REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Rodzice z SP 319

  Rodzice z SP 319 (SK)

  REKLAMA

  Na trwającej 8 godzin sesji Rady Dzielnicy wylały się wszystkie problemy ursynowskiej oświaty. Setka rodziców z trzech podstawówek przyszła wczoraj walczyć o poprawę warunków nauczania w swoich szkołach. Wieloletnie zaniedbania, reforma edukacji i wyż demograficzny doprowadziły do tego, że szkoły na Ursynowie pękają w szwach a bierna postawa władz tylko pogorszyła nastroje.

  Na wczorajszej sesji pojawiło się ok. 100 rodziców i uczniów ze szkół: nr 319 przy ul. ZWM, 303 przy Koncertowej oraz SP 16 przy Wilczym Dole.

  Dwie pierwsze szkoły walczą o poprawę warunków lokalowych. Rady Rodziców zwodzone przez lata obietnicami rozbudowy szkół, w tym roku zostały doprowadzone do ostateczności. W SP 319 i SP 303 od nowego roku pojawi się rekordowa liczba pierwszoklasistów a dzieci będą chodziły do szkoły na dwie zmiany, kończąc lekcje późnym popołudniem. Tymczasem stołówki w obu szkołach pozostaną nadal mikroskopijne, sal lekcyjnych więcej nie będzie a w szkołach może pojawić się... inspektor nadzoru budowlanego, bo normy bezpieczeństwa - choćby przeciwpożarowego - będą niespełnione.

  Rodzice SP 319 domagali się zapewnień od burmistrza, że już w tym roku rozpocznie się rozbudowa stołówki w szkole. Zarzucali obecnemu zarządowi bezczynność. W ubiegłym roku powstała koncepcja rozbudowy, projekt budowlany nie został jeszcze zlecony, nie ma też pieniędzy na tę inwestycję.

  - Jeśli do tej pory nic się nie udało zrobić, to powątpiewamy że dojdzie do jakiejkolwiek rozbudowy stołówki nawet w przyszłym roku! - mówiła Iwona Bielik-Pawelczyk szefowa Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 319 przy ul. ZWM.

  - Chciałbym, aby moje dzieci miały co najmniej takie warunki nauki jakie ja miałem 30 lat temu w tej szkole - mówił Artur Krysztofiak. - Koncepcja rozbudowy została przyjęta w grudniu ubiegłego roku - co przez pół roku zrobił obecny zarząd? - pytał rodzic.

  - Co zarząd zrobił z koncepcją rozbudowy? W marcu otrzymaliśmy analizę wyżu demograficznego, w tej chwili mamy do czynienia z pożarem. Jeśli jeszcze trochę poczekamy to będą zgliszcza! - naciskała radna Katarzyna Polak z PiS.

  Burmistrz Robert Kempa tłumaczył się długo trwającymi uzgodnieniami, procedurami przetargowymi oraz brakiem projektu. Wszystko to ma spowodować, że stołówka w SP 319 nie ma szans na wybudowanie w tegoroczne wakacje.

  - Podstawowym problemem są pieniądze. W ten czwartek mam spotkanie w Biurze Edukacji w sprawie pozyskania środków na rozbudowę szkoły. I mogę zapewnić, że stołówka w przyszłym roku zostanie zrobiona - obiecywał Robert Kempa. 

  Rodzice domagali się przyspieszenia prac i przedstawienia harmonogramu działań. Proponowali też pomoc, byli gotowi zgodzić się na zawieszenie wydawania posiłków byleby tylko dzielnica rozpoczęła prace. 

  - W więzieniu mają więcej czasu na jedzenie! Ja w pracy mam 15 minutową przerwę a moje dzieci muszą zjeść obiad w 3,5 minuty! - mówiła jedna z matek. 

  Burmistrz wił się jak piskorz. Przypominał po raz kolejnych o trudnościach z pieniędzmi, projektami, przetargiem oraz pustą szufladą pozostawioną przez poprzedników. Obiecał jednak rozbudowę stołówki w przyszłym roku, co rodzice z SP 319 musieli przyjąć za dobrą monetę. Zapowiedzieli rozliczenie z deklaracji.

  "Burmistrz zasnął na zimę a obudził się na wiosnę"

  Rodzice z SP 303 przy Koncertowej również żądają od dzielnicy, aby natychmiast rozwiązała problem z tłokiem w salach lekcyjnych. We wrześniu może powstać w placówce nawet 6 pierwszych klas oraz zerówka. W tym roku aż o 30% "cudownie" wzrosła liczba dzieci zameldowanych w rejonie Koncertowej. Efekt? Dzielnica z dnia na dzień musi zapewnić im miejsca w Szkole Podstawowej nr 303.

