REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2019, 17:47 komentarzy 14
  Radny Bartosz Zawadzki z pakietem interpelacji na 100 dni rządów koalicji KO-OU

  Radny Bartosz Zawadzki z pakietem interpelacji na 100 dni rządów koalicji KO-OU (SK)

  100 dni stuknęło w czwartek nowym władzom Ursynowa, wybranym na 5-letnią kadencję. Opozycja podsumowuje te trzy miesiące rządów prawie setką pytań o realizację programu przedwyborczego. Nie obyło się bez złośliwości i politycznych przytyków.

  Dokładnie 100 dni temu, 4 grudnia 2018 roku, radni po raz drugi wybrali burmistrza Roberta Kempę na stanowisko szefa zarządu dzielnicy. Jego zastępcami zostali przedstawiciele nowej koalicji zawiązanej w ursynowskim ratuszu - Jakub Berent, Bartosz Dominiak, Klaudiusz Ostrowski i Piotr Zalewski. Koalicję, mającą 16 na 25 radnych, tworzą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Otwarty Ursynów, który w poprzedniej kadencji był najbardziej zaciekłym krytykiem burmistrza Kempy.

  100 interpelacji. No prawie...

  Opozycja - kluby Projektu Ursynów i PiS - już we wtorek, na sesji rady dzielnicy, "obchodziła" setny dzień rządzących.

  - Symbolicznie postanowiliśmy powiedzieć "Sprawdzam!". W deklaracji koalicji KO z OU padły aż 94 postulaty. Wiele z nich oceniamy jako abstrakcyjne i nierealne. 100 dni to czas, gdy trzeba zacząć realizować swoje pomysły - mówił Bartosz Zawadzki z Projektu Ursynów.

  Radni opozycji przygotowali na piśmie pakiet prawie 100 pytań. - Co zarząd robi w sprawie opieki pediatrycznej w szpitalu południowym, co z utworzeniem nowych dwóch przychodni, z programem szczepień? - dopytywał Zawadzki. 

  - Obiecywano zadaszenia dla rowerów, to bardzo mądre. Kiedy takich zadaszeń możemy się spodziewać? Co z ważnym połączeniem autobusowym Baletowej z aleją KEN? A co z budową ścieżki rowerowej po drugiej stronie alei KEN, co zapowiadał Rafał Trzaskowski - dociekał Mateusz Rojewski z PiS.

  Lista zadawanych pytań ciągnęła się w nieskończoność. - Nie oczekuję zrobienia przez stu dni tych inwestycji, ale oczekuję wykonania pierwszych kroków. Co z pływalnią przy Kajakowej? Rozwój sieci bibliotecznej, sieć siłowni plenerowych, otwarte boiska, budowa pełnowymiarowego boiska na Ursynowie, skwer sportów miejskich, hala szermiercza przy Lokajskiego - wyliczał Piotr Świątkowski, również radny Prawa i Sprawiedliwości.

  - W tej umowie koalicyjnej było bardzo dużo naprawdę świetnych pomysłów. Czekamy teraz na ich realizację! - wzywał Karol Radziwiłł z PiS. I pytał m.in. o wydłużenie godzin pracy urzędu czy audyt zarządzania dzielnicą.

  Swoją wyliczankę miał też Projekt Ursynów. - Nowe 3 parki na Ursynowie. Jak idą postępy w tej sprawie? Mam nadzieję, że Państwo temu podołacie, bo złożyliście takie obietnice! - kpił Maciej Antosiuk z PU.

  - Filtry spalin na POW - jakie działania są podjęte? Sprawa nie wygląda tak różowo jak minister to obiecywał. Jeśli filtrów nie będzie, to mieszkańcy Wam tego nie zapomną! - dodawał.

  noCIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD VIDEOno

   

  "To Pana kolega miał być wiceprezydentem u Jakiego!"

  Koalicja PO-N-OU ze spokojem przyjmowała grad pytań radnych opozycji. Ale do czasu. Pytanie o filtry zaogniło debatę.

  - Skoro składacie interpelacje w porozumieniu w koalicji z PiS, to przypomnę, że ta partia rządzi obecnie w naszym państwie. To Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest odpowiedzialna za to, żeby takie filtry były zainstalowane, a nie samorząd. Skoro Państwo stworzyliście taką koalicję, to w ramach niej powinniście doprowadzić do tego, by filtry zostały zainstalowane. Tego życzę naszej dzielnicy - mówił Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  - Tu nie ma żadnej koalicji, my po prostu potrafiliśmy porozumieć się jako opozycja. To PO - koalicjant pana Skubiszewskiego - w 2012 roku nie zadbał o filtry i próbujecie zrzucić winę na rząd Prawa i Sprawiedliwości - odpowiadał Mateusz Rojewski, radny z PiS.

