REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Nowy paczkomat na Kabatach

  Nowy paczkomat na Kabatach (KW)

  Paczkomaty stoją w złych miejscach i szpecą krajobraz? Tak twierdzi stołeczna radna, która chce wprowadzenia regulacji w sprawie tych urządzeń. Podobnych, ale jeszcza bardziej radykalnych działań żąda stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Czy Warszawa rzeczywiście ma problem z tzw. „paczkomatozą”?

  Z powodu pandemii coraz więcej osób korzysta z paczkomatów. Nic dziwnego, że ciągle ich przybywa. Wraz z nowymi urządzeniami, przybywa narzekań. Stołeczna radna z dzielnicy Ochota Sylwia Mróz chciałaby kontroli władz stolicy nad paczkomatami.

  - Polki i Polacy pokochali paczkomaty. To nie tylko wygodny, ale też bardziej ekologiczny sposób odbioru zakupów online. Jeśli jednak samorządy nie zaczną wprowadzać regulacji długości i lokalizacji automatów, już wkrótce czeka nas wysyp niekontrolowanej „paczkomatozy”, która oszpeci krajobraz Warszawy podobnie jak reklamy – uważa radna.

  Najnowszym przykładem "paczkomatozy" jest przypadek z Kabat. Na skrzyżowaniu ulic Mielczarskiego i Na Przyzbie stanął paczkomat In Postu. Lokalizacja już budzi kontrowersje.

  Miejsce jego instalacji jest wysoce niefortunne - zasłania tak potrzebne w tej okolicy tereny zielone (trawnik, krzewy i drzewo). Dodatkowo, jak łatwo zaobserwować przy innych paczkomatach, często tworzą się przy paczkomatach duże kolejki osób oczekujących na odbiór/nadanie swojej paczki. W tym miejscu chodnik jest bardzo wąski, więc jakikolwiek nawet niewielki "tłum" bardzo utrudni bądź wprost uniemożliwi przejście – twierdzi ursynowski radny Kamil Orzeł.

  Chociaż pytani przez nas mieszkańcy tłumów tam nie widzieli, to niektórzy twierdzą, że urządzenie rzeczywiście mogłoby stać w lepszym miejscu.

  Czas na regulacje?

  Radna Sylwia Mróz proponuje większy udział miasta w kontrolowaniu lokalizacji i wyglądu paczkomatów. Problem w tym, że od września 2020 roku nie trzeba się starać o pozwolenie na budowę w przypadku tego typu urządzenia. Wystarczy zgłoszenie. Pytanie też, czy miasto rzeczywiście będzie decydować lepiej?

  Zapały radnych studzi rzecznik firmy In Post Wojciech Kądziołka. Według niego miasto nie ma prawa ingerować w wygląd paczkomatu. Zaś zarzuty dotyczące stawiania paczkomatów "gdzie popadnie" są "wydumane".

  - Paczkomaty są zlokalizowane np. w centrach handlowych tak, aby można było odebrać przesyłkę „po drodze”. W takich miejscach jest ulokowanych 6800 maszyn, a kolejne ponad 1400 jest przy stacjach benzynowych. Ogółem w Polsce jest 11 tys. paczkomatów. Więc maszyn wolnostojących jest stosunkowo niewiele – zauważa Kądziołka.

  MJN: Miejskie paczkomaty

  Radną Sylwię Mróz w walce z paczkomatami wspiera stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Brak jakichkolwiek regulacji dot. paczkomatów jest w oczach prezesa MJN Jana Mencwela patologią. Stowarzyszenie w swoich pomysłach na rozwiązanie problemu idzie jednak o kilka kroków dalej – w miejsce paczkomatów prywatnych firm miała by powstać miejska sieć takich urządzeń. Korzystałyby z niej wszystkie firmy kurierskie.

  Innym problemem do rozwiązania - zdaniem miejskich aktywistów - pozostają samochody dostawcze. Te, ze względu na pokonywane dystanse, mają silniki diesla. Ale - jak zauważa rzecznik In Postu - dzięki paczkomatom spalin jest o wiele mniej.

  - Kurier do paczkomatu dostarcza 1000 paczek dziennie. Jeżdżąc od drzwi do drzwi - do 75, a czasami musi jeszcze nawet po trzy razy wracać, jeśli nie zastał odbiorcy. To olbrzymi koszt dla środowiska, nie mówiąc o korkach w ciągle zablokowanych ruchem samochodów miastach – przekonuje Wojciech Kądziołka.

