REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2021, 14:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Gra światłem w mieszkaniu czy domu nadaje przestrzeniom wyjątkowego uroku oraz zwiększa funkcjonalność przestrzeni. Świetlne oprawy schodowe, które często stanowią alternatywę dla głównego światła, to delikatny dodatek. Sprawi on, że schody będą wyglądały estetycznie, a korzystanie z nich stanie się niezwykle wygodne. 

  Na rynku istnieje jednak wiele różnych rodzajów opraw schodowych. Jakie wybrać, aby spełniały najważniejsze, praktyczne funkcje, a jednocześnie wyglądały atrakcyjnie? Na co powinieneś zwracać uwagę? Sprawdźmy.

  Halogeny czy kinkiety?

  Osoby poszukujące funkcjonalnych, estetycznie wykonanych lamp schodowych często sięgają po niewielkie przypodłogowe halogeny, wbudowywane w ścianę tuż nad schodkami. W zależności od stylistyki Twojego wnętrza możesz wybrać klasyczne, nowoczesne, rustykalne lub industrialne modele.

  Klasycznym rozwiązaniem są płaskie lampy ścienne lub kinkiety, które będą stanowiły doskonałą opcję w przypadku większych korytarzy oraz klatek schodowych. Wiele spośród nowoczesnych modeli daje możliwość regulacji rozsyłu światła zależnie od preferencji oraz indywidualnych potrzeb. 

  Kolejną propozycją, która cieszy się obecnie ogromną popularnością, są taśmy LED. Najczęściej przykleja się je pod trepami schodowymi. Ogromną zaletą taśm jest fakt, że można je zamontować bez większego problemu niemal w każdym miejscu. Z reguły podświetla się nimi wszystkie lub co drugi schodek. Niezależnie od wyboru nadadzą one Twoim schodom wyjątkowego, nowoczesnego designu. Energooszczędne i wyjątkowo żywotne harmonijnie połączą walory estetyczne z komfortem użytkowania.

  Jaka moc światła na schody?

  Kiedy zdecydujesz się na konkretny rodzaj oświetlenia, niezwykle istotnym aspektem jest odpowiednie natężenie światła. Nie może być ono zbyt mocne, aby nie oślepiało podczas korzystania ze schodów. Z drugiej strony nie powinieneś wybierać zbyt słabego oświetlenia. Wszak lampy na klatce schodowej mają służyć estetyce, ale także zapewniać bezpieczeństwo podczas poruszania się po domu. 

  Nie mniej ważne jest wybór optymalnej liczby lamp lub taśm. Jeśli schody usytuowane są w ciemnym miejscu, będą potrzebowały większej ilości światła, nawet w ciągu dnia. W takich okolicznościach dobrym rozwiązaniem będziesz umieszczenie źródła światła na każdym stopniu lub rozmieszczenie punktów świetlnych w niewielkiej odległości od siebie.

  Temperatura barwowa oświetlenia

  Bardzo ważnym elementem podczas wyboru oświetlenia schodowego jest także temperatura barwy światła. Na klatkach schodowych dobrym wyborem będzie cieplejszy (w przedziale 3300-3500 K) lub neutralny (4000-4500 K) odcień. Ciepłe światło nie będzie oślepiające oraz wprowadzi przytulną atmosferę.

  Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wybór oprawy schodowej będzie dla Ciebie o wiele prostszy i z łatwością dopasujesz ją do swojego wnętrza!

  Źródło: https://www.unilight.com.pl/oprawy-schodowe

  Artykuł załadowany: 0.24 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021