REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Zwykle pierwsze objawy zużycia stawów obserwujemy już pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Gwiazdy sportu takie jak Tiger Woods, John Terry, Maria Sharapova, Cat Zingano korzystają z medycyny regeneracyjnej – osocza bogatoplytkowego, aby zmniejszyć objawy zużycia stawów.

  O nowoczesnej terapii rozmawiamy z ortopedą Marcinem Tomaszewskim z Centrum Medycznego Lux Med przy ul. 1 sierpnia w Warszawie.

  Czy jest to terapia zarezerwowana jedynie dla medycyny sportowej?

  Osocze bogatopłytkowe (PRP - Platelet Rich Plasma) znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, m.in. w chirurgii twarzowo-szczękowej, w medycynie estetycznej oraz w ortopedii. Zainteresowanie PRP doprowadziło do postępu technologii produkcji i poszerzenia zakresu schorzeń, dla których jest wykonywane.

  Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe?

  W celu uzyskania osocza bogatopłytkowego pobiera się od pacjenta krew obwodową w sterylnych warunkach. Z pobranej krwi przygotowuje się osocze poprzez wirowanie. Objętość próbki może być dostosowana do rozmiaru urazu i fazy zaawansowania.

  Jaki jest mechanizm działania osocza bogatopłytkowego w przypadku uszkodzenia lub zużycia stawów i czy jest to bezpieczna metoda leczenia?

  Zbiór czynników wzrostowych zawartych w PRP korzystnie wpływa na stawy, spowalniając, a nawet odwracając proces ich uszkodzenia. Dotychczasowe badania dotyczące stawów kolanowych wykazały korzystny efekt działania osocza bogatopłytkowego PRP oraz brak działań niepożądanych.

  Czy terapia osoczem bogatopłytkowym może zmniejszyć dolegliwości bólowe po urazie stawu kolanowego?

  Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym PRP udaje się zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ból stawu, zwiększyć jego ruchomość oraz poprawić komfort życia pacjenta.

  Jakie są przeciwskazania do zastosowania osocza bogatoplytkowego dostawowo?

  Przeciwskazaniami do stosowania osocza bogatopłytkowego są: ciąża oraz okres karmienia, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby krwi, choroba nowotworowa, choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek, nietolerancja iniekcji, cukrzyca, leczenie lekami przeciwzakrzepowymi, zespół wątrobowo-nerkowy, chorzy leczeni immunosupresyjnie, ostre zakażenie wirusowe (HCV,HBS, HIV), przewlekłe choroby wątroby. O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz.

  Dziękuję za rozmowę.


  Centrum Medyczne Lux Med

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1323 sekundy
  REKLAMA