REKLAMAA1-SONARHOME-01-10----31-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019, 18:00 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Remont przychodni przy ul. Kajakowej dobiegł końca, niebawem zacznie znów przyjmować pacjentów. Czekają na nich dwa dodatkowe piętra, a na nich ponad 20 gabinetów internistów, specjalistów i podstawowa diagnostyka. Dziś przychodnię otwarto 'w trybie wyborczym", pacjenci skorzystają z niej dopiero po 20 października.

  Rok temu ruszył remont największej przychodni zdrowia na Zielonym Ursynowie. Placówka, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców tej okolicy – obsługiwała do tej pory osiem tysięcy pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej – była zdecydowanie za ciasna. Działało tu zaledwie pięć gabinetów, brakowało miejsca na nowe oraz sprzęt diagnostyczny.

  Dwa piętra w górę

  Remont, który na papierze wydawał się zwykłą modernizacją i nadbudową przychodni, w praktyce kompletnie odmienił budynek. Parter został w całości zmodernizowany, powstały dwa dodatkowe piętra. Przychodnia jest w całości klimatyzowana i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w windzie znalazło się nawet specjalne siedzisko. W sumie będzie tu funkcjonować ponad 20 gabinetów.

  Do tej pory przychodnia zajmowała niewielki budynek o powierzchni 300 metrów kwadratowych, teraz na ponad 1400 m2 znajdziemy poradnię podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, Nocną i Świąteczną Opieka Zdrowotna działającą przez cały rok oraz specjalistyczne poradnie ambulatoryjne oraz pracownię badań diagnostycznych.

  Na parterze znajduje się rejestracja wspólna dla przychodni i sąsiadującego z nią szpitala "jednego dnia", gabinety Nocnej Pomocy Lekarskiej oraz pomieszczenia RTG. Na pierwszym piętrze znajdziemy m.in. gabinety pediatryczne i internistyczne oraz gabinety stomatologiczny i ginekologiczny z kabiną higieniczną. Na drugim piętrze ulokowano poradnie specjalistyczne – urologię, chirurgię, okulistykę i anestezjologię, a także gabinety zabiegowe, punkt szczepień i pobrań krwi oraz gabinety USG.

  Koszt prac remontowych szacuje się na niespełna 14 milionów złotych, z czego połowę pokryło miasto, a drugą część operator przychodni SPZOZ Warszawa-Ursynów z własnych, wypracowanych środków. Także 2 miliony na wyposażenie przychodni pochodziły z kasy z zakładu.

  Otwarte, ale... zamknięte

  W środę - w towarzystwie wykonawców, przedstawicieli SPZOZ i innych placówek medycznych, reprezentantów miasta i dzielnicy oraz dwóch kandydatek Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych: Joanny Fabisiak i Sylwii Krajewskiej - oficjalnie otwarto przychodnię, jednak jeszcze nie dla pacjentów. Oni muszą poczekać na uprawomocnienie wszystkich zgód, powinno to potrwać nie dłużej niż dwa tygodnie.

  O wybór terminu otwarcia zbiegającego się z niedzielnymi wyborami zapytaliśmy burmistrza Roberta Kempę, który odpowiedział, że on "po prostu został zaproszony na uroczyste otwarcie przychodni". Dyrektorka SPZOZ Warszawa-Ursynów, Grażyna Napierska, tłumaczy natomiast, że wybór terminu był podyktowany względami praktycznymi.

  – W tej chwili jesteśmy zajęci montażem i przygotowaniem do uruchomienia tomografu w innej przychodni, czyli Na Uboczu. W związku z tym wybraliśmy optymalny czas, bo mamy już zgodę straży pożarnej, sanepidu i czekamy tylko na pozwolenie (dop. red. z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego) mówi dyrektorka.  

  Jest więc duża szansa, że najpóźniej za dwa tygodnie – a być może wcześniej – mieszkańcy Zielonego Ursynowa i okolic, po roku jeżdżenia po innych przychodniach, będą mogli zapisać się w swojej okolicy zarówno do lekarzy pierwszego kontaktu, jak i do specjalistów.