  Gdy rodzice dowiedzieli się o problemie, zaczęli działać. Na spotkaniu w ratuszu wiceburmistrz Wojciech Matyjasiak obiecał im dostosowanie części budynku w sąsiednim Gimnazjum nr 92 do potrzeb maluchów z podstawówki. Ale, po sprawdzeniu wymagań proceduralnych, dzielnica wycofała się z tej deklaracji. To doprowadziło do protestu.

  - Proszę nie mówić, że w 10 tygodni nie da się zbudować 4 toalet i ścianki działowej! - mówiła Magdalena Burgiel z Rady Rodziców w SP 303. Rodzice deklarowali pomoc, m.in. w zgłoszeniu wykonawców. Problem - wg burmistrza Roberta Kempy - tkwi jednak gdzie indziej. 

  - Pieniądze na tę inwestycję są. Zdecydowaliśmy, że w ciągu 7 dni wybierzemy wykonawcę projektu. Jednak nie dam gwarancji, że po wykonaniu projektu uda się szybko wyłonić wykonawcę. Jeśli wartość robót przekroczy próg 30.000 euro (próg, po którym trzeba ogłosić przetarg - dop. redakcja), to wszystko się opóźni - mówił burmistrz. Szanse na wyrobienie się do września Kempa ocenia na 50%.

  - Jeśli nie będzie filii we wrześniu, to ta szkoła nie ruszy! - zapowiadali rodzice. - Sanepid i straż pożarna na to nie pozwolą. Drogi ewakuacyjne nie spełniają żadnych norm!

  Mieszkańcy domagają się również uwzględnienia w przyszłorocznych budżetach dzielnicy rozbudowy stołówki, świetlicy i nadbudowy szkoły oraz budowy boiska. Burmistrz uzależnia te inwestycje od zdobycia pieniędzy od miasta.

  Opozycja zarzucała burmistrzowi bezczynność i złą wolę.

  - Wszystkie te problemy wynikają z faktu, że pan burmistrz  zasnął na zimę a obudził się wiosną! - komentował Daniel Głowacz z "Naszego Ursynowa" i poinformował, że były burmistrz a obecnie radny miejski Piotr Guział złożył do prezydent miasta interpelację ws. planowanej filii SP 303 wraz z wnioskiem o przesunięcie pieniędzy na ten cel już 25 czerwca - na ostatniej przedwakacyjnej sesji Rady M. St. Warszawy. Robert Kempa odpierał zarzut powtarzając, że w tym przypadku nie chodzi o pieniądze, ale o procedury.

  - Chcemy usłyszeć od Pana, że do 1 września zrobi Pan wszystko, aby utworzyć filię - naciskali rodzice. Burmistrz odpowiadał: - Urząd pod moim kierownictwem zrobi wszystko, aby przeprowadzić adaptację w gimnazjum nr 92. 

  I znów. Deklaracje musiały rodzicom wystarczyć, choć zapowiedzieli monitorowanie wypełniania obietnic.

  SP 16: 'Dyrektorka musi odejść!"

  Zupełnie inne problemy ma Szkoła Podstawowa nr 16 na Kabatach. Od miesięcy trwa tam konflikt pomiędzy Radą Rodziców a dyrekcją. Rodzice zarzucają dyrekcji brak reakcji na przypadki przemocy rówieśniczej, preparowanie dokumentów oraz niedopełnienie obowiązków. W prokuraturze toczą się trzy postępowania w sprawie wydarzeń w SP 16. O konflikcie w SP 16 piszemy na naszym portalu od września ubiegłego roku. (TUTAJ wszystkie artykuły na ten temat).

  Dyrektor szkoły Iwona Grelka, zdaniem rodziców, ucieka przed problemami na długotrwałe zwolnienia lekarskie a wicedyrektorzy nie radzą sobie z zarządzaniem. W efekcie liczba wypadków na terenie szkoły oraz przemoc rówieśnicza narasta.

  - Gdy posyłałem dziecko do tej szkoły byłem zachwycony. Z roku na rok było coraz gorzej a teraz już jestem przerażony - mówił jeden z rodziców. - Nasze dzieci w tej szkole są traktowane przez pedagogów i dyrekcję gorzej niż w prokuraturze i organach ścigania.

  Radni słuchali emocjonalnych wystąpień rodziców, którzy skarżyli się na to, że szkoła nie pomaga w wychowywaniu ich dzieci. Padały też zarzuty pod adresem burmistrza o lekceważenie pism i skarg od rodziców a pod adresem naczelniczki dzielnicowego Wydziału Oświaty Mirosławy Żurawskiej - o bezczynność i zaognianie konfliktu.

