REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Brak odwiedzin i idąca za tym samotność doskwierają pacjentom ursynowskiego hospicjum

  Brak odwiedzin i idąca za tym samotność doskwierają pacjentom ursynowskiego hospicjum (FHO)

  Dziś każdy jest w trudnej sytuacji, ale są osoby, które szczególnie potrzebują naszej pomocy. Dlatego, że zostały pozbawione obecności bliskich. To podopieczni Fundacji Hospicjum Onkologicznego.

  Podopieczni ursynowskiego hospicjum, jako osoby szczególnie narażone w kontakcie z wirusem, musieli zostać całkowicie odcięci od świata zewnętrznego. Od kilku dni mają kontakt wyłącznie z personelem, który robi co w jego mocy, aby zapełnić pustkę po bliskich i wolontariuszach.

  Wszystko odwołane

  - Hospicjum stacjonarne to miejsce ostatniego pożegnania, gdzie relacje międzyludzkie i ciepło panujące między ludźmi są szczególnie ważne. W czasie epidemii koronawirusa, hospicjum z ciężkim sercem musiało zrezygnować, dbając o bezpieczeństwo tych którzy są szczególnie podatni na infekcje, z bliskości drugiego człowieka: obecności rodzin i ramienia wolontariuszy – mówi Karolina Chojka-Bartoszko, dyrektor ds. strategii i rozwoju FHO.

  Dla Fundacji epidemia oznacza także konieczność odwołania wydarzeń, poprzez które pozyskiwane są środki na funkcjonowanie placówki. Wiosna to czas akcji „Pola Nadziei”, czyli kwest organizowanych przez przedszkola, szkoły, a także pora akcji fundraisingowych w marketach. To wszystko trzeba było wykreślić z kalendarza.

  - Mamy świadomość, że czasu nie nadrobimy, że trzeba w spokoju, lecz także w niepewności, czekać na każdy kolejny dzień. Boimy się utraty darowizn i smutno nam, bo nie możemy w pełni realizować projektów realizowanych razem z wieloma ursynowskimi placówkami edukacyjnymi. Dają nam one mnóstwo radości i satysfakcji – mówi Karolina Chojka-Bartoszko.

  Dodaje, że teraz pewne decyzje wymusza na nas czynnik, na który nie mamy wpływu, są jednak takie na które wpływ mamy. - Dzięki państwu, poprzez państwa i waszą pomoc – podkreśla.

  Z czego jesteś w stanie zrezygnować?

  W spocie dotyczącym 1% podatku dla hospicjum, Przemek Bluszcz zadaje świetnie odnoszące się do obecnych realiów pytanie, które nakłania do zadumy: Z czego jesteśmy w stanie zrezygnować?

  - My - zdrowi ludzie, normalnie funkcjonujący mamy wybór, pacjenci hospicjum, nie. Ale tak jak pacjenci nie rezygnują z życia do końca, tak my jako hospicjum, nie chcemy rezygnować z oferowania najlepszej opieki – mówi Karolina Chojka-Bartoszko.

  Dodaje, że to, co nam zwykłym ludziom jest obecnie najbardziej potrzebne do szczęścia, to relacje z bliskimi, troska o nich, patrzenie na drugiego człowieka i dbałość o bezpieczeństwo własne i innych.

  - Ciepłe intencje i życzliwe gesty w dobie trudnych czasów są zauważalne szczególnie. Hospicjum również prosi o taki gest. Darowizna finansowa to troska o drugiego człowieka i wsparcie tych którzy szczególnie mocno tej życzliwości potrzebują – tłumaczy.

  Hospicjum - restrykcyjnie pilnując bezpieczeństwa pacjentów i pracowników - przy wsparciu życzliwych pasmanterii, szwalni, sklepów odzieżowych i wolontariuszy szyje maseczki ochronne. Pacjenci przebywający na oddziale rozumieją powagę tych trudnych zmian, musieli je zaakceptować. Pacjenci hospicjum domowego, których odwiedzamy nieustannie, często są przerażeni.

  - Próbujemy zachować normalność w tej trudnej, pełnej wirusa codzienności, choć nie jest to łatwe. Szczególnie teraz potrzebujemy wsparcia i odzewu otoczenia. Sygnału zwrotnego że o nas nie zapominacie. Bo nikt nie chciałby by utkwić w meandrach niepamięci. To boli najbardziej.  Państwa pomoc to dla nas siła. Wesprzyjcie nas Państwo darowizną finansową wysokości 20 zł i bądźcie z nami stałe. Potrzebujemy Was! – apeluje dyrekcja placówki.

  Pomóc można także przekazując 1% podatku na rzecz FHO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3907 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020