REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lutego 2018, 13:26 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Mirosław Kilijańczyk)

  Każdy kto marzy o tym, żeby zapisać się na kartach historii Ursynowa, ma na to niepowtarzalną szansę. Autorzy projektu „Órsynuf – portret nieznany” szukają kolejnych bohaterów do swojego cyklu fotografii.

  Fotograf Mirosław Kilijańczyk i psycholożka Ewa Wojciechowska w swoim projekcie „Órsynuf - portret nieznany” pokazują międzypokoleniowy obraz Ursynowa. Podczas spotkań z mieszkańcami dokumentują na fotografiach ich wizerunek i mieszkania.

  Pomysł na nagrywanie wspomnień i portretowanie mieszkańców narodził się podczas przypadkowego spotkania dwojga dawanych znajomych z Ursynowa.

  - Spotkanie po latach dwojga ludzi, którzy poznali się w 1983 roku jako malutkie dzieci w szkole podstawowej nr 310 na Hawajskiej zaowocowało ideą projektu Órsynuf – mówią Mirosław Kilijańczyk i Ewa Wojciechowska.

  - Zapragnęliśmy poznać mieszkańców naszego osiedla, przedstawić ich sobie nawzajem i udokumentować ich codzienność – opowiadają.

  Autorów pomysłu interesuje każdy mieszkaniec Ursynowa, zarówno postacie znane, rozpoznawalne w lokalnej społeczności, jak i zwykli usynowianie, tacy jakimi sami są.

  - Naszym marzeniem jest, by towarzyszyć mieszkańcom w kolejnych latach, portretować ich codzienność, zmiany, jakie dokonują się w ich życiach, oraz jak to, co wydarza się dookoła nich, wpływa na jakość ich życia w tej dzielnicy – opowiadają twórcy. -  Chcemy tym samym zapoczątkować ogromne przedsięwzięcie dokumentalne, pewnego rodzaju kronikę. Chcemy tym cyklem zająć się przez kolejne lata.

  W ramach projektu odbyła się już wystawa fotograficzna na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Kazimierzowskim. Niebawem, od 13 lutego do 11 marca w Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14), odbędzie się kolejna wystawa, otwarta dla mieszkańców Ursynowa.

  Twórcy szukają kolejnych bohaterów do swojego projektu i zapraszają do kontaktu każdą zainteresowaną osobę. Wiek, zawód, sytuacja rodzinna i mieszkaniowa nie mają znaczenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 3 ponad rok temu

   Inicjatywa fajna, ale jak można napisać coś takiego: Órsynuf? Toż to jakiś Gargamel językowy, wizualnie kojarzy mi się ze słowem Syf. Nie jestem polonistą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~andrzej1 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Dlaczego taka inicjatywa jest realizowana w prywatnym, zdewastowanym i poprostu obskurnym przybytku jakim jest wpomniany "Dom Sztuki"? Czy po to z mojich podatków powstał super Dom Kultury na Zielonym Ursynowie, z pięknymi wnętrzami i porządnym dyrektorem żeby teraz spółdzielnia Jary robiła na tym kase? To jest granda!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Ruda 1 ponad rok temu

   Dlatego, że od ponad roku autorzy próbują zainteresować Dzielnicę Ursynów projektem i promocją dzielnicy...jak dotąd finansując projekt i kolejne wystawy z własnych kieszeni...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4755 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022