  - Gdzie Pani zasługi jako szeryfa dzieci? Nie zrobiła Pani nic! - mówiła do naczelniczki jedna z matek. W ubiegłym roku szefowa Wydziału Oświaty otrzymała od UNICEF odznaczenie "Szeryfa Praw Dziecka" za dbanie o interesy dzieci.

  Robert Kempa przedstawił informację zarządu na temat sytuacji w SP 16. Po wynikach kontroli kuratorium w szkole, dzielnica zdecydowała się poprosić wojewodę z o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektorki. Decyzji wojewody jeszcze nie ma. 

  Na apele o zawieszenie bądź odwołanie dyrekcji, burmistrz odpowiadał: - Dzielnica nie ma takich kompetencji. To co możemy zrobić - zrobiliśmy. W szkole będzie przeprowadzona kontrola finansowa. 

  Rada Rodziców stoi na stanowisku, że skoro Kuratorium Oświaty stwierdziło po kontroli, że szkoła może naruszać prawa dziecka, to burmistrz ma możliwość choćby zawieszenia dyrektorki w obowiązkach. 

  - W pewnym momencie jako urząd dzielnicy mogliśmy zrobić więcej, aby rozwiązać ten konflikt. Dotyczy to zarówno mnie, jak i naczelnik Żurawskiej oraz poprzedników: Piotra Guziała i Witolda Kołodziejskiego - bił się w nie tylko swoje piersi burmistrz. Pozostał przy swoim zdaniu - trzeba czekać na decyzje rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej przy wojewodzie oraz wyniki kontroli miasta w szkole.

  Konflikt w SP 16 narasta. Szkoła wystąpiła przeciwko najbardziej aktywnym rodzicom z Rady Rodziców z wnioskami do Sądu Rodzinnego o sprawdzenie sytuacji w domu, co rodzice odbierają jako akt zemsty. Więcej na temat aktualnej sytuacji w szkole już wkrótce w naszym kolejnym artykule.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  60Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Krzysztof Topolski 60 ponad rok temu

   Według wyników sprawdzianu szkołę na Koncertowej skończyło w tym roku 47 szóstoklasistów. A tu - 6 klas pierwszych ... To co, Koncertowa ma najmniejsze klasy w mieście (po ośmioro dzieci) ?? Pewnie nie - po dwadzieścioro. Czyli jest dzieciaków 120. Jakim więc cudem szkołę skończyło 47 szóstoklasistów??? Przecież na północnym Ursynowie nie przybyło drugie tyle mieszkańców. A może w szkole na Koncertowej, dla poprawienia imadżu szkoły po prostu wyrzuca się słabych uczniów do innych szkół ?? Pewnie też nie. Jedyna logiczna odpowiedż to to, że ponad połowa dzieciaków jest spoza obwodu szkoły- pewnie z Konstancina, Piaseczna - bo tam najwygodniej dowieźć dziecko po drodze do pracy w Mordorze czy centrum.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wera 59 ponad rok temu

   Ale wszystkie zamieszkują na Ursynowie w obwodzie szkoły w deklaracjach rodziców....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 58 ponad rok temuocena: 100% 

   A kiedy rozpoczęte zostaną przetargi? Po urzędzie cicho...sza....? nic się nie dzieje a cisza i marazm szaleje :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krzysztof Topolski 57 ponad rok temu

   Chyba coś się powoli dzieje ... http://ursynow.pl/urzad-poszuk...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 56 ponad rok temu

   Słabe podejście do tematu w kwestii tego ogłoszenia. Z racji tego że zależy na czasie to wystarczyło dac 90% cena, 10% termin wykonania. Mogłoby się okazać ze jest to zrobienia w 14 dni od umowy jednakże za większe pieniądze, np. o 100 złotych, a tak niestety takie oferty przegrają. Widać dążenie urzędu do udowodnenia ze się nie da :-(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 55 ponad rok temuocena: 100% 

   Obserwator, a raczej obserwatorka, bo to baba jest po prostu nie może przeżyć że nasi synowie ignorują jej dziwne dziecię i stąd te 'potwory'. Tak, wiec nie ma się co ekscytowac , że cudze dzieci wyzywa. A jakby się tak okazało, że to nauczycielka to zdziwilby się ktoś? -ja nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pani co wszczęła 54 ponad rok temuocena: 100% 

   Obserwatorze, to ty masz syna ciekawego. Ja bym się nie wypowiadał a na twoim miejscu na śliski temat zachowania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 53 ponad rok temuocena: 100% 

   Do obserwatora, coś kiepsko obserwujesz. Zarówno ty jak i pani z misiem denuncjujaca aktywnych rodziców z bezsilności i żądzy zemsty. Na mieście mówią że to ostatnie wasze podrygi w tej szkole. A w sprawie kontroli w rodzinach, to nie było to przemyślane działanie, oj nie było.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 52 ponad rok temuocena: 100% 

