REKLAMAA1 Pizzeria105  13.12.2021 - 12.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KHDK "Krewki Ursynów")

  W sobotę honorowi krwiodawcy po raz ostatni w 2021 roku będą mogli oddać krew pod ursynowskim ratuszem. Zbiórkę jak zawsze poprowadzi Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”.

  Wystarczy chwila, drobne ukłucie, a można uratować komuś życie. Na tym w skrócie polega krwiodawstwo. Ten bezcenny płyn można oddać w wielu miejscach. Jednak najłatwiej przyjść w sobotę na parking ursynowskiego urzędu. Właśnie tam ekipa „Krewkiego Ursynowa” poprowadzi ostatnią w tym roku zbiórkę krwi, która będzie jednocześnie uwieńczeniem obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa.

  Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Od krwiodawcy pobierane jest przepisowe 450 ml. W porównaniu do 5 litrów, które krążą po ciele dorosłego człowieka, to naprawdę niewiele. Ale nawet taka niewielka dawka może zadecydować, czy ktoś zasiądzie w tym roku wraz ze swoją rodziną do wigilijnego stołu.

  Czekolada dla bohaterów

  Krew może oddać praktycznie każdy z drobnymi wyjątkami. Wystarczy mieć od 18 do 65 lat oraz ważyć powyżej 50 kg. W oddawaniu krwi nie przeszkadzają także szczepionki przeciw koronawirusowi. Trzeba tylko trochę odczekać po przyjęciu dawki. W przypadku szczepionek firm Pfizer i Moderna co najmniej 48 godzin po zastrzyku, a Astra Zeneca i Johnson&Johnson - 14 dni.

  Przed zbiórką należy także pamiętać o dobrym śniadaniu. Najlepiej lekkostrawnym. Warto też dużo pić. Oczywiście wody, herbaty lub kawy. Alkohol odpada i to już na co najmniej dzień przed zbiórką. Honorowi krwiodawcy mogą także liczyć na małe co nieco. Każdorazowo przy oddawaniu krwi otrzymują 9 tabliczek czekolady. Słodycze to nie tylko upominek. Czekolada pomoże zregenerować oddaną krew.

  Krew będzie można oddawać w sobotę, 27 listopada w godzinach od 9 do 14 na parkingu za ursynowskim ratuszem przy al. KEN 61, w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorzy przypominają o trwającej pandemii. Na zbiórkę nie powinny przychodzić osoby towarzyszące oraz z objawami infekcji lub po kontakcie z osobami zakażonymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4027 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022