REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zwiedzanie różnych zakątków świata to zajęcie, którym z pewnością warto się zainteresować. Pozwala zbierać bowiem mnóstwo wspaniałych wspomnień, przeżyć i zdjęć. Swoją pasją możesz żyć również w swoim domu lub mieszkaniu, a wszystko dzięki dobrze przemyślanej aranżacji konkretnych pomieszczeń.

  Co powinno znaleźć się w pokoju podróżnika?

  Oczywiście najlepszymi ozdobami okażą się rzeczy przywiezione z kolejnych wycieczek. Najlepiej takie, które w jakiś sposób przedstawiają kulturę odwiedzanych miejsc. Jeśli jednak ich zabraknie, warto pomyśleć o czymś innym. Dobrym wyborem będzie mapa świata na ścianę, na przykład w postaci wysokiej jakości plakatów. Ta niepozorna ozdoba nie tylko urozmaici wystrój pomieszczenia, ale też sprawi, że stanie się on niejako odzwierciedleniem Twoich pasji. Aranżacja nabierze osobistego charakteru, dzięki czemu okaże się tym bardziej atrakcyjna.

  Oczywiście plakat przedstawiający mapę świata nie musi być jedyną ozdobą we wnętrzu. Doskonale sprawdzą się także zdjęcia czy też różnego rodzaju akcesoria. Do łączenia tego typu elementów przejdziemy w dalszej części tekstu.

  Plakaty na ścianę – co wybrać?

  Jak można się domyślić, mapa świata jest przedstawiana na wiele różnych sposobów. Dzięki temu zyskujesz niezbędną swobodę aranżacyjną, zwłaszcza podczas łączenia plakatów z meblami, kolorem ścian i podłogi czy innymi dodatkami. Co więcej, plakat nie musi przedstawiać całego globu, a tylko jego, większy lub mniejszy wycinek. Czym więc warto się zainteresować?

  • Plakaty w stylu vintage – postarzane, specjalnie pożółkłe prace świetnie prezentują się na ścianach w gabinecie, a także w salonie. Pozwolą one upodobnić wnętrze do antykwariatu, biblioteki czy też pracowni.
  • Plakaty czarno-białe – artystyczne prace z duszą, które uatrakcyjniają wystrój, mimo że nie zawierają kolorów. Warto wieszać je zwłaszcza w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, który w dużej mierze stawia na biel.
  • Plakaty dokładne – zazwyczaj kolorowe, przedstawiające cały glob. Wyraźne granice wszystkich państw stwarzają doskonałą okazję do tego, aby wykorzystać mapę świata do oznaczania już  odwiedzonych przez Ciebie miejsc.
  • Plakaty historyczne – a więc prace przedstawiające układ geopolityczny w konkretnych okresach historycznych (np. przed II wojną światową).
  • Plakaty tematyczne – są bardzo zróżnicowane. Przedstawiają na przykład zwierzęta występujące w konkretnych obszarach świata czy też zasoby wybranych państw.

  Do tego należy dodać jeszcze plakaty skupiające się na konkretnym wycinku świata – na wybranym kontynencie bądź kraju. Ciekawie prezentują się ponadto prace przedstawiające cały świat z perspektywy jednego miejsca (np. Ameryki Północnej).

  Nie tylko plakaty – ozdoby dla miłośników podróży

  Przedstawianie swoje pasji poprzez aranżację pomieszczeń to bardzo ciekawy zabieg, który sprawi, że całość nabierze osobistego charakteru. Tym bardziej warto zadbać, by opisane wcześniej plakaty prezentowały się w sposób atrakcyjny. Najlepiej poprzez odpowiednio dobrane tło, którym będzie, rzecz jasna, ściana. Konieczne będzie wybór takiego koloru, który nie będzie gryzł się z plakatem, a wręcz przeciwnie – odpowiednio go wyeksponuje.

  Plakaty nie muszą być jednak jedynym ozdobami w pokoju podróżnika. Ciekawie prezentuję się również rozmaite zdjęcia, lampy w kształcie globusów, figurki, eksponaty związane z konkretnym regionem lub państwem, próbki materiałów i specjalnie stylizowane akcesoria. Jak widać, rozwiązań aranżacyjnych jest naprawdę sporo, dlatego warto je wszystkie przeanalizować przed zdecydowaniem się na konkretny. Powodzenia!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3794 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021