   Szkoda obserwatorze, ze nie w tych co powinna - bo tam gdzie sama zglosila dzieci na Policje to problemu nie widzi. A latwosc z jaka rzucasz obrazliwe slowa, pokazuje ze z wychowaniem mozesz miec duzy problem i stad poparcie dla dyrekcji...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 51 ponad rok temuocena: 10% 

   I dobrze że szkola wystapila z wnioskiem o kontrolę tego co die dzieje w tych rodzinach !! Głównym odpowiedzialnym za wychowanie dziecka jest rodzic, a nie szkoła !!!Jak widzę zachowanie niektórych dzieci w Sp16 to tez zastanawiam się czy nie zabrać swojego dziecka ... Droga Pani co wszczęła bój z Panią dyrektor spójrz w lusterko i się zastanów czy właściwie wychowałam syna bo jak często widzę zachowanie jego i kolegów to myślę że Pani wychowała potwora !!TAKA JEST PRAWDA ...niestety

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 50 ponad rok temuocena: 71% 

   obserwatorze - używanie o dziecku słowa potwór jest delikatnie mówiąc zwykłym chamstwem i przekroczeniem wszelkich zasad. Tylko osoby nikczemne i malutkie posuwają się do atakowania dzieci. Proszę zająć się wychowaniem własnego dziecka - bo jakoś tak się składa, że prawie każda osoba popierająca dyrekcję SP16 ma w tym swój cel - nie radząc sobie z wychowaniem boi się ewentualnych działań szkoły i jedynym wyjściem jest współpraca w niszczeniu niewinnych ludzi i dzieci. Wstyd i żenada !!!!!!! Poziom już nawet nie magla, ale rynsztoka !!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ławrynowicz 49 ponad rok temuocena: 50% 

   Zapraszam do głosowania na projekt nr 12 z obszaru Ursynów Wysoki Północny, o tym fantastycznym miejscu, gdzie odbył sie grill PARTYcypacyjny, i jego aranżacji w ramach budżetu partycypacyjnego można przeczytać tutaj https://www.facebook.com/skwer...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. 48 ponad rok temuocena: 100% 

   Już dziś i do Faktów się dostaliście z ta 16. Niezle wam idzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 47 ponad rok temuocena: 87% 

   To chyba nic dziwnego - dzielnica miała ponad rok na rozwiązanie problemu i jedyne co zrobiła to zaognienie konfliktu. Totalna nieudolność i niechęć ! Rodzice są zmęczeni, mają dosyć i zaczynają zwracać się do kolejnej władzy - mediów, bo jeśli dalej to będzie trwało to szkoła się rozleci i nie będzie miał kto uczyć ich dzieci. Kolejne wakacje w tej szkole wykorzystane przez dzielnicę na próbę wyciszenia sytuacji zdecydowanie nie pomogą, bo rodzice już nie wierzą dzielnicy w jakiekolwiek dobre chęci. Tylko zdecydowane działania urzędów mogą coś zmienić - ale czy Burmistrz znajdzie w końcu odwagę do podjęcia działań - zobaczymy !!! Zdecydowanie widać, że Burmistrz Kempa zrozumiał, że mieszkańcy Ursynowa różnią się od mieszkańców Pragi i problemy w tej dzielnicy są zdecydowanie inne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lali 46 ponad rok temuocena: 100% 

   A dzisiaj konwencja PO na Ursynowie. Możecie się wybrać na spacerek podejść ukłonic się i wszystkim ładnie podziękować za lata rządów, bałaganu w oświacie, pracy do późnej starości i smacznego. GMO.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 45 ponad rok temuocena: 92% 

   Oj jest mało lotny, a nudnyyy jak flaki. Już mi wstyd było za niego na tej sesji ze szkolami. Nie należę do PiS ani do PO, tak zwyczajnie mi było wstyd, że taki nuudnyy i nielotny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 44 ponad rok temuocena: 94% 

   do Harcerz, Seba ... - jeżeli rządy Kempy mają polegać na stękaniu, narzekaniu i zwalaniu wszystkiego na innych - to my go NIE CHCEMY, bo albo jest mało "lotny", albo nie interesowało go wcześniej w co wchodzi. Burmistrz to nie jest ciepła posadka i sam splendor. Skoro tamta ekipa była taka zła - to nikt mu nie kazał zostawać burmistrzem - a teraz jak sobie nie radzi to niech ustąpi - może ktoś inny da radę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harcerz 43 ponad rok temuocena: 4% 