  Aktywiści zauważają drugie dno. Samochody dostawcze mają coraz większy udział w wypadkach drogowych. Dlatego dostawczaki z napędem konwencjonalnym powinny zostać zastąpione małymi elektrycznymi pojazdami oraz tramwajami i rowerami. Tramwaj cargo dojeżdżałby do wybranych pętli. Stamtąd do paczkomatów przesyłki mogliby - wg Miasto Jest Nasze - dostarczać kurierzy na rowerach.

  - Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich powiedzieli, że byłoby to możliwe – stwierdza Jan Mencwel.

  Wszystko pozostaje na razie na etapie pomysłów. Jeśli którekolwiek z nich będą wprowadzane, Mencwel zapewnia, że będą konsultowane z firmami, które paczkomaty stawiają. Można spodziewać się, że wielu przedsiębiorcom plany te się nie spodobają.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 148

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 32
   WKURZONY
  • 65
   BRAK SŁÓW

  51Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Seaman 51 26 dni temu

   Niektórzy komunizm mają we krwi.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolszewizm 50 miesiąc temuocena: 90% 

   Jedno pytanie, skąd się biorą takie poyeby jak w MJN ? Kurier miałby paczki z tramwaju dowozić do paczkomatu ROWEREM ?? Miejskie paczkomaty?!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 49 miesiąc temuocena: 20% 

   W okolicy mojego bloku mam 4 paczkomaty w odległości od 200 do 700 metrów. W odległości 2km jest ich co najmniej 10. W styczniu spółdzielnia wystąpiła do mieszkańców bloku z pytaniem o ustawienie kolejnego wolnostojącego. Na szczęście mieszkańcy nie wyrazili zgody. Paczkomaty przyklejone do budynków jeszcze jakoś wyglądają póki są nowe. Po kilku/kilkunastu latach będą szpecić okolicę nie mniej niż altany śmietnikowe. Kiedyś synonimem szpetoty były blaszane garaże stawiane na przedmieściach, jeśli nic się nie zmieni ich funkcję kształtowania krajobrazu przejmą paczkomaty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 48 miesiąc temuocena: 100% 

   To zlikwidujcie altany śmietnikowe. I nie zapomnijcie by nie korzystać z paczkomatów. Jeszcze coś się nie podoba? Wiaty przystankowe? Reklamy? A te wiaty rowerowe są ok czy też od razu do likwidacji (akurat jestem za)?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 47 miesiąc temuocena: 100% 

   ~Jan, wnioskuje, że SM (czyli także ty) czerpie jakies profity z ustyuowania paczkomatu na swoim terenie. Tak że "nie płacz"...bo to smieszne. Nie zauważam, zeby paczkomaty, z których korzystam od lat (np. przy Tesco) jakos wizualnie ucierpiały...nie rdzewieją, nie rozpadaja sie i nie...- co tam jeszcze masz na mysli a na co trudno wpaśc bo nie wiem, co miałoby sie stać z metalowa skrzynka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 46 miesiąc temuocena: 50% 

   Może inaczej spytam, bo się nie porozumiemy w żaden sposób: Dlaczego nie wystarczą Wam paczkomaty w odległości 500m od wyjścia z klatki? Wszyscy macie problemy z chodzeniem? Panie Boom bzdury Pan wypisujesz, po co się tak zacietrzewiać? Może jakiś merytoryczny głos w dyskusji, dlaczego miałoby być tych paczkomatów tak dużo? Pani issaa proszę sobie darować wpisy w rodzaju "nie płacz". Nie rozumie Pani, że ja nie chcę tych paczkomatów co krok, choćby nawet płacili 3x tyle ile obecnie płacą. To nie SM ale bezpośrednio fundusz remontowy budynku do którego przylega paczkomat zyskuje i proszę sobie wyobrazić, że i tak mieszkańcy go nie chcą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 45 miesiąc temuocena: 50% 

   Chciałbym uściślić, nie mam 10 paczkomatów w promieniu 2 km, tylko 12 w promieniu 1 km.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wicek 44 miesiąc temu

   @Jan zyskuje ten czyj jest teren. Jeśli teren należy do budynku to pożytki czerpie dany budynek. I trzeba zapytać jego mieszkańców czy są zadowoleni. Jeśli ogół członków spni jest niezadowolony może wymienić Radę Nadzorczą i rozwiązać sprawę. Wiem że to nie jest łatwe. Ale z perspektywy sąsiada muszę powiedzieć, że zazdroszczę wam organów zarządczych i grupy aktywnych członków.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 43 29 dni temuocena: 0% 