  W GALERII ZDJĘCIA WYREMONTOWANEJ PRZYCHODNI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jolka.z. 15 5 dni temu

   Tyle gabinetów-jak przecudnie.(ironia).I tylko będzie jak zwykle dwóch lekarzy na krzyż a po gabinetach wiatr będzie hulał.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 14 10 dni temuocena: 78% 

   Sylwia Krajewska lansuje się zawsze w tej samej czerwonej kiecce. Może jakąś zrzutkę by zrobić skoro taka bieda?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 13 10 dni temuocena: 39% 

   Odwal się od Sylwii!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 12 10 dni temuocena: 71% 

   Niby czemu? Jak bystrością nie grzeszy to po co pcha się na świecznik?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spóldzielca 11 10 dni temuocena: 80% 

   Władze Warszawy, zaprzyjaźnieni z nimi burmistrzowie oraz ich prawnicy piętrzą trudności w realizacji ustawy uwłaszczeniowej. Warszawiaku, zainteresuj się jak jest w Twoim przypadku.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elektryk 10 10 dni temuocena: 70% 

   A władze państwowe nie? Ja właśnie dostałem od kontrolowanej przez państwo spółki energetycznej rozliczenie za ostatni rok za prąd z ceną prawie dwa razy wyższą niż wynikającą z ustawy zamrożeniowej. O tej cenie spółka poinformowała mnie na piśmie miesiąc temu. Teraz przysłała fakturę jakby o swoim własnym piśmie zapomniała.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spóldzielca 9 10 dni temuocena: 67% 

   A która spółka przesłała ten rachunek - czy czasem nie Innogy? Ja w PGE Lumi mam dużą nadpłatę - w tym miesiącu nie trzeba było płacić, a za listopad zapłacę tylko połowę.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elektryk 8 9 dni temuocena: 100% 

   Spółdzielco nie Innogy. To firma prywatna. Chodzi o PGNiG.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spóldzielca 7 9 dni temuocena: 100% 

   do Elektryka: Należy to wyjaśnić. My po zmianie z Innogy na PGE LUMI sporo zyskaliśmy (duża nadpłata, niskie rachunki). Jeśli chodzi o uwłaszczenie gruntu, warto sprawdzić, a wnioski nasuną się same. Proszę nie cenzurować wpisów!

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚĆ 6 11 dni temuocena: 74% 

   A .może A raczej na pewno jak nakazuje zwykła uczciwość należałoby na pierwszym planie postawić Pana Lenarczyka, który to od lat zabiegał o tą inwestycje I pukając od drzwi do drzwi osobiście roznosil swoją gazetkę, gdzie przez długi czas walczyl abyśmy mieli przychodnie z prawdziwego zdarzenia. To tak na marginesie tego, że rowerzysta wspomniał o radnej, której obecność z nachalnym narzucaniem WSZĘDZIE siebie jest granicząca wręcz z obsesją - niestety

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 5 11 dni temuocena: 94% 

   Krajewska to raczej nie pracuje- tylko ściankuje, wszędzie gdzie może to jak cień ciągnie jak nie za Kępa to znowu inne wydarzenia- BYLE tylko była kolejna focia. Czemu to służy? jedynie taniej reklamie swojej osoby. WEŹ TY SIĘ KOBIETO DO ROBOTY A NIE WMAWIAJ LUDZIOM jaki to z ciebie dzialacz( ściankowo FB - kowy rodem z pcimia dolnego WMAWIAJ

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 4 11 dni temuocena: 100% 

   Niestety większość naszych radnych przyjmuje taką taktykę... Patrz Malesa z glypkowatym uśmiechem na każdej focie, Górna ze swoimi "fejsbuczkami" czy sam Burmistrz z żenujący i komentarzami... Bardzo przykre że w naszym kraju nie ma sensownej opozycji. Dzięki takim pożal się Boże działaczom, PiS będzie niestety jeszcze długo rządził...

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 29 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~observer 3 10 dni temuocena: 96% 

   Mieszkanko - tak niestety działają także posłowie, senatorowie, ministrowie, działacze partyjni, społeczni.... Etos pracy się skończył. Teraz jest etos wszechobecnego głupkowatego uśmiechu. I nie wzięło się to z niczego - wyborcy wybierali kandydatów uśmiechniętych, potrafiących zrobić pozytywną atmosferę w mediach. Osoba wybitna, ciężko pracująca ale niemedialna (tzn. bez szerokiego uśmiechu i umiejętności wciskania ogólników i ciemnot) przegrywała. I ta frakcja praktycznie juz wyginęła. Zostali pewni siebie, uśmiechnięci i... na ogół nie mający nic ważnego do powiedzenia.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 2 10 dni temuocena: 100% 

   Observer - tak, masz absolutnie rację! bardzo to przykre i lekko przerażające w kontekście naszej przyszłości...

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczony 1 10 dni temuocena: 100% 

   Rowerzysta ma racje, że P.krajewska nie pracuje- no chyba że w papierniczym - bo zaczęła poza ulotkami wpychać ludziom nawet pod szkołami po 4 kredki że swoim nazwiskiem- ale obciach- jeszcze w to dzieci wciagać

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.269 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019