REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  W Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej odbył się wernisaż wystawy "Órsynuf - portret nieznany - kontynuacja". Fotografie Mirosława Kilijańczyka składają się na spójny i konceptualny projekt, który prezentuje mieszkańców w najszczerszym wydaniu - w ich intymnych, domowych zaciszach. Wizualna opowieść o "zwykłych" bohaterach z blokowiska, o której przed kamerą opowiedział nam autor, dostępna jest dla gości do 15 kwietnia.

  "Órsynuf - portret nieznany" był pomysłem ursynowianina, Mirosława Kilijańczyka. Kiedy dwa lata temu dzielnica obchodziła okrągłą czterdziestkę, autor stworzył cykl fotografii, będący dokumentalnym zapisem życia mieszkańców blokowisk. Osiedla, które powstały w latach 1977-1990, posłużyły za teren poszukiwań bohaterów unikatowego projektu. Efekt finalny to nie tylko "suchy" reporterski materiał, ale przede wszystkim wizualna opowieść o sąsiadach - ich pasjach, rodzinach i najintymniejszych przestrzeniach.

  Po dwóch latach autor ponownie wszedł do mieszkań nowych już bohaterów. Wernisaż wystawy "Órsynuf - portret nieznany - kontynuacja" odbył się 21 stycznia w DOK Ursynów przy ulicy Kajakowej.

  Cieszę się bardzo, że jesteście, że wspieramy się i spotykamy nie tylko przy okazji zdjęć, ale też w innych działaniach. Trzymam tutaj album, który wydałem sobie w jednej sztuce. W tym albumie jesteście wszyscy. Jeśli macie ochotę wpisać się pod swoimi zdjęciami, to bardzo proszę - mówił Mirosław Kiljańczyk.

  "Órsynuf" to tylko początek

  Autor wyznał nam, że ursynowska kontynuacja jest następnym przystankiem w fotograficznej opowieści o ludziach. Możemy spodziewać się kolejnych projektów, które realizowane będą już poza dzielnicą. Twórca nie stawia sobie sztywnych granic, myśli o Warszawie, Polsce, a nawet Europie.

  - To kontynuacja pierwszego cyklu, która jest historią, dziejącą się na naszych oczach. Jest mi niezmiernie miło, że Mirek zechciał pokazać wystawę w naszym domu kultury - powiedziała Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów.

  Kameralny koncert w wykonaniu aktorki Marty Kuszakiewicz, otwierający wernisaż, wprowadził gości w refleksyjny nastrój, który idealnie współgrał z intymnym charakterem fotografii. Wśród gości pojawili się bohaterowie cyklu, a nam udało się też zamienić słowo z rodzicami Mirosława Kilijańczyka. - Jesteśmy szczęśliwi i dumni z syna. Cieszymy się, że możemy tu być, dla nas też jest to szczególny moment - przyznali.

  Wystawę "Órsynuf - portret nieznany - kontynuacja" można oglądać do 15 kwietnia w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12B. Wstęp wolny.

  VIDEO: Wernisaż wystawy w DOK

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ADDDDDDDD 3 ponad rok temuocena: 0% 

   DOK Ursynów jest kiepski.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 ponad rok temu

   Propagowanie błędów językowych poprzez celowe używanie w tytule imprezy kulturalnej"Órsynuf" powinno byc ścigane z urzędu !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wizytator 1 ponad rok temu

   a zdjęcia Karczunkowskiej przy PKP Jeziorki są ? - jakby nie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3358 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020