   I tak z ważnej sprawy społecznej robi sie jazdę polityczną, ciekawscy tego chcieli rodzice, wpisać swoje problemy w ogólnopolski konflikt polityczny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic 42 ponad rok temuocena: 93% 

   Wiekszosc rodzicow ma gleboko w powazaniu ogolnopolskie konflikty polityczne - to wy sie w to bawicie- dla nas nie ma wiekszego znaczenia czy rzadzi PO czy PiS.My chcemy kompetentnych ludzi, ktorzy dzialaja dla NAS - a nie z nierozwiazanych problemow tworza konflikt polityczny. Nie robcie z rodzicow idiotow..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 41 ponad rok temuocena: 14% 

   "Rady Rodziców zwodzone przez lata obietnicami rozbudowy szkół" koniec cytatu. Oczywiście wina obecnego burmistrza, który działa od 5 miesięcy :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 40 ponad rok temuocena: 91% 

   A całkowitą bezradność w rozwiązaniu konfliktu w SP16 jak skomentować? Dyrektor może wszystko, burmistrz nie może nic - BEZ KOMENTARZA

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5latek 39 ponad rok temuocena: 89% 

   Burmistrz w ciągu 5 miesięcy... co jo godom, co jo godom - w ciągu miesiąca mógł zrobić więcej niż poprzednie zarządy przez 5 lat, ale mu się chyba zwyczajnie nie chce i bredzi trzy po trzy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 38 ponad rok temuocena: 94% 

   Seba - te obietnice nie odnoszą się do poprzedniej kadencji tylko jeszcze dalszych w których między innymi rządził obecny burmistrz Zalewski - odpowiedz na pytanie dlaczego nie potrafi zabrać głosu w tej sprawie skoro był członkiem zarzadu 2006-2010 i obecnie. Przeciez to On projektował SP340 i składał obietnice, a teraz przez 6 miesięcy nic nie robił wraz z pozostałymi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 37 ponad rok temuocena: 100% 

   do mieszkaniec - Zalewski nie zabrał głosu, bo się tak wystraszył - był bowiem w tamtym czasie burmistrzem odpowiedzialnym właśnie za inwestycje - że aż się biedaczysko rozchorowało na sesję. Lepiej zwiać na zwolnienie lekarskie niż się ludziom tłumaczyć, patrząc im prosto w oczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koniecswiata 36 ponad rok temuocena: 86% 

   Panie Burmistrzu - jeśli pan to czyta lub ktoś może panu to przekazać, to wiara w to co pan mówi i obiecuje jest żadna!!! Rodzice nie wierzą w Pana zapewnienia!!! Przykładem jest 319! Jeżeli dodatkowo nic Pan nie zrobi to pogrąży Pan siebie i pana opcję polityczną na całym Ursynowie, bo mówienie, żeby nie łączyć sprawy z polityką jest błędem! Pan wywodzi się z konkretnej opcji i to efekty działań tej właśnie opcji dziś obserwujemy! Tłumaczenie i zrzucanie winy na poprzednie rządy - odpowiem krótko - A co nas to obchodzi!!! Pan myślał, że przychodzi na rajską wyspę? nie podoba się? za trudno? proszę odejść! Wiem, wiem - dla takich ignorantów są dwa miejsca - polityka lub urzędy... Przepraszam ciężko pracujących - mówiłem tylko o pseudo managerach - czytaj burmistrz, p. Igras, p. przewodnicząca i p. Krajewska... a ja oddałem na Was swój głos - widzisz i nie grzmisz...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 35 ponad rok temuocena: 97% 

   koniecswiata - zapomniałeś o oświacie - to też jest idealne miejsce dla ignorantów - nie trzeba się wysilać, a ciepła posadka jest do końca życia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 34 ponad rok temuocena: 90% 

   Jestem pod wrażeniem determinacji rodziców - Państwo Radni chyba zapomnieliście jaka jest Wasza rola. Słowa, które cytowała jedna z matek:„Obecny system edukacji wymyślono, żeby tworzyć uległych obywateli. Czas na strajk.” Rodzice - CZAS NA STRAJK - w tych trzech szkołach jest Was tak wielu, że WSPÓLNIE możecie wszystko !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona45 33 ponad rok temuocena: 18% 

   Kompromitacja Naszego Ursynowa i PiS pod wodzą złodzieja twardych dysków! tyle lat zaniedbań i nicnierobienia się mści!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 32 ponad rok temuocena: 93% 

   Pani Elżbieto Igras nikt już się nie nabierze na tą Waszą spychologię!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 31 ponad rok temuocena: 100% 

   Stahu chyba ta ona45 za młoda jak na radną Elżbietę Igras ;) Stawiam na radną Krajewską :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Katarzyna Polak 30 ponad rok temuocena: 80% 

