REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  „Jesteś osobą ze spektrum autyzmu? Już dziś możesz rozpocząć karierę w cyberbezpieczeństwie!”. Takimi hasłami EY Polska oraz asperIT zachęcają ludzi ze spektrum autyzmu do wzięcia udziału w projekcie, którego celem jest stworzenie zespołu ds. bezpieczeństwa danych złożonego z osób neuronietypowych. Właśnie rozpoczął się nabór kandydatów.

  W ostatnim czasie wzrasta społeczna świadomość dotycząca autyzmu. Coraz więcej mówi się o umiejętnościach, jakimi wyróżniają się osoby ze spektrum autyzmu i które bez wątpienia mogą być niezwykle przydatne na rynku pracy, zwłaszcza w branży IT. Projekt asperIT już od kilku lat wspiera osoby neuronietypowe, szkoląc, a także mobilizując osoby ze spektrum autyzmu do podejmowania pracy w zawodach technologicznych.

  Ruszyła rekrutacja

  W Warszawie ruszyła właśnie rekrutacja do kolejnej edycji projektu asperIT. W tym roku jest ona jednak wyjątkowa, bowiem organizowana jest wspólnie z firmą EY Polska, czyli światowym liderem rynku usług profesjonalnych, obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, consulting oraz doradztwo strategiczne i transakcyjne. Uczestnicy wyróżniający się podczas tej edycji projektu, po zakończeniu szkoleń mają szansę zdobyć zatrudnienie w zespole ds. cyberbezpieczeństwa EY Polska.

  - Najlepsi uczestnicy będą wybierani przez przedstawicieli naszego Partnera i zapraszani do udziału w kolejnych etapach szkoleń. Ci, którzy będą się wyróżniać najbardziej, otrzymają możliwość zdobycia pracy w zespole ds. bezpieczeństwa danych firmy EY Polska - mówi nam Błażej Knapik, koordynator projektu.

  Zespół, do którego trafią osoby z projektu asperIT to Neurodiversity Center of Excellence (NCoE). Specjalizuje się on w innowacyjnych rozwiązaniach i usprawnia procesy poprzez zastosowanie technologii i automatyzacji do rozwiązywania problemów aplikacji biznesowych we wszystkich liniach usług oferowanych przez EY Polska.

  - Żeby zakwalifikować się do projektu, należy przejść pomyślnie proces rekrutacji zwieńczony wstępnym testem IT. Następnie prowadzone będą szkolenia przystosowujące do pracy grupowej - tzw. treningi społeczne, a końcowym etapem będzie super week, czyli kilka dni bardzo intensywnych szkoleń pod okiem specjalistów EY Polska - do tego etapu dostaną się jedynie najlepsi z grupy, którzy staną przed szansą pracy w zespole EY Polska - dodaje Błażej Knapik

  "Udział w projekcie zmienił całe moje życie"

  Do tej pory odbyło się już kilka edycji projektu asperIT (m.in. we Wrocławiu i w Warszawie), a jego absolwenci otrzymują staże i sprawdzają się na rynku pracy jako zawodowi testerzy oprogramowania. Jednym z nich jest Konrad Kołodziejczyk.

  - Udział w projekcie zmienił całe moje życie. Poznałem ciekawych ludzi, a dzięki szkoleniom poznałem testowanie oprogramowania zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Po zakończeniu szkolenia spotkała mnie miła niespodzianka - dostałem propozycję stażu, a po stażu otrzymałem pracę, dzięki której zdobywam dalsze doświadczenie w branży IT - podkreśla absolwent projektu.

  Formularz zgłoszeniowy do tegorocznej edycji projektu znajduje się na stronie internetowej: https://asperit.org. Czas na jego wypełnienie upływa 16 kwietnia 2021 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2515 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021