REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Decydując się na zakup opon, możemy zdecydować się na różnorodne opcje – niektóre z nich będą skrajnie tanie, inne skrajnie drogie. Czy jakość zawsze idzie w parze z ceną i czy da się kupić dobre, ale tanie opony?

  Opony dzielimy najczęściej na budżetowe, zwane też ekonomicznymi, opony ze średniej półki oraz opony klasy premium. Każda z klas w założeniu ma prezentować opony innej jakości, ale również produkty w innej cenie. Czy faktycznie za dobre opony musimy płacić wiele, czy jednak możemy trafić na wyjątki?

  Jakość w parze z ceną

  Wiele osób, nauczone codziennym doświadczeniem, poszukuje wysokiej jakość produktów w raczej niskich cenach – w wielu przypadkach taki zakup jest możliwy, jednak inaczej jest w przypadku opon. To specyficzny przypadek, gdzie niemal nie występuję sytuacja tzw. przepłacania za markę. Oznacza to, że nie płacimy tylko za to, że opony zostały wyprodukowane przez znaną na całym świecie markę, ale przede wszystkim za jej realną jakość. Jednocześnie, wiele znanych marek produkuje niekoniecznie opony premium, lecz np. klasy średniej czy nawet ekonomicznej, więc sama rozpoznawalność marki nie mam tutaj istotnego znaczenia.

  Jeżeli więc decydujemy się na droższe opony klasy premium, otrzymujemy opony lepsze jakościowo, wykonane z lepszej, często również lżejszej mieszanki, a dodatkowo wykorzystujące wszystkie najnowsze technologie, których próżno szukać w tańszych oponach.

  Kiedy jednak decydujemy się na opony tańsze, otrzymujemy opony faktycznie gorsze, jednak nie znaczy to, że są one złe. Wręcz przeciwnie, nawet one przechodzą bardzo liczne testy i stawiane są im bardzo restrykcyjne wymagania, więc nawet opony klasy budżetowej zapewnią nam bezpieczeństwo podczas jazdy, chociaż najczęściej tej miejskiej, wolnej i niekoniecznie dynamicznej.

  Czy można kupić znakomite opony w niskiej cenie?

  Niestety nie. Jeżeli chcemy kupić opony premium, musimy zapłacić jak za opony marki premium i nie powinniśmy liczyć, że znajdziemy opony w cenie opon klasy średniej, które zapewnią nam parametry znacznie droższych opon. To niemożliwe. Możemy za to wybrać opony, które w danym segmencie będą najbardziej dospawane do naszych wymagań, i to zdecydowanie rekomendujmy – warto dopasować opony do warunków, w jakich będą funkcjonować i do naszego stylu jazdy, a możliwe to będzie m.in. dzięki testom ADAC.

  Testy te są bezstronne, wykorzystuje się do nich opony nie od producentów, lecz kupione w standardowych sklepach (tak, by producenci nie mieli szansa dostarczenia do testów innych, lepszych opon), a dodatkowo testy te są bardzo dokładne i po prostu prestiżowe. Jeżeli więc chcemy porównać konkretne opony lub sprawdzić wyniki tych, które planujemy kupić – warto sprawdzić właśnie wyniki testów ADAC.

  Czy warto kupować opony klasy premium?

  Zdecydowanie tak, o ile będziemy w stanie wykorzystać przynajmniej część ich możliwości. Opony klasy budżetowej niemal nigdy nie są zalecane, nawet w przypadku jazdy miejskiej – jeżeli budżet nas nie ogranicza, zawsze lepiej postawić przynajmniej na średnią półkę. Jednak, jeżeli będziemy poruszać się w warunkach bardzo wymagających, często ruszamy w trasę, mamy samochód szybki i jeździmy nim dynamiczne, a jednocześnie chcemy zachować najlepsze osiągi na drodze i maksymlanie zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto stawić na opony premium, takie, jako opony Nokian Tyres.

  Opony Nokian Tyres znane są głównie jako doskonałe opony zimowe, jednak marka ta oferuje również znakomite opony letnie (np. opony Powerproof XL) . Słyną one ze znakomitej odporności na naprawdę niskie temperatury, ale również gwarantują długi czas użytkowania, niskie spalanie, doskonałą stabilność czy przyczepność na wysokim poziomie, nawet w naprawdę wymagających warunkach. To aspekty, których ciężko oczekiwać w przypadku opon budżetowych czy nawet tych ze średniej półki. Jeżeli więc są one dla nas istotne, warto po prostu dopłacić do lepszych opon właśnie klasy premium.

  opony Nokian Tyres

  W przypadku inwestycji w opony klasy premium możemy jednak – w zamian za cenę – liczyć na to, że okres ich użytkowania będzie dłuższy, niż tańszych opon (w tym samym samochodzie, przy takim samym stylu i warunkach jazdy), ale również same opony będą trwalsze i bardziej odporne na wszelkie otarcia i uszkodzenia mechaniczne (tym charakteryzują się zwłaszcza produkty właśnie od Nokian Tyres) – w praktyce więc jest spora szansa na to, że co prawda faktycznie zapłacimy więcej za opony premium, lecz następny wydatek tego typu będziemy musieli ponieść później, niż w przypadku tańszych opon.

  Warto również zwracać uwagę na te z opon, które pozytywnie wpływają na zmniejszenie spalania, zwłaszcza jeżeli nasz samochód po prostu pali dużo – to również realna oszczędność w przypadku wyboru droższych opon premium. Jeżeli interesuje nas ten aspekt – również możemy zweryfikować go w testach ADAC.

  Artykuł załadowany: 0.2417 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021