   A tak trochę na marginesie: czy ktoś zauważył, że przewodnicząca rady dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek (była przewodnicząca komisji edukacji) najwyraźniej przestraszyła się rodziców uczniów, którzy przybyli na wczorajszą sesję i szybciutko przekazała prowadzenie obrad wiceprzewodniczącemu Matejce?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 29 ponad rok temuocena: 92% 

   Szanowna Pani - tak zauważyliśmy. Od Państwa Radnych oczekujemy jednak nie rozgrywek politycznych - ale realnego działania, bo Państwo zostali wybrani, żeby rozwiązywać problemy lokalnej społeczności - i nawet tłumaczenie, że jesteście Państwo opozycją niczego nie zmienia. Zaangażujcie się Państwo wszyscy we wspólne, realne rozwiązanie tych problemów. Ursynów potrzebuje strategii rozwoju na lata, a nie wojenek o stołki i racje !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 34 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 28 ponad rok temuocena: 75% 

   Komentatorze z Platformy :) To burmistrz i zarząd rządzą, a raczej próbują co najwyżej z marnym skutkiem, a radni z opozycji są w opozycji! To prawda Ursynów potrzebuję strategii na lata, ale jak kto ma ją stworzyć? Ten wizioner Robert Kempa przywieziony w taczce z Poznania? Ten sam który nie radzi sobie nawet z tak elementarnymi tematami jak ogarnięcie kliku dodatkowy sal dla dzieciaków? Wolne żarty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 27 ponad rok temuocena: 100% 

   proponuję czytać ze zrozumieniem moje komentarze - nie jestem ani z Platformy, ani z PiS - i wszelkie wojenki i robienie ze sprawy lokalnej "ogólnopolskiego konfliktu politycznego" powodują u mnie odruch wymiotny ... Bardzo więc proszę bez wycieczek osobistych tego typu. A biorąc pod uwagę kto jest przewodniczącą RD w obecnej koalicji - to naprawdę wolałabym się próbować dogadać z każdym innym - bo osoby o tak marnym kręgosłupie moralnym jak prezentuje pani J-O to obraza dla wyborców. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno koalicja jak i opozycja ursynowska zapomina, że lokalne działania są ważniejsze od "ogólnopolskiej polityki" - i mieszkańcy Ursynowa zasługują na mądrych ludzi, którzy potrafią WSPÓŁPRACOWAĆ dla ich dobra. No ale niestety współpraca to problem większości Polaków ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szymi 26 ponad rok temuocena: 36% 

   Pani też była w komisji oświaty, a wasz burmistrz nią zarządzał, wiedział o wszystkim i co??? Może zanim zacznie Pani rzucać kamieniami w innych najpierw sama popatrzy w lustro.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 25 ponad rok temuocena: 100% 

   @komentator, przepraszam, jeśli uraziłem, tym platformowym przytykiem, widzę, że chodzi nam o to samo i mamy podobny ogląd sytuacji. Mnie po prostu krew zalewa jak słyszę naszych rządzących, którzy w kółko stękają, że nic nie można i że wszystkiemu winni poprzednicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Ależ Stahu - nie ma sprawy ;) Nie jestem aż tak wrażliwa ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harcerz 23 ponad rok temuocena: 26% 

   Ciekawe kto doprowadził do tej sytuacji, łatwo linczować burmistrza, który pracuje w urzędzie od 6 miesięcy, na budżecie przygotowanym przez ekipę NU i PIS. Co robiły rady rodziców przez ostatnie 4 lata, łykały obietnice obecnego radnego miejskiego? To zreszta ciekawe ile pożarów inwestycyjnych pojawia sie na Ursynowie po niby tak udanej kadencji PIS i Nasz Ursynow.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 22 ponad rok temuocena: 93% 

   Drogi Harcerzu, zmykaj lepiej dziecko na zlot swojego hufca w IMU :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale 21 ponad rok temuocena: 95% 

   Harcerz, obrońco "uciśnionych" - niech się szanowny złotousty burmistrz z bystrymi zastępcami wezmą do roboty. O kompetencjach rad rodziców poczytaj sobie w ustawie o oświacie. Ciekawe jak długo będziecie jeszcze wszystko zwalać na poprzedników, to się zaczyna robić żałosne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STAHU 20 ponad rok temuocena: 91% 

   PRZESTAŃCIE TRAKTOWAĆ LUDZI JAK IDIOTÓW. NIKOGO NIE OBCHODZI, KTO RZĄDZIŁ WCZEŚNIEJ. LICZY SIĘ TO CO JEST TERAZ. SKORO W 6 MIESIĘCY KEMPA NIE JEST W STANIE UPORAĆ SIĘ Z TAKIMI SPRAWAMI TO POWINIEN ZŁOŻYĆ DYMISJE!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentator 19 ponad rok temuocena: 84% 

