REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Nadesłane)

  Na terenie miedzy ulicami Gandhi, Rolną i Pustułeczki wycięta została spora część rosnących tam krzewów. Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się, czy to oznacza przygotowanie placu pod budowę. Sprawdziliśmy, co może powstać w pobliżu Szpitala Południowego.

  Działka, której ze swych okien przyglądają się m.in. lokatorzy bloku przy ul. Alternatywy 6, jest w rękach prywatnych. Kilka dni temu pojawili się tam robotnicy, co nie umknęło uwadze jednego z naszych czytelników.

  Zastanawiamy się z sąsiadami nad losami tej działki. W ubiegłym tygodniu wycięto sporą część krzaków i wyłonił się plac, który aż prosi się by został zagospodarowany 

  - napisał do Haloursynow.pl nasz czytelnik, pan Jan.

  "Tylko oświata"

  Teren miedzy ulicami Gandhi, Rolną i Pustułeczki należy do jednej firmy i kilku osób fizycznych. Jak udało nam się ustalić, od jakiegoś czasu ktoś skupuje działki, przygotowując się do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa firma lub osoba nie odkrywają się ze swoimi zamiarami. Nie wiadomo też na zlecenie którego dewelopera działają.

  Nie oznacza to jednak, że na swoim terenie mogą zbudować co im się podoba. Teren ten objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a to oznacza, że właściciel może postawić na nim tylko to, co taki plan dopuszcza. 

  Plan miejscowy "Ursynów Zachód - cz. wschodnia" uchwalony przez miejskich radnych 14 czerwca 2007 roku dopuszczają w tym miejscu tylko i wyłącznie obiekty "usług oświaty". Mogą to być np. niepubliczne szkoły, przedszkola czy uczelnia wyższa. Bloków więc stawiac tam nie wolno, ale w historii warszawskiego samorządu zdarzały się już przypadki zmiany planu.

  Z prywatnymi działkami sąsiaduje teren należący do dzielnicy, która nawet zaproponowała ich odkupienie, ale właściciele, nie byli tym zainteresowani.

  - Rozważaliśmy taką możliwość, bo terenów na Ursynowie pod zabudowę miastotwórczą jest bardzo mało. W tym miejscu mogłaby powstać szkoła specjalna, muzyczna lub sportowa. Nie tylko nam odmówiono, ale zaproponowano odkupienie terenu należącego do dzielnicy - mówi burmistrz Robert Kempa.     

  Liczą na zmianę planu miejscowego?

  Według nieoficjalnych informacji - bo z właścicielami nie udało nam się skontaktować - właściciele terenu liczą, że Rada Warszawy zmieni na ich wniosek plan miejscowy, tak aby dopuszczał on postawienie tam budynków mieszkalnych. Wówczas mogliby sprzedać działki deweloperowi. Dzielnica oficjalnie zapowiada jednak, że nie poprze takich starań, a to ona opiniuje zmiany planów, podobnie jak okoliczni mieszkańcy, którzy są włączeni w proces składania uwag do planu.

  Na razie w urzędzie miasta nie ma ani wniosku o zmianę planu miejscowego, ani wniosków o pozwolenie na budowę, więc okoliczni mieszkańcy nie muszą obawiać się, że wkrótce wyrośnie im pod oknami osiedle mieszkaniowe.

  To sytuacja podobna do sytuacji działki położonej u zbiegu ul. Rosoła i Gandhi, gdzie właścicielem jest deweloper Hochtief. Plan miejscowy dopuszcza tam obiekty "usług zdrowia", deweloperowi nie udało się przekonać miasta do zmiany planu miejscowego, więc firma zastanawia się nad wybudowaniem tam tzw. domów senioralnych, które spełniają wymóg "usług zdrowia". Projekt od lat jednak znajduje się w powijakach. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 12
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wiesio 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Wybuduja domek, czeresniaki kupia, a za rok zaczna narzekac na szpital, helikoptery, ruch aut.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Juniwersal Podkarpacki Deweloper 4 ponad rok temuocena: 79% 

   Spoko, spoko. My działamy z zaskoczenia. Zagęszczanie zabudowy Ursynowa to konieczność :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 3 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie lubię burmistrza. Jest jakiś taki dziwny, a teraz ciągle mówią, że to tak naprawdę PiSi kret!?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 ponad rok temuocena: 88% 

   No to prosimy monitorować, bo potem znowu nie będzie wiadomo, jak to się stało, że "mleko się rozlało" ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legzdeweloper 1 ponad rok temuocena: 65% 

   No elo, dolary przeciw orzechom, ze jak jednak osiedle powstanie to po zamieszkaniu bedzie shitstorm, zeby zamknac lotnisko, bo samoloty hałasujo, dla karetek zakaz uzywania sygnałów dzwiekowych, zwezic pileckiego i roentega, zlikwidowac centrum handlowe, a przed oknami ma byc park.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.39 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021