REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2020, 16:01

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy kiedy pada pytanie o sukces firmy - są pracownicy. Nie dzieje się tak bez powodu. Odpowiednio wyszkoleni, wykwalifikowani ludzie, którzy potrafią ciężko pracować, są jedną z wielu, ale jednocześnie najważniejszą składową sukcesu. W związku z tym, wielu pracodawców stawia na outsourcing pracowników, gdyż wtedy może korzystać z usług najlepszych ludzi bez niepotrzebnego windowania kosztów.

  Czym jest outsourcing pracowników?

  Słowo „outsourcing” to skrót 3 angielskich słów: outside-resource-using. Oznacza wydzielenie pewnych funkcji i zadań ze struktury firmy oraz przekazanie ich do realizacji zewnętrznemu podmiotowi. Mając do czynienia z pojęciem „outsourcing pracowników”, łatwo możemy dojść do wniosku, że chodzi o wynajem konkretnych osób do wykonania ściśle określonych zadań.

  Zalety rozwiązania, jakim jest outsourcing pracowników

  Odkąd na rynku pojawiła się usługa outsourcingu pracowników, właściciele małych i dużych firm chętnie korzystają z przypisanej do niego usługi. Dlaczego? Pierwszą i najważniejszą zaletą dla pracodawców jest fakt, że outsourcing pracowników wiąże się ze zmniejszeniem lub ograniczeniem kosztów zatrudnienia. Dzieje się tak, gdyż nie ma konieczności zatrudniania wykwalifikowanej kadry specjalizującej się w HR, a ponadto usługi agencji można zaliczyć jako koszty zewnętrzne, a nie stałe, co jest bardzo dużą oszczędnością. Outsourcing pracowników pozwala udoskonalić organizację pracy. Pracodawca nie musi zajmować się sprawami administracyjnymi, gdyż wszystko leży po stronie agencji.

  Pracownik, który został wynajęty za pomocą outsourcingu również nie może narzekać na brak zalet. Agencja umożliwia mu znalezienie pracy, która w pełni odpowie jego oczekiwaniom i doświadczeniu zawodowemu, niezależnie, czy jest się specjalistą, czy dopiero rozpoczyna się swoją karierę.

  Ryzyko związane z outsourcingiem

  Główną wadą outsourcingu pracowników jest niestabilność zespołu. Jeśli pracodawcy zależy na tym, by jego pracownicy stanowili zgrany i niezmienny zespół, wówczas outsourcing może wprowadzić pewien chaos. Częste rotacje pracowników nie są bowiem wskazane w niektórych branżach.

  Kiedy sprawdza się outsourcing pracowników?

  Wynajem pracowników niekoniecznie będzie działał w przypadku każdej firmy. Jest on korzystny w przypadku dużych, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, w których wymiana pracowników jest bardzo intensywna. Trzeba mieć również na uwadze, że pracodawca decydujący się na skorzystanie z agencji outsourcingowej nie może liczyć na bezpośredni kontakt z kandydatami na konkretne stanowisko. Można skorzystać również z formy pośredniej – agencja zajmuje się wstępnymi działaniami, a ostateczny wybór należał będzie do osoby, która poszukuje pracowników.

  Poszukiwanie pracowników z pomocą profesjonalnej agencji outsourcingowej jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla firm, w których standardowe procesy rekrutacyjne wydają się trwać w nieskończoność. Outsourcing pracowników z Conquro ściąga z głowy działu HR drogie poszukiwania nowych kandydatów do pracy oraz kwestie kadrowe, związanie z zatrudnianiem nowego pracownika. Nie bez znaczenia jest także zapewnienie przez agencję zastępstwa za pracownika, który nie spełnił oczekiwań pracodawcy. Współpraca z agencją outsourcingową staje się zatem w tym świetle także istotną korzyścią finansową. 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4851 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020