REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lipca 2017, 12:09 komentarzy 7

  (SGGW)

  REKLAMA

  Po apelach o otwarcie Parku Natolińskiego i skarpy pod Pałacem Krasińskich, przyszła pora na Centrum Wodne SGGW. Ursynowski radny domaga się otwarcia tego obiektu dla mieszkańców. Uczelnia twierdzi, że to niemożliwe, choć 7 lat temu zarzekała się, że centrum będzie otwarte.

  Centrum Wodne SGGW to malowniczy teren u zbiegu Nowoursynowskiej i Ciszewskiego. Znajdują się tam oczka wodne i ciekawa roślinność, pomosty, sztuczna rzeka, miejsce, w którym można podglądać życie fauny i flory pod wodą. Jednak obiekt zbudowany został nie w celu rekreacji a prowadzenia badań naukowych oraz zajęć dydaktycznych. Mimo to radny Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa domaga się szerszego udostępnienia obiektu. Zwłaszcza, że przed powstaniem Centrum Wodnego SGGW obiecywała, że będzie ono dostępne dla mieszkańców.

  - Jestem głęboko przekonany, że publiczna, najbardziej renomowana uczelnia o profilu przyrodniczym w Polsce ale i zapewne w Europie będzie zainteresowana, aby otworzyć swoje podwoje dla mieszkańców, którzy będą mogli podziwiać teren przylegający do Centrum Wodnego, a tym samym uczelnia będzie nadal realizowała swoją dobrą współpracę z ursynowską społecznością - pisze w interpelacji radny.

  Postulaty otwarcia Centrum Wodnego pojawiały się już po zakończeniu budowy - w 2010 roku. Wówczas władze uczelni tłumaczyły, że jest to niemożliwe ze względu na waruni dofinansowania unijnego. Chodzi o tzw. okres trwałości, który dla tej inwestycji wynosił 5 lat. Oznacza to, że przez taki czas obiekt może być wykorzystywany tylko przez beneficjentów - czyli studentów i naukowców. Ten okres jednak minął - dlatego Lenarczyk apeluje o rozważanienie otwarcia obiektu dla publiczności.

  Władze SGGW nie mają dobrych wieści. - Projekt uzyskał zwiększenie dofinansowania i dalej jest objęty okresem trwałości, którego koniec obecnie przypada na 21 kwietnia 2021 roku - odpowiada rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. Wiesław Bielawski. Z otwarcia więc nici - Centrum Wodne, które mogłoby być kolejnym na Ursynowie miejscem relaksu połączonego z nauką, zostanie za kratami.

  Rektor dodaje, że w Centrum Wodnym na co dzień prowadzone są zajęcia i badania a odwiedziny publiczności mogą "przeszkadzać". Niemniej uczelnia często zaprasza uczniów podstawówek do odwiedzin. Dla mieszkańców Centrum otwierane jest tylko w czerwcowe i wrześniowe Dni Otwarte SGGW - na zapisy.

  Co ciekawego można zobaczyć w Centrum Wodnym? M. in. sztuczną rzekę, zlewię górską, studnię, modele budowli hydrotechnicznych. Całość obrazuje obieg wody w środowisku i jest przydatna w badaniach m.in. nad powodziami. Jak na razie obiekt można zwiedzić wirtualnie - na stronach SGGW.

  ZOBACZ CENTRUM WODNE SGGW NA ZDJĘCIACH:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ASA 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeżeli to obiekt naukowy to powinien pozostać zamknięty.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 6 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Tereny kampusów innych uczelni są otwarte dla wszystkich; dlaczego więc akurat ten fragment kampusu SGGW pozostaje zamknięty? Trochę zaufania do mieszkańców Ursynowa!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czubak 5 7 miesięcy temuocena: 75% 

   To trochę tak, jakby ktoś ci po warsztacie pracy chodził.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moi 4 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Pan burmistrz, radni, będą forsować każdą głupotę byle tylko zostać wybranym w następnej kadencji. Można wydawać pozwolenia na budowębloków pod ogrodzeniem stacji końcowej metra, a następnie protestować, można wydawać pozwolenia na budowę bloków bez miejsc postojowych, a następnie likwidować zieleń pod parkingi, bo następne wybory, można budować czteropasmową drogę bez celu (przynajmniej jawnego). Można żądać dostępu do "urządzeń" dydaktycznych SGGW, wszystko można ! Można ludziom wszystko wmówić, że to się należy. Czy jest szansa, ze Ci ludzie zrozumieją jaką powinni pełnić funkcję wobec mieszkańców ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 3 7 miesięcy temuocena: 29% 

   Ojej moje dzieci były by przeszczęśliwe. One kochają wodny świat. Otwórzcie go na ludzi!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~V 2 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Szkoda, nawet nie wiedzialam, ze jest takie piekna miejsce na Ursynowie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-ryży 1 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Ten pomysł jest tak głupi, że mógł się wydostać głowy otwartej tak szeroko, że nic w niej nie zostało, bo wszystko wywiał wiatr. Serio weź się stuknij w łeb Panie Lenarczyk.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1157 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018