REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD Ursynów)

  W sobotę, 2 października w Lesie Kabackim ruszy bieg na orientację, w którym każdy bez względu na wiek czy umiejętności może spróbować swoich sił. Trasy o różnej trudności, brak wpisowego i możliwość startu o różnych godzinach - pełna dowolność, aby każdy miał szansę. Zapisy już ruszyły!

  Biegacze będą mieli możliwość przebycia jednej z pięciu specjalnie przygotowanych tras przez las i Park Kultury w Powsinie. Każdy otrzyma mapę i będzie musiał pokonać dystans od kilometra do 4 km. Niedoświadczeni będą mogli skorzystać z pomocy reprezentantów Ursynowsko-Natolińskiego Towarzystwa Sportowego.

  - Orientacja sportowa to sport przyszłości - żaden inny nie łączy w sobie tylu elementów, do których będą dążyć ludzie zainteresowani aktywnością fizyczną. Kontakt z naturą, propagowanie ekologii, połączenie wysiłku fizycznego z intensywnym myśleniem i analizą mapy, umiejętność szybkiej nawigacji, niepowtarzalność zawodów, widowisko sportowe angażujące kibiców... długo by wymieniać - informują organizatorzy.

  5 tras dla każdego

  Młodsi uczestnicy będą mogli przebiec w kategorii "rodzinna", której długość to około 1 km. Podobną, jednak bardziej zaawansowaną trasę pokonają "początkujący". Dla odważnych została przygotowana trasa 2 km, dla zuchwałych ok. 3 km. Profesjonaliści będą mogli wykazać się podczas 4 km trasy. Wszystkie będą biegły przez teren parkowy i parkowo-leśny. Oczywiście wszystko to tylko sugestia - w żadnej kategorii nie ma ograniczeń wiekowych.

  Mapa, którą otrzymają uczestnicy, jest szczegółowym obrazem terenu, który ma za zadanie umożliwić zawodnikowi zlokalizowanie się w terenie i wyznaczenie jak najlepszej drogi pomiędzy punktami. Na załączonym obrazku będą zaznaczone takie obiekty jak budynki, ogrodzenia, murki, drzewa i inne pokrycia terenu, które mogą stanowić dla uczestnika punkt orientacyjny. W międzyczasie zawodnicy będą musieli przekroczyć również punkty kontrolne. Specjalny czip, który otrzymają przed startem, będzie weryfikował ich trasę i ze szwajcarską dokładnością mierzył czas biegu.

  Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz. Pierwsze biegi rozpoczynają się w sobotę (2 października) o godz. 10:30 pod amfiteatrem w Parku Kultury w Powsinie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grubelek 1 26 dni temuocena: 67% 

   Tymczasem o 10:00 spod Dębu Hetman startuje fantastyczna wycieczka terenowa rowerami do Czerska i z powrotem, 60 km.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3287 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021