymczasowej lokalizacji gdy budowana będzie Południowa Obwodnica Warszawy.

  Tak naprawdę Bogu ducha winny Bazarek był tylko pretekstem – chodziło o mnie, a raczej o to, aby sprawująca władzę w dzielnicy Platforma Obywatelska straciła większość. Kontekstu ogólnopolskiego tych intencji nie muszę chyba opisywać. Wojewoda najpierw wezwał mnie do złożenia wyjaśnień wyznaczając na nie termin, a potem ten termin zignorował wzywając z kolei Radę Dzielnicy do wygaszenia mi mandatu. Słałem kolejne pisma, próbowałem dowiedzieć się czemu złamane zostały podstawowe procedury, a moje tak wyjaśnienia jak i pytania do wojewody kompletne pominięto. Słałem kolejne pisma. Na koniec otrzymałem to z 19 czerwca. Wstyd mi proszę Państwa. Wstyd mi za to, że żyję w kraju, w który powoli, krok po kroku, przestaje być krajem demokratycznym. Chciałbym móc to, jako samorządowiec, powstrzymać. Jedyne co mogę zrobić, to zwrócić się do niezawisłego sądu przedstawiając wszystkie fakty i całą korespondencję świadczącą o intencjach wojewody. Tak właśnie zrobię, nie zważając na kolejne ataki i pomówienia.

  Piotr Karczewski

  Radny Dzielnicy Ursynów

  ********************************************

  Powyższy tekst jest prywatną opinią autora i nie musi odzwierciedlać stanowiska redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" publikujemy stanowiska osób i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~komentator 11 6 miesięcy temuocena: 35% 

   Tak jeszcze przytoczę: P.Budka - "I znowu prawo będzie znaczyć prawo", p.Arłukowicz " Idźcie i mówcie prawdę" - drodzy radni z PO słyszeliście te słowa ??? Te słowa i Wasze działania w terenie, np na Ursynowie - patrząc już chociażby na powyższe "oświadczenie" - nieco się rozjeżdżają. Może zadbajcie w końcu o większą zbieżność i konsekwencję, bo ludzie to nie ciemna masa i nie wystarczy tylko siedzieć i klikać w paluszek w dół, bo argumentów brakuje. Pozdrawiam.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 72 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 10 6 miesięcy temuocena: 37% 

   Jak rozumiem z tego "oświadczenia" p.Karczewski świetnie zdaje sobie sprawę, że prawo jest jednak po stronie Wojewody. Może po prostu należy dokonać wyboru czy chce się być radnym czy też chce się zarządzać Bazarkiem? Jak więc p.Karczewski ma zamiar wygrać w sądzie? Kolejna sprawa - jaki wpływ na zachwianie większości PO w ursynowskim samorządzie ma wygaszenie tego mandatu? Czyżby p.Karczewski usiłował manipulować opinią publiczną ewidentnie wprowadzając mieszkańców w błąd ? - przecież jego miejsce zajmie kolejny na liście reprezentant PO. Ta ma zachwiać większością ??? Haniebne - moim zdaniem - jest to, że demokratycznie wybrani radni - pomimo złożonej przysięgi ("Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej...") i wbrew faktom prawnym - bronili interesu p.Karczewskiego, a nie interesu mieszkańców i dzielnicy. A później idą, protestują i krzyczą o łamaniu Konstytucji - hipokryzja w czystej postaci. Dura lex, sed lex - drodzy Państwo !!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 109 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 9 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Pan Karczewski cały czas mija się z prawdą i wprowadza w błąd mieszkańców. Tkwi przy swoim jakby zawarł pakt z "diablem" i nie ustąpi nie, bo nie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 105 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 8 6 miesięcy temuocena: 31% 

   Sprawa może mieć drugie dno, bo to aż dziwne, że platforma jeszcze nie pożegnała się z takimi jednoosobowym obciążeniem wizerunkowym. Może chodzi o finansowanie tej partii z pieniędzy p. Karczewskiego? Skoro stać go na wynajęcie agencji pr, przyczepki, wydawanie gazety, bilboardy i tak dalej to chyba na biednego nie trafiło.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 79 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 7 6 miesięcy temuocena: 21% 

   Redakcja też sugestywnie umieściła te brednie don karczewskiego w dziale biznes :D I taka prawda, temu panu zależy tylko i wyłącznie na jego własnym biznesie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 105 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidia 6 6 miesięcy temuocena: 72% 

   chcemy bazarku na terenie przy ul.Polaka!!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 107 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ilia 5 6 miesięcy temuocena: 25% 

   A my nie chcemy ! To nie jest dobry teren, już lepiej pod Ratuszem albo gdzieś dalej od bloków.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 106 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 4 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Tylko pan Karczewski go chce na dobrą sprawą, widać zresztą po tym jak wyminusował nieprzychylne komentarze - jak bardzo mu zależy temu biznesmenu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 80 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 3 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Jestem wyborcą z Ursynowa i stwierdzam, że wojewoda wcale nie podeptał mojej woli. Nigdy na pana nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję, ponieważ wystartował pan w ostatnich wyborach samorządowych aby zostać radnym dzielnicy wyłącznie po to, aby załatwiać swoje prywatne interesy. Ile osób oddało na pana głosy? Jaki to jest procent w stosunku do ogółu mieszkańców? Jaki jest pański dorobek jako radnego dzielnicy? Czy kiedykolwiek podjął pan inną społeczną działalność, która nie miałaby związku z bazarkiem "Na dołku"? Podejrzewam, że nie jest pan nawet mieszkańcem dzielnicy, a tylko tu ulokował pan swój prywatny interes, zresztą przy poparciu partyjnego kolegi - burmistrza Ursynowa. Może się pan już zacząć pakować, czego serdecznie panu życzę!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 108 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teresa 2 6 miesięcy temuocena: 23% 

   zgadzam się z powyższym, nie głosowałam na pana, nie znam żadnej pana aktywności dla dzielnicy, poza pilnowaniem swojego biznesu. I na koniec ten beznadziejny wywód o PO ... Przecież to właśnie takie osoby jak pan wpływają na fatalny wizerunek tej partii. A na Pana miejsce może wejdzie do rady ktoś, komu nie zależy tylko na własnym interesie...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 108 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 1 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Niemal się radny-biznesmen-prezes popłakał. A przecież prawo jest jasne: nie można wykorzystywać mandatu radnego do wspierania swojego biznesu. Nawet jeśli ten biznes jest bardzo prospołeczny. Takie przepisy. Skoro pan radny-biznesmen-prezes wzywa rząd do przestrzegania Konstytucji RP, to sam ma moralny obowiązek ją przestrzegać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 107 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1209 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018