REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (WTW)

  Głośny doping, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa! Na Ursynów zawitały w środę zawody Wioślarskiego Tytana Warszawy. W szranki stanęło 170 dzieci z siedmiu ursynowskich szkół.

  Jak zachęcić dzieci i młodzież do ruchu i uprawiania sportu? Przez takie właśnie imprezy! Na Ursynowie rozegrano dziś eliminacje do ósmej edycji finałów Wioślarskiego Tytana Warszawy. 

  - Zabawa polega na tym, że dzieciaki ścigają się na ergometrach, które imitują pływanie łodzią wioślarską. Mają za zadanie przepłynąć jak najdłuższy dystans w czasie 1,5 minuty - mówi Zuzanna Opolska z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, organizator zawodów.

  Ze szkolnych zawodów do gwiazd!

  W zawodach wzięło udział 170 uczniów siedmiu ursynowskich szkół z klas 5-8: SP 310, 384, 313, 340, 343, 81 oraz NSP 47.

  Dzieci głośno dopingowały swoje koleżanki i kolegów, którzy wykręcali na ergometrach wyniki godne pochwały. Najlepsi - pięciu uczestników z czołowymi wynikami - wezmą udział w wielkim miejskim finale Tytana, który odbędzie się 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 95 na Mokotowie. Zwycięska szkoła dostanie w nagrodę ergometr.

  Na Ursynowie w klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 310 z Hawajskiej (10 321 metrów), przed SP 384 z Kajakowej (6474 m) i Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 47 im. R. Schumana Fundacji Primus z Kabat (6302 m).

  Nagrody i certyfikaty wręczał m.in. Piotr Płomiński, młodzieżowy mistrz Europy w jedynce wioślarskiej, który przed laty sam brał udział w zawodach Wioślarskiego Tytana Warszawy. To uświadomiło dzieciom, że jeśli tylko się chce i ciężko pracuje, można sięgnąć gwiazd! A dopingowali Maciej Śliwiński, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego i radna Karolina Mioduszewska z dzielnicy, która współorganizowała zawody.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5864 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023