  - Nie życzę sobie stwierdzeń, że jesteśmy w koalicji z PiS. To państwo byli w koalicji z PiS w latach 2010-2014. To pana kolega Piotr Guział miał zostać wiceprezydentem u Patryka Jakiego. Dobry gospodarz dba o swoje miejsce, weźcie sobie te sprawy do serca, bo są naprawdę poważne! - odpierał Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów.

  - Nie będę brał udział w tym cyrku. Cieszę się, że zadajecie te pytania. Jako koalicja regularnie odbywamy spotkania i omawiamy realizację naszego programu. Wszystkiego nie da się zrealizować od razu, ale wierzę, że większość tych punktów zostanie zrelizowana. A te pytania będą mobilizowały nas do pracy - skwitował Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  Już po posiedzeniu radnych okazało się, że opozycyjni radni nie złożyli 100 interpelacji, a 90. Tyle trafiło do biura obsługi radnych.

  - Nowo powstała koalicja radnych PiS i Projektu Ursynów może liczyć na darmowe korepetycje z matematyki. Poszukuję dobrego matematyka, który ma w sobie niezmierzone pokłady cierpliwości, bo łatwo nie będzie - złośliwie skomentował akcję opozycji burmistrz Robert Kempa. Dodał, że na wszystkie pytania radnych ursynowski zarząd odpowie na piśmie.

  Wkrótce na Haloursynow.pl wywiad z burmistrzem na temat 100 dni rządów. Zadamy konkretne pytania o stan realizacji obietnic przedwyborczych. Masz pytanie do burmistrza? Zadaj je w komentarzu.

  GŁOSUJ W NASZEJ ANKIECIE:

  100 DNI ZARZĄDU URSYNOWA. JAK JE OCENIASZ?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 14 ponad rok temu

   Wczoraj pisaliście że po głosowało przeciw acta2 czemu kłamiecie już wszyscy wiedzą kto jest pachołkiem niemiec internauci tego nie zapomną

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nik 13 ponad rok temuocena: 0% 

   Dajcie naprawde spokoj z tyn basenem przy kajakowej lepiej parking tam zrobcie bo juz niema gdzue tam parkowac jak geriatryk przyjdzie a basen sparalizuje wszystko + dodatkowo te wyjazdy na samym skrzyzowaniu..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Kontynuując... 7) Jak tam sprzedaż działki przy ulicy Wełnianej? Czy to dobrze wyważona, przemyślana decyzja? Nawet z obecnie obowiązującym wskaźnikiem powierzchni biologicznie czynnej może tam powstać choćby żłobek. Czy Burmistrz zasięgał opinii architektów w tej sprawie? Zysk ze sprzedaży działki niewielki, a gruntów miejskich na Ursynowie brakuje... 8) Gdzie mają powstać te nowe, bardzo potrzebne inwestycje, obiecywane w kampanii wyborczej (żłobki, przedszkola, szkoły)? 9) Działka przy Szolca-Rogozińskiego 1. 50% własność miasta, 50% SM "Na Skraju", dlaczego miasto przygotowuje się do sprzedaży 50%, zamiast odkupić brakującą połowę? 10) Nowy konkurs na prowadzenie Ośrodka Wsparcia i Integracji, dlaczego tylko 2 lata?! Dlaczego tak krótko? Taki okres nie daje żadnej stabilizacji ani spokoju rodzinom potrzebującym pomocy czy prowadzącym. Ośrodek powstał dzięki ogromnej mobilizacji Stowarzyszenia Maja dla nich! A procedur można dochować z maksymalnymi ułatwieniami i przychylnością.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przeciek 11 ponad rok temuocena: 71% 

   Budowa Ursynowskie Centrum Kultury powinna być priorytetem inwestycyjnym. Opóźnienia są SKANDALICZNE, zmiany w pierwotnym projekcie BEZZASADNE i jakość wykonania ŻAŁOSNA. Użyto najtańszych materiałów. Budynek może w przyszłości nie spełniać wymogów Pposz. Takie są fakty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wruszka zebuszka 10 ponad rok temuocena: 100% 

   skont takie fakty ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 9 ponad rok temu

