REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2021, 10:16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ach... Co to był za ślub... - mówią słowa popularnej piosenki. No tak, każdy z nas marzy, aby Ten Dzień był jedyny i niepowtarzalny, budzący zachwyt wśród gości. Tylko aby tak było, najpierw trzeba go dobrze przygotować - a to bywa naprawdę niełatwe.

  Organizacja wesela przypomina trudny maraton, do którego na dodatek jesteśmy nie najlepiej przygotowani. Ciężko przecież jest mieć wprawę w czymś, co robi się raz w życiu (a przynajmniej z tą konkretną osobą). Na szczęście w tym artykule znajdziesz szybki poradnik organizacyjny, który pomoże ci zaplanować wesele bez zbędnych nerwów.

  Chcesz poznać szczegóły? Sprawdź: https://www.grzymala-weddings.pl/oferta/organizacja-slubu-i-wesela/

  1-2 lata przed ślubem

  Organizacja wesela wymaga czasu. Większość usługodawców ma zapisany kalendarz ślubny nawet dwa lub trzy lata do przodu, dlatego im dłużej zwlekamy z rozpoczęciem przygotowań, tym mniejsze szanse na wynajęcie wymarzonej sali weselnej lub zespołu.

  Nie oznacza to jednak, że macie podejmować pochopne decyzje - wręcz przeciwnie, dajcie sobie czas i podejdźcie do tematu ze spokojem. Najważniejsze, aby podczas przygotowań szczerze rozmawiać ze swoją drugą połową, szanować jej zdanie i szukać kompromisów. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję samodzielnie, zastanów się, czy Twój partner/partnerka również tego chce.

  Pierwszą pomocą dla narzeczonych może być planer ślubny, w którym nie tylko znajdą przydatne wskazówki, ale także zanotują wszystkie ważne rzeczy.

  #1 Koncepcja i budżet weselny

  Na początek zarezerwujcie sobie czas na omówienie wizji tego dnia. Zadbajcie, aby nikt Wam nie przeszkodził w rozmowie, a wszystkie wnioski od razu zapisujcie na kartce, aby wam nie umknęły.

  Sprawy, które powinny zostać poruszone na starcie to forma ceremonii zaślubin (ślub cywilny czy ślub kościelny), ilość gości na weselu, rola rodziców w planowaniu oraz kwestie finansowe. Warto również przemyśleć tutaj zatrudnienie profesjonalnego wedding plannera, który podzieli się swoim doświadczeniem w trakcie organizacji wesela.

  Ogromnym błędem, który popełniają przyszli Państwo Młodzi, jest brak jasno określonego budżetu. W ferworze przygotowań łatwo jest się zapomnieć, a to może skutkować latami spłacania kredytu. Dobrze przemyślcie każdą wydaną złotówkę i starajcie się nie przekroczyć ustalonej kwoty o więcej niż 10%.

  Na tym etapie konieczny jest także wybór motywu przewodniego wesela. Trzymanie się spójnej koncepcji ułatwi organizację i wpłynie na lepszy końcowy efekt.

  od czego zacząć organizację wesela

  #2 Wybierzcie datę ślubu

  Jeśli do tej pory jeszcze tego nie zrobiliście, to jest dobry moment to ustalenia daty Waszego Ślubu i wesela. Wiele par chce, aby dzień ślubu wiązał się z wyjątkową datą, jak na przykład urodziny jednego z narzeczonych, rocznica związku czy tzw. magiczna data.

  Paradoksalnie łatwiej jest zorganizować wymarzone przyjęcie w bardziej losowym terminie. Wiąże się to ze zwiększeniem szansy na dogranie sali, muzyki, fotografa i atrakcji, na których nam zależy. Problem z tym może pojawić się zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy organizowane jest najwięcej ślubów.

  #3 Wstępna lista gości weselnych

  Nie ma wesela bez gości. Dobrze jest zastanowić się nad tym ile osób zaprosicie jeszcze przed wynajęciem sali. Może przecież okazać się, że lokal nie dysponuje ilością miejsca adekwatną do liczby gości.

  Tworząc listę gości podzielcie ją na trzy części, tj. rodzina Pana Młodego, rodzina Pani Młodej oraz Znajomi. O pomoc w jej sporządzeniu zawsze możecie poprosić rodziców, jednak nie zapominając o asertywności. Jeśli zależy wam na obecności jedynie najbliższej rodziny, to nie macie obowiązku zapraszać ciotki widzianej raz w życiu.

