REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Karolina Kaczyńska-Piwko

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Wybudowany fragment ul. Nowokabackiej na Wilanowie

  Wybudowany fragment ul. Nowokabackiej na Wilanowie (dzielnica Wilanów)

  REKLAMA

  Budowa pierwszego połączenia Ursynowa z Wilanowem może się opóźnić. Przetargi na poszerzenie Rosoła, Relaksowej i wytyczenie ul. Rosnowskiego miały być ogłoszone zimą a do dziś dzielnica tego nie zrobiła. Wg burmistrza są problemy z dokumentacją inwestycji.

  Na dokończenie poszerzenia ulicy Rosoła oraz pierwsze z prawdziwego zdarzenia połączenie Ursynowa z Wilanowem kierowcy czekają od lat. Projekty obu inwestycji miały być gotowe zimą, ale przeciąga się uzgadnianie projektów w urzędach. 

  - Aktualnie czekamy na informację od pracowni projektowej, ile czasu potrzebne jest na uwzględnienie zmian wprowadzonych przez miejskiego inżyniera ruchu – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Procedury to czynnik, który odwleka ogłoszenie przetargu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Najpierw dzielnica czekała na pozwolenie Ministerstwa Infrastruktury na odstępstwo od przepisów na zaplanowanie lewoskrętu z Rosoła w uliczkę prowadzącą do nowo powstającego supermarketu Lidl i do prywatnej szkoły i przedszkola. Teraz toczy się bitwa o jak najszybsze poprawienie projektów.

  - Najbardziej optymistyczna wersja daty ogłoszenia przetargu, uwzględniająca wszystkie możliwe procedury, to sierpień. Najbardziej pesymistyczna - październik. Niemniej jednak termin zakończenia robót w wakacje 2017 roku nie jest zagrożony – dodaje burmistrz.

  Obecne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic to jeden z lokalnych absurdów. Po wilanowskiej stronie trwa budowa Nowokabackiej, która łączyć ma Powsin z Ursynowem. Planowane ukończenie tej inwestycji to połowa 2017 roku. Jeśli Ursynów nie zdąży wybudować swojej części połączenia - czyli ul. Rosnowskiego biegnącej od Relaksowej, to wilanowska ulica urwie się na skarpie ursynowskiej. Jeśli jednak uda się ogłosić przetarg latem tego roku, zdaniem Kempy budowa nie będzie zagrożona.

  Co z innymi połączeniami Ursynowa z Wilanowem?

  Kolejnym połączeniem dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic ma być ciąg Płaskowickiej i Branickiego, ale realizacja tego projektu zostanie ukończona wraz z budową ekspresówki, zatem nie wcześniej niż w 2020 roku. Trwa właśnie uzgadnianie porozumienia pomiędzy miastem, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcą ursynowskiego odcinka obwodnicy - firmą Astaldi, aby Płaskowickiej-bis wybudować równolegle z tunelem. To rozwiązanie tańsze i szybsze.

  Kolejna opcja, to połączenie ul. Ciszewskiego i Osi Królewskiej, ale projekt powstanie dopiero przyszłym roku, a dodatkowych utrudnień przysparza bliskie sąsiedztwo skarpy ursynowskiej, co wiąże się z pozyskiwaniem decyzji środowiskowych. Wciąż trwają negocjacje z właścicielką jednej z kluczowych działek potrzebnych do budowy drogi. Gotowa jest koncepcja ulicy, trwa wyłanianie projektanta. Miasto zabezpieczyło na tę inwestycję 80 mln złotych do 2023 roku.

  Wygodne połączenie między Wilanowem a Ursynowem to konieczność. Dziś, żeby dostać się z jednej dzielnicy do drugiej, trzeba albo nadrabiać drogi jadąc przez al. Wilanowską, albo… łamać przepisy.

  - To absurd. Z Dereniowej na Europejską, na rowerze, oczywiście skrótem, jadę około 15 minut. Samochodem, przez Wilanowską, około pół godziny, bo najpierw muszę swoje odstać w korkach. Komunikacją z przesiadkami – grubo ponad godzinę. Prawie jak w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" – komentuje pan Tomasz, który trasę pokonuje codziennie jadąc do pracy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~janekzzzz 4 ponad rok temu

   "Obecne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic to jeden z lokalnych absurdów" A połączenie Wawra z Wilanowem, to nie absurd? Nalezy zaraz wybudowac z trzy nowe mosty. Nikt tych z Konsatncina nie chce na Kabatach. Połączenie Powsin-Kabaty OK, ale tylko dla mieszkanców tych osiedli. Stop wjazdowido Warszawy z Garwolina, Lublina, Kozienic, Piaseczna przez Kabaty!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~droggy 3 ponad rok temu

   tylko rower liczy się, pewnie chodzi o projekty, pozwolenia, stad tak długo albo kasa będzie dopiero potem dostępna,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Chwila - jeżeli przetarg będzie sierpień-październik to czemu budowa ma wystartować w wakacje 2017? Wtedy połączenie miało być gotowe a nie startować. Wialnów do czerwca 2017 skończy przecież swoją część...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Laluna 1 ponad rok temuocena: 25% 

   No budować budować. Burmistrz Robert mnie zwolnił a burmistrz Ludwik zatrudnił. Muszę mieć teraz jak dojeżdżać do pracy. I pracować teraz ku chwale Wilanowa w opozycji dla macierzystego Ursynowa. Proszę o jak najwięcej drilog do wyboru.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1564 sekundy
  REKLAMA