REKLAMAA1-OrganicMarket--20-03----19-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Wiosna powoli się budzi, ale organizatorzy „Miesiąca Japońskiego” w Ogrodzie Botanicznym, zaklinają ją całą mocą, bo w kwietniu po prostu muszą zakwitnąć wiśnie. Ich fotografowanie i szereg innych atrakcji, czeka na odwiedzających już od 8 kwietnia.

  Wystawy, warsztaty, wykłady, prezentacja kuchni japońskiej – to tylko niektóre z wydarzeń planowanych w ramach „Miesiąca Japońskiego”. Po raz drugi, organizatorzy postawili sobie za zadanie promocję kultury i zwyczajów Japonii, wykorzystując do tego przestrzeń Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

  Do współpracy zaprosili artystów, podróżników i miłośników kultury japońskiej, którzy będą opowiadać o kraju kwitnącej wiśni, pokazywać jego uroki i smaki. Goście odwiedzający ogród będą mogli wziąć udział m.in. w pokazie tsumami zaiku – tworzenia kwiatów z jedwabiu, warsztatach kokedamy – tworzenia kuli z mchu, w której rośnie roślina oraz pozanć podstawy kaligrafii i origami.

  Będzie także coś dla miłośników azjatyckiej - cały ostatni weekend kwietnia upłynie bowiem pod znakiem smaku Japonii. Sobota i niedziela będą obfitowały w kulinarne atrakcje. Będzie gotowanie na żywo, prelekcje, degustacje i kiermasz. 

  Podczas trwania całego „Miesiąca Japońskiego” będzie prowadzona akcja „Sakura Report” – propagująca aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Profesjonalni fotografowie będą zachęcać do uwieczniania sakury - kwitnących wiśni, aby następnie wybrać oraz nagrodzić najpiękniejszą fotografię.

  Warto wiedzieć, że na terenie Ogrodu Botanicznego znajduje się największa w Polsce kolekcja sakury. Drzewka zostały przywiezione w 2003 roku jako dar prefektury Hokkaido. 

  - Mamy nadzieję, że wiśnie zakwitną podczas naszego "Miesiąca Japońskiego" i wspólnie z państwem, będziemy mogli przeżywać prawdziwe hanami na wzór tego, jakie kontemplują Japończycy w swoim kraju od kilkuset lat – mówią organizatorzy. 

  Nadchodzące wydarzenia w ramach „Miesiąca Japońskiego” można na bieżąco śledzić na stronie ogrodu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3766 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019