REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.siepomaga.pl/julian)

  Mieszkańcy Ursynowa znów jednoczą siły, by pomóc choremu Julkowi. Tym razem koncert charytatywny odbędzie się w szkole przy ulicy Mandarynki. Już w sobotę każdy kto chce wesprzeć leczenie chłopca, cierpiącego na glejaka mózgu, może nie tylko posłuchać oskarowych przebojów, ale wziąć udział w aukcji dzieł sztuki. Liczy się każda złotówka. 

  W listopadzie ubiegłego roku Julek Wróbel, uczeń Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego, zaczął nagle źle widzieć. Tomografia zrobiona w Centrum Zdrowia Dziecka nie wykazała powodów pogorszenia wzroku, ale wyniki rezonansu magnetycznego okazały się bardzo niepokojące.

  Kolejne badania potwierdziły okrutną diagnozę - nieoperacyjny guz mózgu, z którym można przeżyć maksymalnie pół roku. Złośliwy glejak rozwijał się w głowie chłopca, nie dając przy tym żadnych objawów.

  Obecnie Julek jest w połowie sześciotygodniowej radioterapii w jednym z warszawskich szpitali. - Do czasu przeprowadzenia rezonansu nie wiadomo jaki przyniesie ona skutek. Badania molekularne tego typu guza pokazują jednak, że jest on odporny na takie leczenie - mówi Anna Borlik przyjaciółka rodziny. 

  Rodzice wysłali próbkę pobranego wycinku guza do niemieckiej kliniki w Heidelbergu. Obecnie trwają tam zaawansowane badania genetyczne. Ich koszt to 17 tys. euro. Kolejnym krokiem ma być leczenie w meksykańskiej klinice w Monterrey, a na to z kolei potrzeba około 60 tys. złotych miesięcznie.  Rodziców Julka na to nie stać. 

  Niestety, tu liczy się czas, który ucieka nam z każdą chwilą. Na naszych oczach choroba postępuje. Julek ma problemy ze wzrokiem i niedowład lewej strony ciała. Wie, że jest chory, ale nie wie, jak bardzo. Tęskni za szkołą, za dziećmi. Niestety nie mamy takich środków, by sami ratować naszego syna​ 

  - proszą o wsparcie zrozpaczeni rodzice. 

  Na leczenie chłopca została zorganizowana internetowa zbiórka, która przyniosła dotąd 405 tys. złotych. Kolejne 60 tys. udało się zebrać na początku stycznia podczas turnieju piłkarskiego i licytacji z udziałem gwiazd sportu i filmu. To jednak wciąż mało.

  Koncert przy Mandarynki

  Dlatego dla Julka zorganizowany zostanie koncert charytatywny. W sobotę, 1 lutego o 15:30 w Szkole Podstawowej nr 330 przy ul. Mandrynki 1 zagra Wielorodzinny Chór Muzykujący "Parapapam" złożony z rodziców i uczniów szkoły. Na scenie pojawią się też Micherki z Michrowa i zespół 5,5 z Przedszkola nr 5 w Warszawie. Szykuje się też aukcja, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Julka.

  - Mamy już 36 różnych przedmiotów. Są to obrazy, biżuteria, ale też rower oraz bon na masaż. W trakcie całej imprezy w kawiarence będzie można spróbować ciast upieczonych przez rodziców. Dzieciom atrakcje zapewni animatorka malująca twarze. Pokaże również jak z balonów można zrobić np. zwierzaka -  zapowiada organizatorka imprezy Nina Prusak, nauczycielka SP 330.   

  W szkole będą też puszki na datki. Przypominamy, że pieniądze można wpłacać też za pośrednictwem zbiórki publicznej na autoryzowanym portalu Siepomaga (poniżej). Warto także udostępnić zbiórkę w mediach społecznościowych. Każda pomoc się liczy!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3557 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020