REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Pierwsze przedszkolaki uczęszczają już do nowo otwartej bezpłatnej placówki na Ursynowie. Przedszkole Publiczne „Edulica” przy ul. Pileckiego działa od początku marca i prowadzi właśnie rekrutację. Miejsc ubywa – liczy się kolejność zgłoszeń, warto więc pospieszyć się z zapisami.

  Na Ursynowie, przy ul. Pileckiego 67, powstało nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne „Edulica”. Trwa właśnie proces rekrutacji, a miejsca w nowoczesnej placówce cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

  Jak drugi dom

  Pierwsze przedszkolaki mają już za sobą udane dni adaptacyjne i od początku marca regularnie uczestniczą w zajęciach. Nowoczesna przestrzeń i innowacyjne podejście kadry pedagogicznej sprawiają, że wolne miejsca znikają w szybkim tempie.

  To już druga placówka w naszej dzielnicy pod patronem Edulici – opiekunki dzieci. Pierwsza z powodzeniem funkcjonuje od dwóch lat przy ul. Jurajskiej. Rzymska bogini jest symbolem misji obydwu placówek: sprawowania jak najlepszej opieki nad dziećmi w optymalnych warunkach sprzyjających rozwojowi najmłodszych.

  Założeniem dyrekcji jest stworzenie przedszkola, które będzie szczególnym miejscem rozwoju i spotkań „Małego Człowieka z Drugim Człowiekiem”, z nauką, ze światem, ale i z zabawą!

  - Przedszkole to drugi dom. Dlatego bardzo zależy nam na dobrej atmosferze tego miejsca, na życzliwości, zrozumieniu i współpracy. Innymi metodami nie da się stworzyć czegoś dobrego – tłumaczy dyrektorka placówki, Magdalena Wiśniewska.

  Edulica – wyjątkowe miejsce

  To co wyróżnia „Edulicę” to zarówno lokalizacja – mieści się na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w przestronnym budynku o dużych oknach, wyposażonym w salę gimnastyczną, gabinet Integracji Sensorycznej oraz we własną kuchnię i parking dla rodziców.

  Sale charakteryzują się dużą ilością wolnej przestrzeni oraz minimalizmem, będącym polem do kreatywnej zabawy. To przestrzeń przyjazna dzieciom, pozbawiona chaosu i rozpraszającego „kolorowego bałaganu”.

  Ale to, co najważniejsze, to indywidualne podejście do każdego dziecka. Wsłuchanie się w jego potrzeby i odpowiedź na nie. Pomaga w tym wykorzystywanie nowoczesnych metod pracy. Są wśród nich m.in. Metoda Dobrego Startu, Metoda ruchowej ekspresji twórczej R.Labana, Metoda aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss czy Metoda twórczego myślenia J. Osborne.

  Dzięki takiemu podejściu do edukacji przedszkolnej dzieci zarówno poszerzają swoją wiedzę, jak i rozwijają procesy poznawcze - szczególnie logiczne i twórcze myślenie, doskonalą umiejętności społeczne, rozwijają inteligencję emocjonalną, a także doskonalą sprawność ruchową i zdolności muzyczne.

  Rekrutacja trwa

  Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne „Edulica” mieści się przy ulicy Pileckiego 67 (róg Herbsta). Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:30. Zapewnia dzieciom całodzienne wyżywienie z własnej kuchni, plac zabaw na świeżym powietrzu oraz to, co bezcenne i bardzo ważne: bezpieczeństwo.

  „Edulica” jest przedszkolem publicznym, jedyne opłaty związane są z wyżywieniem (śniadanie, obiad, zupa, podwieczorek). Obecnie trwa rekrutacja do placówki – dzieci przyjmowane są na podstawie kolejności zgłoszeń.

  Nowe Przedszkole Publiczne EDULICA

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2554 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020