REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (thanksforbuying/fotolia.com/1202468438)

  Sytuacji, w których warto wypożyczyć auto, jest wiele. Należą do nich zarówno służbowe wyjazdy, które wymuszają mobilność, jak i urlopowe wycieczki, na których chcemy wygodnie dotrzeć w każde miejsce. Wypożyczalnie pozwalają na wynajem auta na mniej niż miesiąc, jak i na okres powyżej roku. Gdzie szukać najtańszych i najbezpieczniejszych ofert?

  Pierwszym wyznacznikiem powinny być dla nas opinie innych osób. Chodzi zarówno o firmy z bezpośredniego polecenia, jak i o komentarze pojawiające się na internetowych forach. Drugą kwestią są warunki wynajmu. Im bardziej elastyczne i szerokie, tym większa szansa na znalezienie oferty dostosowanej do swoich potrzeb. Musimy upewnić się, że nie poniesiemy żadnych ukrytych kosztów i podpiszemy umowę bez zbędnego ryzyka.

  Trzeci wyznacznik to flota danej firmy. Jeżeli wypożyczalnia dysponuje dużą liczbą pojazdów, umożliwia wynajem samochodów w różnych klasach i wielkościach, a tym samym – w zróżnicowanych cenach. Właśnie dlatego to właśnie te większe, ogólnopolskie sieci będą lepszym rozwiązaniem niż małe, lokalne firmy.

  Wydaje się, że małe przedsiębiorstwo pozwoli nam na ograniczenie kosztów wynajmu. Często tak jest, ale w dobie dużej konkurencji, granica cenowa coraz bardziej się zaciera. Wypożyczalnie prześcigają się w oferowaniu coraz wygodniejszych procedur oraz jak najkorzystniejszych pakietów. Przykładowo, duża wypożyczalnia aut w Warszawie, która pozwala na rezerwowanie samochodów online, będzie oszczędniejszym wyborem, niż mała i stacjonarna. Dlaczego? Ponieważ im wcześniej dokonujemy internetowej rezerwacji, tym niższa cena usługi. Możemy zrobić to za pośrednictwem sieci, a więc wygodnie, bez konieczności ruszania się z biura lub domu. W sieciowych wypożyczalniach nie ponosimy również żadnych ukrytych kosztów. Warunki i formalności są przejrzyste, a cały proces trwa do kilkunastu minut.  

  Dokładnie sprawdź warunki umowy 

  Bardzo ważne jest dokładnie przeczytanie umowy i warunków wynajmu auta. Szczegółowe informacje o wieku kierowcy (zwykle minimum 21 lat), lokalizacji, warunkach wypożyczania, limitach kilometrów, oraz ewentualnych kosztach dodatkowych, powinniśmy znaleźć na stronie internetowej wybranej firmy. Kierowca poza posiadaniem paszportu albo dowodu osobistego, ważnego prawa jazdy i odpowiedniego wieku, jest zazwyczaj zobowiązany do posiadania karty kredytowej. Karta kredytowa powinna być wystawiona na kierowcę (nie pasażera!) i musi mieć limit, który umożliwia zablokowanie odpowiedniego depozytu.

  Nigdy nie rezerwujmy auta, nie znając dokładnej wielkości ewentualnych kosztów dodatkowych. Najlepiej wybierać te firmy, które ich nie uwzględniają, a także zapewniają pełny pakiet ubezpieczeń (OC i AC) oraz minimum formalności. Oprócz tego zwróćmy uwagę na politykę paliwową. Zazwyczaj polega ona na zwrocie auta z taką samą ilością paliwa, z którą się je wypożycza. Co więcej, jeżeli chcemy zaoszczędzić, zawsze wynajmujmy i oddawajmy auto w godzinach pracy firmy (wówczas nie zostaną naliczone koszty dodatkowe).

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.228 sekundy
  REKLAMA