  #4 Wybór sali weselnej

  Po ustaleniu liczby gości przychodzi czas na wynajęcie sali weselnej. Czynniki, które powinniście wziąć pod uwagę przy organizacji wesela, to ilość miejsc siedzących, wielkość parkietu czy estetyka wnętrza. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizujcie, co wlicza się w ustaloną cenę "za talerzyk" (ilość dań, napojów i ciasta, przystawki czy słodki stół).

  Mówi się, że nawet najpiękniejsza sala weselna nie zapewni udanego wesela, jeśli jedzenie będzie niesmaczne. Zapoznajcie się z opiniami klientów, którzy korzystali z usług danej restauracji lub cateringu. Możecie także wybrać się tam na kolację, w celu ewentualnego spróbowania serwowanych dań.

  wedding planner Warszawa

  #5 Muzyka, fotograf, kamerzysta, dekoracje i atrakcje

  Większość usługodawców również wymaga rezerwacji terminu ze sporym wyprzedzeniem. Wybierając oprawę muzyczną, fotografa ślubnego czy dekoratornię, zapoznajcie się ze stylem, w którym się specjalizują. Musi on w stu procentach iść w parze z Waszą wizją wesela.

  Posłuchajcie próbek, obejrzyjcie portfolio, przeczytajcie opinie i bardzo dokładnie analizujcie wszystkie umowy przed podpisaniem. I pamiętajcie, że nie zawsze cena danego usługodawcy jest adekwatna do jakości.

  Czasem każdego nachodzi pokusa oszczędzania, jednak nie warto wybierać najtańszej opcji. Często są to firmy z małym doświadczeniem w branży, co może skutkować mierną usługą. Chyba nikt nie chce fałszującego zespołu lub brzydkich zdjęć.

  Atrakcji weselnych w branży ślubnej z roku na rok przybywa. Pamiętajcie, że ich zbyt duża ilość może być dla gości przytłaczająca. Wybierzcie tylko kilka, które naprawdę się wam podobają.

  organizacja ślubu - lista spraw do załatwienia

  Pół roku do miesiąca przed ślubem

  Podstawowe sprawy macie już ogarnięte, jednak im bliżej do dnia ślubu, tym bardziej trzeba się skupić na szczegółach.

  Przychodzi czas na wizytę w Urzędzie Stanu Cywilnego lub kancelarii parafialnej, w celu wypełnienia potrzebnych dokumentów odnośnie ślubu. Trzeba to zrobić najpóźniej trzy miesiące przed wybraną datą. W przypadku ślubu kościelnego nie zapominajcie o konieczności ukończenia nauk przedmałżeńskich.

  #1 Dokładna lista gości i zaproszenia ślubne

  Kilka miesięcy przed weselem musicie już w stu procentach wiedzieć, kogo zaprosicie. Stwórzcie ostateczną listę gości i zamówcie zaproszenia. Powinny one zawierać:

  • Wasze imiona i pełne nazwiska,
  • Datę ślubu i godzinę ceremonii,
  • Nazwy i adresy kościoła, urzędu i sali weselnej,
  • Prośba o potwierdzenie przybycia z numerami telefonów,
  • Dokładne imiona i nazwiska osób zaproszonych z uwzględnieniem dzieci lub osób towarzyszących.

  Zaproszenia najlepiej wręczyć 3-4 miesiące przed ślubem.

  kiedy się zająć organizacją wesela

  #2 Wygląd Państwa Młodych oraz Obrączki Ślubne

  Wybór sukni ślubnej jest szczególnie ważny dla każdej Panny Młodej. Nie można tego zrobić zbyt wcześnie (zmieniające się gusta/trendy, wahania wagi i kształtu sylwetki), ani zbyt późno (uszycie sukni na miarę i trwa nawet 2-4 miesiące). Podobnymi prawami rządzi się garnitur ślubny, jednak spokojnie można go dobrać nawet na miesiąc przed uroczystością.

  Najważniejszą rzeczą, bez której nie odbędzie się żaden ślub są obrączki. Można je niekiedy kupić od ręki, jednak w większości przypadków są wyrabiane na zamówienie. Czas oczekiwania jest różny, w zależności od sklepu jubilerskiego. Średnio to 2-4 tygodnie. Pamiętajcie o tym i nie zostawiajcie zakupu obrączek na ostatnią chwilę.