   ~Wicek, To nie takie proste. Są tereny przynależące do budynku (własność SM), po kilka metrów od obrysu i wokół tereny miasta w użytkowaniu spółdzielni, za które płacą proporcjonalnie wszyscy mieszkańcy spółdzielni wg. powierzchni lokali, ale też nie w stosunku do całego terenu w użytkowaniu, tylko podzielonego na enklawy/osiedla. Teraz, planowany paczkomat miałby stanąć na terenie miasta, ale w bezpośredniej bliskości określonego budynku. Zarząd SM proponuje jakieś pieniądze miesięcznie, załóżmy 1500zł, ale nie wiadomo czy to cała kwota jaką będzie płacił Inpost, bo Zarząd nie przedstawia do wglądu na tym etapie żadnych umów, czy ustaleń negocjacyjnych. Nie jest do końca jasne czy całe pieniądze należą się mieszkańcom pobliskiego bloku i czy tylko oni powinni decydować o instalacji. Niemniej nie widzę innego sposobu niż ten, który zastosowano u nas. Wszyscy decydować nie mogą, więc niech decydują najbardziej zainteresowani. A regulacje są potrzebne jak w prawie budowlanym.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wicek 42 29 dni temu

   @Jan czyli jak to w spółdzielni. Brawo, że się interesujecie tematem. Mieszkam po sąsiedzku. Jeszcze kilka lat temu nasz zarząd nie udostępniał żadnych umów członkom nawet rady nadzorczej I co ostatni nie widzieli w tym naruszenia prawa. A realnie nikt się niczym nie interesuje.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 41 miesiąc temuocena: 100% 

   paczkomat przy Mielczarskiego został postawiony, rzeczywiscie, w kretyńskim miejscu. Na tym samym skrzyzowaniu mozna było wybrać lepsze, chocby po przeciwnej stronie. Jednak...jest to jedyny, z 5 znanych mi stojacych w poblizu, usytuowany tak niefortunnie. I moim zdaniem, jest całkowicie nbiepotrzebny bo w odległosci kilkuset metrów sa 2 następne - przy basenie i przy poczcie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 40 miesiąc temuocena: 100% 

   acha, i firmy kurierskie juz korzystaja z różnych "parcelow" itp punktów odbioru. Problem polega na cenie, pani Sylwio Mrozowo - kurierskie przesyłki są 2-3 razy drozsze niz te z inpostu. Ze juz nie wspomnę, iz często te inpostowe sa za darmoche (via allegro). Rozumiem, że dla radnej, oplacanej z naszych podatkow, "cena nie gra roli" wiec jej wszystko jedno, czy zaplaci za przesyłke 20 zł, czy dostanie ja za darmo - z inpostu. Wróć na (polskę) ziemie, pani Sylwio Mrozowo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 39 miesiąc temuocena: 75% 

   Pewnie. Zlikwidujcie paczkomat i postawcie pomnik. Będzie większy pozytek

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia5 38 miesiąc temuocena: 60% 

   Walka z postępem?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POSTĘP? 37 miesiąc temuocena: 39% 

   Postęp? Kiedyś za postęp uważano AZBEST, DDT, pestycydy, plastikowe opakowania i reaktory jądrowe. Do dzisiaj odczuwamy skutki takiego POSTĘPU. Więc nie szermowałbym tym słowem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 36 miesiąc temuocena: 64% 

   jak chcą ekologii to niech przywrócą dyliżans - koniki są ekologiczne , ich "spaliny" też , może trochę czuć ale niektórym przypomną się rodzinne strony

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niekologiczne 35 miesiąc temuocena: 87% 

   Dyliżans wcale nie był ekologiczny. Na budę i koła trzeba było wyciąć drzewa, a siedzenia zrobiono z naturalnej skóry. To nie było ekologiczne rozwiązanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 34 miesiąc temuocena: 80% 

   Nie, będzie problem jak w Londynie na przełomie XIX i XX w. Odchody zalegały na ulicach, a do tego konie pewnie pierdzą metanem, jak krowy, a to przecież gaz cieplarniany.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja ale jaja 33 miesiąc temuocena: 100% 

   Ludzie mają podobny metabolizm więc też są nieekologiczni

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubie44 32 miesiąc temuocena: 75% 

   Ale przecież o każdym paczkomacie decyduje tez właściciel gruntu. Jeśli macie pretensje to tez do niego. U mnie tuż przy bloku powstał. Wcześniej były konsultacje. Wybrano dobrą lokalizacje, mieszkańcy mają blisko do paczkomatu a dodatkowo wspólnota otrzymuje z inpost pieniądze za to.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trudno wszystkim dogodzić 31 miesiąc temuocena: 63% 

