REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2017, 08:43 komentarzy 10

  (SK)

  REKLAMA

  Po raz pierwszy ulicami Ursynowa przejdzie barwna parada wzorowana na amerykańskich paradach rocznicowych i... dawnych pochodach pierwszomajowych. Dzielnica zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy - mile widziane są przebrania w stylu lat 70. i 80. XX wieku. Burmistrz Robert Kempa przebrał się już dziś...

  W Chicago jest słynna Parada Kościuszki a skoro adiutantem słynnego patrioty był Julian Ursyn Niemcewicz, patron i założyciel Ursynowa, to z okazji 40-lecia powstania pierwszych bloków na północnym Ursynowie też musi odbyć się parada! 

  W sobotę pochód mieszkańców uformuje się na ul. Surowieckiego - od Ronda (nomen omen) Budowniczych Ursynowa (ul. Zatorskiego) aż do skrzyżowania z aleją KEN.

  Organizatorzy otrzymali mnóstwo zgłoszeń od szkół, organizacji ursynowskich czy lubów sportowych. Wielka Parada będzie więc naprawdę wesoła i barwna! Ma też trochę być pastiszem pochodów pierwszomajowych, bo przecież to w tamtych czasach rodził się Ursynów. W finale nie zabraknie więc... stylowego saturatora z wodą sodową.

  W paradzie pójdą m.in. orkiestra reprezentacyjna SGGW, która zagra wesołe, marszowe kawałki;  zespół ludowy "Promni" w pięknych strojach. Będzie kompania reprezentacyjna Straży Miejskiej. Mocne ekipy zapowiedzieli: Kluboteka Dojrzałego Człowieka, Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, Ursynoteka czy Dom Sztuki. Nie zabraknie też uczniów szkół - liceów, podstawówek i gimnazjów. Stawi się reprezentacja odnoszących sukcesy klubów sportowych - siatkarzy z "Metra", piłkarzy z KS SEMP, koszykarzy z UKS GIM 92 czy tancerzy z "Hand to Hand".

  Na trasie korowodu pojawią się też trzy głośne autobusy typu "Ogórek", z których nadawana będzie muzyka - taneczne hity lat 70. oraz motywy z seriali związanych z Ursynowem. Najstarsi mieszkańcy przejadą się zabytkowymi cabrioletami.

  Parada ruszy z Surowieckiego o godz. 12:00, zbiórka - pół godziny wcześniej. Pochód przejdzie aleją Komisji Edukacji Narodowej w kierunku parkingu na tyłach ratusza. Sygnał do startu da burmistrz.

  Na mecie przed urzędem na mieszkańców czekać będzie ogromy tort śmietanowy o długości 3,5 metra z napisem "40-lecie Ursynowa", którego oczywiście będzie można posmakować. Na koniec wszyscy zaśpiewają "40 lat minęło" razem z Andrzejem Rosiewiczem (przyjedzie na finał parady), oraz własnoręcznie wybiją sobie monetę pamiątkową. 

  Wszyscy chętni do udziału mieszkańcy dostaną baloniki i chorągiewki, mile widziane osoby na deskorolkach, wrotkach, rowerach. Można się również przebrać - najlepiej w stylu lat 70. i 80. ubiegłego wieku. 

  Burmistrz Robert Kempa ma już przebranie, w którym zaprasza na Wielką Paradę. Parada pod patronatem medialnym Haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pola 10 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Ile z osób ubliżających tu burmistrzowi było na paradzie i powiedziało Mu to w twarz.....potraficie tylko obrażać ludzi, wyśmiewać się anonimowo, bo tak łatwiej a odwagi nie macie za grosz.......Jesteście płatnymi trollami a teraz sobie minusujcie moje wypowiedzi.....mam to gdzieś :) Tylko portal, który miał służyć informowaniu mieszkańców przez takich jak wy schodzi na psy.....szkoda

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 9 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Przyznam szczerze, że w tym przebraniu wygląda zdecydowanie lepiej niż bez niego. Jakoś tak mniej wieśniacko....Sugeruję włączyć ów stylizację do porządku dziennego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zniesmaczona 8 9 miesięcy temuocena: 84% 

   Co za wstyd. Z której wsi oni wyciągneli tego faceta????

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa Cygańska 7 9 miesięcy temuocena: 0% 

   antyewa bez komentarza

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-Micky 6 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Czy nasz Burmistrz naprawdę musi ośmieszać cały Ursynów? Zero klasy i taktu.... z niecierpliwością czekam na wybory.....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzasper 5 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Ale obciach. Skąd ten kolo się wziął?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa Cygańska 4 9 miesięcy temuocena: 55% 

   Bez komentarza

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyewa 3 9 miesięcy temuocena: 39% 

   No rzeczywiscie Pani Ewo. Guział rżnął głupa bez przebrania, codziennie. Wtedy Pani nie krytykowała...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daria 2 9 miesięcy temuocena: 84% 

   To jest żart. Przetargu na przebudowę Rosoła i Relaksową nadal nie ma a Burmistrz zakłada perukę. Przecież Bareja i Tym by tego nie wymyślili... A Monty Python jest zawstydzony.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pola 1 9 miesięcy temuocena: 51% 

   Uważam, że na paradę powinni pójść wszyscy, którzy na haloursynow.pl, obywatele Ursynowa czy innych portalach obrażają burmistrza i krytykują Jego poczynania. Teraz macie możliwość stanąć twarzą w twarz i powiedzieć co myślicie......Ciekawa jestem ile osób zdobędzie się na odwagę :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1374 sekundy
  REKLAMA