REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2019, 14:57

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Polska firma produkująca opony jest częścią międzynarodowego koncernu Goodyear, który jest jednym z największych producentów ogumienia na świecie. Przedsiębiorstwo specjalizuje się nie tylko w oponach letnich i zimowych, ale również w całorocznych. Cechą charakterystyczną produktów marki Dębica jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości, który docenia wielu kierowców stawiających na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobre właściwości jezdne.

  Typy opon Dębica

  Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. SklepOpon, można znaleźć wiele modeli różniących się od siebie nie tylko wielkością, ale również przeznaczeniem. Jak wybrać odpowiedni rodzaj ogumienia? Oprócz dopasowania rozmiaru do konkretnego samochodu warto również znać oznaczenie poszczególnych modeli.

  • Opony Dębica opisane jako Passio są przeznaczone do niewielkich pojazdów z segmentu A i B, takich jak Opel Corsa, Fiat Panda i Skoda Fabia. Charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, niskim poziomem emitowanego hałasu i dobrą przyczepnością. Ponadto specjalnie zaprojektowana powierzchnia opony skutecznie odprowadza wodę, ograniczając ryzyko poślizgu. Opona zapewnia pewną i stabilną jazdę, dlatego idealnie nadaje się zarówno do dużych, jak i małych miast.
    
  • Modele oznaczone jako Passio 2 są jednymi z najczęściej wybieranych opon. Znakomicie spisują się podczas długich tras. Dodatkowo cechują się niskimi oporami toczenia, które wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa. Opony Passio 2 dobrze spisują się podczas deszczu, a specjalna konstrukcja oparta o szerokie rowki eliminuje możliwość wystąpienia zjawiska aquaplaningu.
    
  • Opony Dębica o nazwie Presto HP są przeznaczone m.in. do samochodów klasy średniej. Unikalna gumowa mieszanka z dodatkiem krzemionki pozwala skrócić drogę hamowania nawet w przypadku mokrej nawierzchni. Dodatkowo ułatwia utrzymanie toru jazdy, co bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa i podniesienie komfortu jazdy. Użytkownicy opony Presto HP cenią stabilność, pewność prowadzenia i wysoką kulturę pracy ogumienia, która jest szczególnie istotna podczas dalekich tras pokonywanych z prędkościami autostradowymi.
    
  • Opona Frigo 2 to jeden z najbardziej popularnych zimowych modeli. Przeznaczona jest zarówno do niewielkich miejskich samochodów, jak i pojazdów średniej klasy. Powierzchnia styku ogumienia z nawierzchnią została tak zoptymalizowana, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność zarówno na ubitym śniegu, lodzie, jak i błocie pośniegowym. Szerokie rowki, dzięki którym skutecznie odprowadzana jest woda i błoto, eliminują powstanie niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu. Ten rodzaj opony zapewnia długi przebieg i komfortową jazdę nawet w najbardziej surową zimę.
    
  • Opony całoroczne oznaczone jako Navigator 2 zapewniają stabilną i bezpieczną jazdę zarówno zimą, jak i latem. Opony charakteryzują się dobrą przyczepnością do nawierzchni, wzmocnioną konstrukcją bieżnika, która przedłuża żywotność ogumienia oraz niskim poziomem hałasu.

  Opony Dębica – informacje dodatkowe

  Polska firma ma w swojej ofercie również ogumienie do cięższych samochodów typu SUV. Takie opony zapewniają lepsze prowadzenia auta, zwłaszcza w zakrętach. Dodatkowo, wzmocniona konstrukcja przyczynia się do dłuższej eksploatacji. Dostępne są również modele przeznaczone do sportowych samochodów. Opony tego typu charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością podczas wysokich prędkości. Co więcej, specjalna mieszanka redukuje utratę energii oraz znacząco obniża opory toczenia. Szereg zalet tego ogumienia sprawia, że używane jest ono przez kierowców, którzy często podróżują autostradą.

  Artykuł załadowany: 0.1871 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019