   Nie wszystko, co jest blisko i za co wspólnota dostaje pieniądze, jest korzystne dla mieszkańców i otoczenia. W Śródmieściu agencja towarzyska wynajmowała mieszkanie. Z jej usług korzystali niektórzy mieszkańcy, a wspólnota otrzymywała za to pieniądze. W sumie (prawie) wszyscy byli zadowoleni. Tylko niektórym lokatorom przeszkadzały nocne hałasy i duży ruch w budynku i w pobliżu. Ale trudno dogodzić wszystkim.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 30 miesiąc temuocena: 43% 

   ~Trudno wszystkim dogodzić, trzeba mieć nielicha fantazję żeby przyrównać działalnosc burdelu do paczkomatu stojacego pod bramą. No...chyba że ten paczkomat dystrybuuje kondomy...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BLASZANE MONSTRA MNOŻĄ SIĘ 29 miesiąc temuocena: 41% 

   Użyteczność paczkomatów to jedno, zwłaszcza w czasie pandemii. Ale "paczkomatoza" to drugi oblicze tego rozwiązania. Wystarczy przejść się po Kabatach, żeby zobaczyć jak metalowe monstra blokują i szpecą okolicę. A to DOPIERO POCZĄTEK "paczkomatozy". Poczta Polska (2 000 sztuk) i Allegro zaczynają stawiać WŁASNE paczkomaty. Jeszcze znienawidzimy te blaszane potwory.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 28 miesiąc temuocena: 59% 

   Jest jedno rozwiązanie: nie kupuj przez Internet i nie korzystaj z paczkomatów. Głosuj nogami.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Po co pisac bzdury? 27 miesiąc temuocena: 46% 

   do Boom: to czy będę korzystał z paczkomatów, czy nie będę, nie wpłynie na ilość PACZKOZŁOMU ustawionego na Ursynowie. Więc po co piszesz takie bzdury? Po co?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 26 miesiąc temuocena: 60% 

   Tak samo twoje narzekanie na lokalnym portalu nie ma wpływu na liczbę paczkomatów. Po co więc piszesz swoje bzdury? Napisałem ci prosty związek przyczynowo-skutkowy, powstrzymaj handel w Internecie to powstrzymasz paczkomaty. Nie da się? To przestań narzekać i utrudniać innym życie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do tego właśnie służy forum 25 miesiąc temuocena: 57% 

   do Boom: piszę na portalu, bo to forum służy do wyrażania opinii. I swoją opinie tu wyrażam.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 24 miesiąc temuocena: 43% 

   To nie zachowuj się jak pies ogrodnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 23 miesiąc temuocena: 50% 

   ~Po co pisac bzdury? - oczywiscie że wpłynie. Nie będzie chetnych? - paczkomaty znikną. Proste jak konstrukcja cepa - jednak zdecydowanie za skomplikowane dla prymitywnego "po co pisac bzdury".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 22 miesiąc temuocena: 92% 

   Nie no, bardzo estetyczna inicjatywa. Przy Pasażu Stokłosy paczkomat szpeci obszczany mur i legendarne już zacieki. Przy Magellana psuje widok na śliczne szare wysokie bloki, hańba i skandal! Na Surowieckiego dewastuje ponadczasową estetykę blaszanych bud. Na Zawadowskiego zakłóca kontemplację pojazdów, zapierniczających po Puławskiej. Na Anody łamie harmonię stacji benzynowej. Ten przy KEN... dobra, nie wiem, jakie walory wizualne niszczy, ale na pewno to robi. Przyjąłem do wiadomości, pani radna, bardzo cenna inicjatywa. A teraz proszę zająć się czym innym. Złożeniem funkcji na przykład.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 21 miesiąc temuocena: 20% 

   Jeśli coś wygląda nieestetycznie, to nie znaczy że nie może wyglądać gorzej. Ursynów to nie Łazienki Królewskie, czy Al. Róż, ale to nie usprawiedliwia w żadnym razie dalszego degradowania przestrzeni wspólnej. Tak Panie Irfy, budynek przy Magellana 14 wygląda z blaszanym pudłem paczkomatu gorzej niż wyglądał bez niego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gustaf 20 miesiąc temuocena: 97% 

   Ja p... kto tych ludzi wybiera na radnych? InPost to biznes jak każdy inny - czapki z głów za pomysł twórcy branży w Polsce. Zamiast narzekać niech sami coś wymyślą. Paczkomaty stają zazwyczaj przy marketach i punktach łatwo dostępnych dla mieszkańców a pisanie bzdur że szpecą mija się poglądami osób którym to najzwyczajniej nie przeszkadza. Znów większość ma się podporządkować garstce aktywistów którym w życiu nie wyszło.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 19 miesiąc temuocena: 94% 

