REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  W najbliższą niedzielę, w ramach cyklu „Muzyczne Lato na Ursynowie", zagra Orkiestra Reprezentacyjna SGGW pod batutą Tomasza Labunia. Chwilę przed wyjątkowym wydarzeniem rozmawiamy z dyrygentem o repertuarze, rodzinnej atmosferze i… "Gwiezdnych Wojnach".

  Ubiegłoroczny występ w ramach „Muzycznego Lata”, który odbył się przed ursynowskim ratuszem zachwycił mieszkańców. W tym roku fani Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW będą mieli okazję po raz drugi wysłuchać wyjątkowych aranżacji. W oczekiwaniu na muzyczne doznania pytamy dyrygenta o to, kto tworzy orkiestrę, co czyni ją wyjątkową i próbujemy dowiedzieć się, jakie rytmy czekają na nas podczas niedzielnego koncertu.

  Jak wspomina Pan ubiegłoroczny debiut przed ursynowską publicznością?

  Byłem bardzo ciekaw, jak to będzie wyglądało. Przyznam szczerze, że nie sądziłem, że odbywa się to z takim rozmachem, że mieszkańcy są aż takimi zapalonymi słuchaczami. Grało nam się bardzo dobrze, pełna mobilizacja, ale z drugiej strony – przyjemnie i lekko, bez stresu. Liczę, że  w tym roku będzie podobnie.

  Kto tworzy Orkiestrą Reprezentacyjną SGGW? Jakie warunki muszą spełnić chętni, aby zasilić jej szeregi?

  Orkiestra liczy czterdzieści osób. Na ursynowskim koncercie wystąpimy w pełnym składzie. Ten zespół tworzą studenci, którzy często po zakończeniu nauki z nami zostają. Nabory są coraz bardziej profesjonalne, ale to, co jest w tym wypadku całkowicie wyjątkowe, to atmosfera, jaka panuje w zespole. Jesteśmy trochę jak rodzina, spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. Pracuję również w profesjonalnej orkiestrze symfonicznej i tam panują bardziej zawodowe relacje, co jest oczywiste, bo muzyka jest tam również pracą. Tutaj muzycy realizują przede wszystkim swoje pasje. A jak wiadomo, sercem można zagrać najpiękniej!

  Gdyby miał Pan wskazać najdziwniejszy koncert lub coś, co zapadło muzykom Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW szczególnie w pamięć, to byłoby to…?

  Myślę, że ciekawostką jest fakt, że zdarza się nam grać na przykład na ślubach i na weselach naszych muzyków, uczestniczyć czynnie, jako orkiestra, w uroczystościach wszelkiego rodzaju. Na długo też zapamiętamy koncert organizowany z okazji promocji nowej gry "Star Wars". Kiedy fani usłyszeli na żywo motyw główny z "Gwiezdnych Wojen", nie chcieli nas wypuścić. To było prawdziwe szaleństwo! Mogę zdradzić, że również podczas ursynowskiego koncertu będzie można posłuchać tej aranżacji.

  Jakie rytmy i kompozycje czekają na ursynowian w niedzielę? Niech Pan uchyli rąbka tajemnicy!

  Mimo faktu, że koncert jest połączony z obchodami 200-lecia naszej uczelni, nie chcemy epatować patetyzmem. Uroczystość ma być przede wszystkim lekka i przyjemna. Orkiestrę tworzą młodzi ludzie – chcemy, żeby ten przekaz był radosny. Posłuchać będzie można muzyki musicalowej, muzyki amerykańskiej. Chcemy trochę odejść od stereotypu opery i operetki. Większość z aranżacji piszę sam, bo to również część mojej działalności i sprawia mi to przyjemność, ale czuję się przede wszystkim dyrygentem!

  Dziękujemy za rozmowę!

  Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW odbędzie się w niedzielę 10 lipca na terenie przed ursynowskim ratuszem i jest drugim wydarzeniem realizowanym w cyklu "Muzyczne Lato na Ursynowie". Start imprezy o 19:00.

  Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym cyklu.

  ZOBACZ KONCERT ORKIESTRY SGGW W UBIEGŁYM ROKU

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1169 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018