   Po tej sesji to mam wrażenie, że rządy PO na Ursynowie po takim totalnym blamażu dobiegają końca - może poza wyborami do parlamentu zrobimy od razu przedterminowe do samorządu - będzie taniej !!! Nam potrzeby jest burmistrz, który potrafi podejmować decyzje - a nie Rob Budowniczy, który wszystko ... !!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 18 ponad rok temuocena: 98% 

   No niestety, taka jest prawda i trzeba przyznać Ci komantator rację. Chwiejny, mało decyzyjny, niekulturalny, wyniosły i sterowany politycznie burmistrz wraz z niemymi, nieprzygotowanymi merytorycznie i mało użytecznymi zastępcami nie jest nam potrzebny! Żeby z tej przynależności partyjnej jeszcze cos pożytecznego wynikało. A były przecież obietnice jaki to raj będzie i jakie pieniądze dzielnica pozyska gdy władzę przejmie PO. No i co z tego wyszło? MNIEJ NIŻ ZERO..., MNIEJ NIŻ ZERO... PO PO PO PO!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kalkulator 17 ponad rok temuocena: 94% 

   10 szkół x min. 300 uczniów x 2 rodziców = 3000x2 = 6000 + znajomi = tysiące niezadowolonych, a jak wiadomo - złe wieści rozchodzą się szybko, szybciuteńko! Hanka rhub coś, bo kuhcze blamaszzzzz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 16 ponad rok temuocena: 95% 

   SP16 jest najwieksza - ponad 1000 dzieci, wiec jak we wrzesniu okarze sie, ze nie ma kto uczyc- a wszystko do tego zmierza- to bedziemy miec kolejna rewolucje pazdziernikowa i na pewno nic juz spokojnie nie uda sie rozwiazac!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chory z urojenia 15 ponad rok temuocena: 79% 

   SP16 nasłała na rodziców z RR Sąd Rodzinny? To chyba jakiś kiepski żart? W takim razie kiedy ZUS skontroluje sytuację w domu dyr Grelki pod kątem wypełniania warunków zwolnienia lekarskiego? Czy np. nie pracuje, tj. np. nie rozmawia telefonicznie z pracownikami SP16 i nie instruuje ich, co mają robić?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 14 ponad rok temuocena: 95% 

   Niestety jest to prawda - tak nasza "slodka" dama z misiem pojmuje wykonywanie obowiazkow pedagoga - ale jakie to ma znaczenie dla dzielnicy, ze pani "tworzy" dokumenty i przekracza nagminnie swoje uprawnienia? Przeciez jest p.o.dyrektorem i moze wszystko !!! Prawda - panie burmistrzu ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sebek 13 ponad rok temuocena: 18% 

   Guział spał przez 4 lata a Kempa w 5 miesięcy ma wszystko naprawić ? Jeśli kompromitacja to NU

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 12 ponad rok temuocena: 90% 

   Nie ma porównania. Guziałowi się chciało i coś robił, tyle że patrioci z PO na czele z HGW blokowali jego działania. A Kempa mimo iż jest członkiem 'układu', hajsy płyną strumieniem, nikt mu bel pod nogi nie rzuca i i tak sobie nie radzi, to świadczy o tym jaki to jest pracowity i kompetentny. KEMPA powinien odejść, 7 miesiecy jego pseudorządów to zdecydowanie za dużo!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 11 ponad rok temuocena: 95% 

   Stahu, Kempa na każdym kroku "wszem i wobec" wychwala swój pracoholizm. Szkoda, tylko że sam to robi względem własnej osoby i że niestety ale nie przekłada się to na jego czyny :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Bo tak to jest z pracoholikami. Podeprę się wikipedią jakie są skutki tego 'uzależnienia psychicznego' : Pracoholizm powoduje spadek efektywności, produktywności oraz utratę spójności przedsiębiorstwa. Nieustanna praca nie pozwala na relaks, odpoczynek i zabawę, a także staje się zamiennikiem doświadczeń religijnych. Uzależnienie powoduje długofalowe negatywne konsekwencje nie tylko dla osoby, która wpadła w nałóg, ale również dla osób przez nią poniżanych, wykorzystywanych i deptanych podczas wspinania się po szczeblach kariery. Pracoholizm niesie ze sobą także wiele negatywnych konsekwencji w sferze kontaktów społecznych. Osoba dotknięta tym zaburzeniem nie potrafi mówić o niczym innym niż praca, zaniedbuje swoje hobby, zainteresowania, a często też przyjaciół i rodzinę. Pracoholizm jest jedną z głównych przyczyn rozpadu małżeństw oraz rodzin. Badania empiryczne wskazują, że pracoholicy nie są dobrymi pracownikami i nie każdy z nich dużo pracuje. Wraz z pogłębianiem się uzależni