   Ten obiekt , to skandal ! Dlaczego pospiesznie betonują trawę w pobliżu drzewa będącego pod ochroną !?! Czy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na zniszczenie ostatniego skrawka terenu zielonego , na którym rośnie okazały Platan ? Gdzie są ekolodzy ? Czy projekt zagospodarowania placu między Ursynowskim Urzędem dzielnicowym , a kościołem został okazany do zaopiniowania mieszkańcom , oraz profesjonalnemu urbaniście , architektowi ? Kto wydał zgodę na taką koncepcję ? Właściwie koncepcja jest nieznana. Nigdzie nie podano wizualizacji koncepcji do publicznej wiadomości . Teraz pospiesznie betonują trawę , od ścieżki wyjścia z metra Imielin do budowanego bunkra , który ma być Domem Kultury. Czy to pod prywatny parking na którym ktoś będzie zarabiał ? Urzędnicy - choćby na stanowisku burmistrzów nie są WŁAŚCICIELAMI tego terenu. Dziś są , a jutro nie, a ludzie mieszkańcy dzielnicy pozostają. Mamy prawo wiedzieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 8 ponad rok temuocena: 100% 

   @redakcja Haloursynow dziękuję, za umożliwienie przestawienia pytań do Burmistrza. 1)Kiedy (konkretny termin) ruszają Wiosenne Spotkania z Burmistrzem? 2)Dlaczego władze Warszawy odstąpiły od kontynuacji (na drodze sądowego odwołania) ws. mglistych obietnic montażu filtrów na ursynowskich wyrzutniach POW? 3)Jaki jest skład osobowy, formuła i zakres działania miejskiego zespołu ds. komunikacyjnych na Ursynowie (info zaczerpnięte z wywiadu z 1 stycznia br.)? 4)Czy władze Ursynowa pilotują temat przyspieszenia prac w części naziemnej (bypass Puławska-Płaskowickiej, czyli wcześniejszego, roboczego udostępnienia zachodniego węzła POW oraz brakującego odcinka Gandhi-Płaskowickiej) w ramach budowy POW? 5)Na jakim etapie są uzgodnienia biur miejskich z inwestorem CH Ursynów, dotyczące rozbudowy galerii handlowej i przebudowy fragmentu ulicy Płaskowickiej (ubiegłoroczne konsultacje społeczne)? 6)Jakie są realne, planowane terminy przyjęcia pierwszych malców do żłobków przy Kazury i Cynamonowej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola z Romera 7 ponad rok temuocena: 48% 

   Ten Skubiszewski to jest niezła chorągiewka, w zasadzie to sztandar - kłamstwa i obłudy. Teraz gardzi PiSem, ale w 2010 to był w znimi w koalicji, Wszystko za stołek, ależ to jest brzydkie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiktor 6 ponad rok temuocena: 40% 

   Ja też straciłem szacunek dla tego człowieka. Tak atakować PO przez 4 lata a teraz wejść z nimi w koalicje... to obrzydliwe... 4 lata koalicji z PiS a teraz takie psy wieszają, za grosz honoru. Dajcie mu dożywotni mandat Radnego i niech już więcej nie otwiera paszczy ... niech się nachapie ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jotjotjot 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Poruszana bardzo ważna kwestia rozliczeń z wyborczych obietnic, realizacji zaplanowanych inwestycji, a tu prawie same komentarze tyczące się, czy padło 90 pytań zamiast 100 ... Zacznijmy w końcu rozliczać polityków/radnych z tego co obiecują. Później znów nadejdzie zdziwienia, że do następnych wyborów startują z obietnicami, których nie udało się zrealizować w poprzedniej kadencji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Mam konkretne pytanie do wywiadu. Czy w 2020 roku powstanie park na Placu Wielkiej Przygody? W spółdzielni mówiono ostatnio, że podobno Dzielnica nie ma pieniędzy na wykup działek i sprawa będzie się ciągnąc latami, a w tym czasie teraz dalej będzie zaniedbany

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KAMIL 3 ponad rok temuocena: 67% 

   Do 100 nie potrafili doliczyć? Do 1 klasy szkoły podstawowej ich posłać, a nie ponad 2000 diety płacić! Ale skrót mają fajny PUPIS

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 2 ponad rok temuocena: 68% 

   PUPIS nawet do 100 nie umieją policzyć. co za fajtłapy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martynika 1 ponad rok temuocena: 70% 

   Zawiodłam się na PU. Stali się przystawka PiS. Skończą tak jak Nasz Ursynów. Zachłystnęli się władzą. Orzeł, Antosiuk to karierowicze. Oby ten Zawadzki nie został przez nich zepsuty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3567 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021