REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2019, 08:45 komentarzy 8

  (SK)

  Czy ursynowscy radni powinni kulturalniej debatować? Radna Olga Górna ma dość niskiego poziomu dyskusji podczas sesji rady dzielnicy i chce to zmienić.

  Każdy kto kiedykolwiek przysłuchiwał się jak obradują ursynowscy radni, miał okazję przekonać się, że to nie akademicki spór, a często pełna złośliwości i osobistych wycieczek "pyskówka". Postanowiła z tym skończyć radna Koalicji Obywatelskiej, która zwróciła się do burmistrza z prośbą o sfinansowanie szkolenia z retoryki, podczas którego radni mieliby opanować m.in. sztukę sporu.

  Z zakresu prowadzenia w kulturze i wzajemnym poszanowaniu dyskursu publicznego ze szczególnym uwzględnieniem dialogu na poziomie samorządowym   

  - napisał Olga Górna. Radna wyjaśniła nam, co skłoniło ją do takiego kroku. 

  - Pomimo wielu różnic powinniśmy się spierać kulturalnie, żeby było nie tylko przyjemnie się spierać, ale żeby mieszkańcy, którzy przychodzą na sesję, mieli ze słuchania takiej wymiany zdań przyjemność. Jeszcze jako mieszkanka wielokrotnie czułam dyskomfort przysłuchując się dyskusjom radnych, w których dominowały zaczepki i prowokacje - mówi Górna. 

  Entuzjastycznie na pomysł zareagował były wiceburmistrz, obecnie radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, który proponuje rozszerzyć formułę szkolenia. 

  - My mieliśmy już takie szkolenie dla naszych członków. Cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem. Sztuka przemawiania jest bardzo istotna. Uważam jednak, że oprócz radnych poiwinni wziąć w nim udział członkowie zarządu dzielnicy, a w szczególności burmistrz Robert Kempa, który bardzo często zabiera publicznie głos - mówi Antoni Pomianowski z IMU.

  Są też radni, którzy udział w szkoleniu uzależnili od jego kosztów i terminu, ale nie tylko. 

  - Ja wpisałem się na listę chętnych pod warunkiem, że będę wiedział kto poprowadzi szkolenie i na jakich zasadach zostanie wybrana firma szkoleniowa. Poza tym uważam, że temperatura sporu jest bardzo wysoka, zwłaszcza, że przewodniczący rady nie potrafi prowadzić obrad. Nie radzi sobie ze statutem - mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Rojewski.   

  Inicjatywy radnej Koalicji Obywatelskiej nie rozumie jej kolega z Projektu Ursynów, który jest absolutnym przeciwnikiem takich szkoleń.

  - Radni mają się zajmować służeniem mieszkańcom, a nie tracić czas i pieniądze na tego typu szkolenia. Oczywiście poziom dyskursu jest poniżej poziomu, ale wynika on z polaryzacji i podgrzewania przez polityków atmosfery. Trzeba więcej kultury i wyczucia, a nie kolejnych szkoleń - mówi Maciej Antosiuk z PU.

  Radni mieli kilkanaście dni na zastanowienie i złożenie deklaracji. Uczestniczyć w szkoleniu retorycznym chciało 8 radnych, 10 nie było zainteresowanych, a 7 się wahało. W związku z tym przewodniczący rady dzielnicy zdecydował - szkolenia nie będzie. W odpowiedzi na interpelację radnej Ogi Górnej zlożył też obietnicę.

  Będę w kategoryczny i stanowczy sposób reagował na niestosowne wypowiedzi i komentarze zakłócające porzadek obrad i powagę sesji, wykorzystując w pełni uprawnienia przysługujące przewodniczącemu obrad określone w Statucie Dzielnicy Ursynów

  - napisał Michał Matejka. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fan 8 8 miesięcy temu

   Obrady psuje głównie ten Rojewski

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabciarz 7 8 miesięcy temuocena: 50% 

   da radę pozbyć się tego Matejki?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 6 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Polityka to bagno. I niskich lotow ludzie sie do tego bagna garna. To jak to ma wygladac?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prażka 5 9 miesięcy temuocena: 31% 

   Pani Olga widzę ostro próbuje się przebić, ale coś pomysłów brak. Może jakies nowoczesne działania, interpelacje, incjatywy dedykowane dla MIESZKAŃCOW? Szanowna PAni radna kreatywności na szkoleniach nie uczą, ale wierzę, że jest jakis powód, dla któego babra się Pani w tej kupie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wycek 4 9 miesięcy temuocena: 44% 

   jak się ktoś głąbem urodził to to głąbem umrze

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wycek 3 9 miesięcy temuocena: 29% 

   jak się ktoś głąbem urodził to to głąbem umrze

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Brawa dla Olgi!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głosujący 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja chce listę nazwisk : kto był za szkoleniem, kto sie wstrzymał, kto przeciw, My oddaliśmy głosy na tych ludzi, chcemy wiedzieć kto jak dziala- a jak nie to z automatu poza P.Olga z automatu resztę zwolnić. Czekamy na listę radnych w sprawie szkoleń

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2777 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020