  #3 Ważne kwestie

  W czasie organizacji ślubu umyka wiele drobiazgów i może okazać się, że o czymś zapomnieliśmy lub nawet nie wzięliśmy pod uwagę. Dobrze więc już na kilka miesięcy wcześniej zadbać o takie rzeczy, jak:

  • zamówienie tortu weselnego (o ile go planujecie),
  • zapewnienie transportu gości na i z wesela,
  • nauka pierwszego tańca (chyba że wolicie spontaniczne bujanie do ulubionego utworu),
  • zakup dodatków do stroju Panny Młodej (biżuteria, welon, podwiązka, bielizna ślubna, buty),
  • umówienie fryzjerki, makijażystki i kosmetyczki oraz próby,
  • zakup dodatków do stroju Pana Młodego (koszula, buty, spinki do mankietów, poszetka, krawat lub mucha)
  • zamówienie bukietów i przypinek w kwiaciarni,
  • dodatkowe atrakcje (ciężki dym na pierwszy taniec, animatorka do dzieci, fotobudka itp.),
  • podziękowania dla rodziców i świadków,
  • samochód do ślubu,
  • zaplanowanie podróży poślubnej,
  • papeteria (zamówić winietki, zawieszki na alkohol czy księgę gości).

  Ponadto przemyślcie, czy chcecie mieć wieczór panieński i kawalerski. Jeśli tak, przekażcie tę informację świadkom, aby również mieli czas na organizację tego typu imprez.

  organizacja ślubu i wesela - lista rzeczy

  Ostatnie dni przed ślubem

  W ostatnich dniach organizacja ślubu i wesela nabiera tempa, a dla Młodej Pary jest to czas stresu i nerwów. Dobrze jest skorzystać z pomocy rodziców i rodzeństwa, którzy przejmą część obowiązków. Mogą np. odebrać bukiet ślubny lub tort weselny, dopilnować właściwego wykonania zamówionych usług, skontaktować się z gośćmi lub trzymać pieczę nad pieniędzmi.

  Przyda się również plan, w którym wstępnie rozpiszecie przebieg uroczystości. Dzięki niemu nie zapomnicie o żadnym ważnym punkcie.

  #1 Kontakt z usługodawcami i ustalenie menu

  Najpóźniej tydzień przed ślubem skontaktujcie się ze wszystkimi usługodawcami, aby potwierdzić dotychczasowe ustalenia oraz godziny i miejsca stawienia się na waszym weselu.

  Przekażcie managerowi cateringu, jaka liczba gości będzie ostatecznie uczestniczyła w imprezie, ustalcie menu weselne oraz poproście o plan stołów, aby w spokoju usadzić gości.

  Omówcie z zespołem repertuar, ewentualne zabawy weselne oraz przebieg przyjęcia, aby nie być postawionym przed faktem dokonanym.

  Na dzień przed lub rankiem w dniu ślubu koniecznie odwiedźcie salę weselną i skontrolujcie, czy dekoracje i ustawienia stołów są takie, jak ustaliliście. 

  organizacja przyjęcia weselnego - o czym pamiętać

  #2 Przymiarki sukni i garnituru

  Każda Panna Młoda chce wyglądać na ślubie idealnie. Aby nie narazić się na przykre niespodzianki, należy umówić się kilka dni wcześniej na ostatnie przymiarki. Suknia ślubna powinna być idealnie dopasowana, niezależnie czy była szyta na miarę, czy jest z wypożyczalni.

  Również panowie muszą zwrócić szczególną uwagę na to, czy garnitur odpowiednio na nich leży. Za ciasna koszula lub brak guzika mogą być sporym problemem, jeśli do ślubu zostało pół godziny.

  #3 Czas na relaks

  Kiedy zbliża się wesele, Para Młoda ma najprawdziwsze urwanie głowy. Może to skutkować stresem, napadami złości lub lęku, a nawet objawami psychosomatycznymi.

  Wyluzujcie i umówcie się na wspólny wieczór lub krótki wypad, na którym odpoczniecie i naładujecie baterię. Pomoże to Wam się uspokoić i przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest najważniejsze w Tym Dniu.

  jak wybrać motyw przewodni wesela

  Lepiej zorganizować wesele samemu, czy z pomocą konsultanta?

  Organizacja wesela to długie miesiące wytężonego planowania i załatwiania tysięcy spraw. Możecie podjąć się tego zadania samodzielnie, uzbrajając się w cierpliwość i opanowanie, bądź skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką zapewni konsultant ślubny.

  Zaletą zatrudnienia wedding planera jest oszczędność czasu i niepotrzebnych nerwów. Zawodowy konsultant pomoże Wam na każdym etapie, od planowania budżetu, aż do przebiegu dnia ślubu.

  Pamiętajcie, aby we wszystkim kierować się rozsądkiem i zorganizować wesele, na którym przede wszystkim Wy poczujecie się dobrze!

  Artykuł załadowany: 0.4201 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021