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia 9 ponad rok temuocena: 77% 

   Kompromitacja burmistrza. PO nie potrafi rozmawiać z ludźmi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PO 8 ponad rok temuocena: 95% 

   Dokładnie - Pan burmistrz zyskałby poparcie, aprobatę ludzi gdyby powiedział im w 5 min to czego oczekują. Zrobię wszystko! Postaram się! pomóżcie, zostawili bałagan, chcę go posprzątać! itp itd, a następnie zrobić wszytko co się da - Sława, chwała i poparcie polityczne, a tak...mamy lipę, wiochę i porażkę...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gorloj 7 ponad rok temuocena: 62% 

   Czy mamy "Iskierek" złożyły już ofertę zwrotu zmarnowanych pieniędzy ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magda 6 ponad rok temuocena: 89% 

   popieram, niech burmistrz rozliczy się z tego "gestu"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~303 5 ponad rok temuocena: 84% 

   Problem jest jeden - nikt nam tego nie zrobi co nam burmistrz obieca! To jest polityk, który kłamie jak tylko otworzy usta - no chyba, że się pomyli, to i prawdę powie. W dniu wczorajszym myślałem, że jestem na Kubie, bo frazesy, czcze gadanie i banialuki jakie wygadywał burmistrz unikając odpowiedzi, uciekając od tematu i rozwiązań, a jedynie drążąc i tworząc kolejne problemy - wszystko to mogłoby nie mieć końca a marne przemówienie mogłoby trwać i 12 godzin. Pytanie do wszystkich (pomijając zależności, relacje, odpowiedzialność itp itd): Gdzie są były dyrekcje naszych szkół??? Co dla nas wywalczyły i jakie działania podjęły, żeby przewidzieć, poprawić sytuację wiedząc jaka fala nadchodzi i jakimi warunkami już dysponują? Czy nie powinny uczestniczyć we wczorajszej i poprzednich dyskusjach?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~artur 4 ponad rok temuocena: 90% 

   Dziękuję Panie Sławku za rzetelny i wyważony artykuł. Wszyscy bowiem chcą dialogu, rozmowy, rozwiązań a nie być zmuszani do takich sytuacji jak wczoraj na Sesji, czego był Pan świadkiem. Proszę drążyć i kontynuować temat oraz rozliczać Władze ze złożonych deklaracji. Rodzice na pewno dalej będą, w przyszłym tygodniu jest Rada Warszawy, na pewno się wybieramy. Przypominam też artykuł z HaloUrsynow z 26.02.2015, gdzie padło, że zgodnie z obietnicami WIR stołówka w SP 319 będzie rozbudowana w tym roku (od kwietnia). Czy ktoś to u Pana zdementował? A jeśli nie, to pytam czy ktoś z WIR lub Dyrektor SP 319, która to publicznie powtórzyła w Pana artykule poniosą konsekwencje za wprowadzanie w błąd rodziców i media. Co się stało, że w lutym można było rozbudować stołówkę już w tym roku, a w czerwcu Burmistrz Kempa mówi, że sienie da ... Przypominam, że koncepcja rozbudowy szkoły leży w biurkach urzędników od grudnia 2014 i co ... wczoraj nie usłyszeliśmy odpowiedzi na pytanie. Żenada!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 3 ponad rok temuocena: 85% 

   tłok w szkołach to zobaczycie we wrześniu, przez kilka lat ludzie z PO jak Kempa wmawiali nam że szkoły są gotowe na sześciolatków. ja się zaczynam zastanawiać po co nam wogóle są radni dzielnicy skoro oni nic nie mogą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 2 ponad rok temuocena: 9% 

   To bardzo trafne pytanie, niestety rękami SLD, PO i PiS stworzono system, w którym rady dzielnic mogą samodzielnie decydować o... miejscach handlu obwoźnego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stahu 1 ponad rok temuocena: 91% 

   Panie Antoni, pan już może lepiej, żeby się nie wypowiadał, bo każda Pańska wypowiedź to AUTO-DISS. Ośmiesza się pan krytykując władzę z którą robisz pan koalicję, rozumiem, że pana ordynarnie wy... pan Orzeł i został pan zmarginalizowany w IMU. Może pora wreszcie zachować się jak mężczyzna i przejść na jasną stronę mocy, zamiast się tak jak chorągiewka zachowywać i z jednej strony w pupę wchodzić platformie a z drugiej robić z siebie wielkiego kontestatora i antysystemowca?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0958 sekundy
  REKLAMA