REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Poznaliśmy najlepszych recytatorów na Ursynowie

  Poznaliśmy najlepszych recytatorów na Ursynowie (KT)

  W sobotę poznaliśmy ursynowskich mistrzów recytacji. Zwycięska szóstka będzie reprezentować dzielnicę podczas finału 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W tym roku jury przesłuchało aż 133 młodych recytatorów. Dzieci wybierały przeróżne teksty - od sprawdzonego Brzechwy po fragmenty Harry Pottera czy prozę Katarzyny Grocholi.

  Podczas tegorocznego etapu dzielnicowego padł rekord. W przesłuchaniach wzięło udział 133 recytatorów z 27 ursynowskich szkół. Wystarczy dodać, że w poprzedniej edycji jury wysłuchało 110 uczestników, a rok wcześniej 103. Wybór najlepszej szóstki był więc dla jury sporym wyzwaniem, bo dzieci pokazały, że potrafią recytować z pasją i entuzjazmem.

  - Dzieci były świetnie przygotowane. Nie widziałam paraliżującego je stresu, więc miło się słuchało. Widać, że dbają o słowo, skupiają się na wymowie. Wybór był bardzo trudny - mówi Zofia Szulakowska, jurorka, aktorka i instruktorka teatralna.

  Dzieci postawiły głównie na poezję, choć prozy też nie zabrakło. W trakcie eliminacji jurorzy usłyszeli więc nie tylko twórczość Herberta, Tuwima czy Kofty, ale i J. K. Rowling oraz Katarzyny Grocholi.

  - Repertuar był bardzo zróżnicowany, widać, że rodzice i instruktorzy poszukali głębiej. W przeszłości różnie to bywało. Zdarzało się, że dzieci recytowały te same teksty tych samych autorów. Byłam więc pozytywnie zaskoczona - dodaje Zofia Szulakowska.

  Eliminacje trwały 21 i 22 marca. Jury w składzie: Maria Reif, Zofia Szulakowska i Michał Muskat-Zgondek wyłoniło 6 zwycięzców, przyznało również 22 wyróżnienia. W sobotę, podczas spotkania w ratuszu, wszyscy startujący w dzielnicowym etapie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W przerwie goście zobaczyli program artystyczny "Spotkanie ze słowem... żyjesz jak mówisz". Na scenie wystąpił Michał Zawadka, pisarz, aktor, konferansjer i mistrz Polski przemówień publicznych. 

  W finale 42. edycji konkursu "Warszawska Syrenka" dzielnicę reprezentować będą: Jagoda Kozłowska z SP 336, Julia Stanecka z SP 310, Stefania Pych z SP 336, Jakub Strach z SP 343, Melania Mędrzak z SP 340 oraz Zofia Możdżeń-Marcinkowska z Podstawowej Szkoły Międzynarodowej.

  Przesłuchania wojewódzkie nagrodzonych recytatorów odbędą się 13 kwietnia o godz. 09:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2618 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019