   Większych problemów nie ma?????????????????? Zajmijcie się niedożywionymi dziećmi,samotnymi matkami,albo bitymi zwierzętami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zettin 18 miesiąc temuocena: 100% 

   Paczkomaty sa OK, ich użyteczność bezdyskusyjna. Jeśli stoją w dobrych miejscach, sa praktycznie niewidoczne, przykładowo ten pod Tesco - doskonale wykorzystana brzydka fasada. Ustawionych przy ścianach budynków tez nie zauważamy Nie zawsze jednak tak jest. Niedawno na Kabatach powstał taki, ktory rzeczywiście wywoła ostre reakcje antypaczkomatowe: na Wańkowicza przy ścieżce od KENu-metra. Wielki, zawalisty w kształcie litery L, stojący "luźno". Blokuje ścieżkę, zawęża przejście, stoi niemal w poprzek i naprawdę szpeci otoczenie. Takie konstrukcje sa głupotą i rzeczywiście będą wywoływały ostre protesty. Po co InPostowi takie samobóje? Ten sam, ustawiony dyskretnie przy jakiejś ścianie bylby niewidoczny i wszyscy byliby zadowoleni. Mozna je nawet malować w kolorze fasady.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logiczne 17 miesiąc temuocena: 71% 

   Paczkomaty szpecą. Wiaty (na czasem dwa czasem wcale, dyżurne rowery) wielkości 3 kiosków ruchu, utrudniające ruch samochodowy i pieszy już są w porządku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubie44 16 miesiąc temuocena: 74% 

   Paczkomaty szpecą? Chyba sobie żartujesz. Proste urządzenia w białym kolorze, z dyskretna reklama. Chciałbym by wszystko było tak eleganckie na naszych osiedlach jak paczkomaty

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logiczne 15 miesiąc temuocena: 88% 

   Właśnie o tym jest mój komentarz. Dla chcących go zrozumieć.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 miesiąc temuocena: 82% 

   Ale jak można w ogóle poważnie podejść do tej propozycji? Czyżby ci "politycy" naoglądali się zbyt wiele przedwojennych filmów i marzy im się powrót do ryksz i innych środków transportu na pedały? A gdzie są ci rowerzyści w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny? A co z tymi koszmarnymi wiatami rowerowymi? Jak można było pozwolić na ich montaż i czemu one mają w ogóle służyć?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Tak, z pewnością pomysł z tramwajem jest świetny, zwłaszcza na Ursynowie. Kilkadziesiąt paczkomatów, tysiące paczek dziennie i to mają przewieźć rowerzyści z pętli na wyścigach? Równie genialny jest pomysł na miejskie paczkomaty. Czemu nie narodowe od razu? Wszystko musi być państwowe? No i w ogóle po co paczkomaty, skoro można stać w kolejce na poczcie, nie? Odwalcie się od czegoś co doskonale działa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Dobrze działa , to trzeba s..........ć .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lewcnem 11 miesiąc temuocena: 91% 

   Paczkomat przeszkadza, ale wiata rowerowa ustawiona tak, ze piesi sie gniotą na chodniku juz nie przeszkadza, co? Mencwel to se moze jezdzic czym chce i rozwozic co chce, ale od tego co chca mieszkańcy, to wara.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moze wies jest wasza, ale na pewno nie miasto 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Ja mam pod samym blokiem i bardzo sobie chwalę. Naprawde musicie tu wrzucac jakies idiotyzmy patoaktywistow z 2% poparciem?? Jesli trzeba sie czegos z miasta pozbyc, to ich. Odpindolta się pajace od nas, od paczkomatów i od nas.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wicek 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Nazwę "Miasto jest nasze nasze" należy rozumieć tak, że miasto ma być własnością kilku osób z władz tego stowarzyszenia by mogły realizować swoje obłąkańczo pomysły.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 39 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 8 miesiąc temuocena: 80% 

   Jakie 2% poparcia ? Raczej 0,2 promile...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 7 miesiąc temuocena: 100% 

   Ok, czyli wiadomo już, że na Miasto Jest Nasze się nie głosuje.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Na Ursynowie odnogą MJN był Otwarty Ursynów

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wicek 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Tramwaj całego.... Kurierzy rowerowi dostarczający paczki do paczkomatów. Widać, że naprawdę mjn odjechało i już nie wróci do realu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eryk Bury 4 miesiąc temuocena: 82% 

   Gdyby zrobili wreszcie porządek z Pocztą Polską i funkcjonowała ona ona na choćby minimalnie przyzwoitym poziomie, to nie było by potrzeby stawiać paczkomaty. To co się dzieje na pocztach na Ursynowie to jest patologia. W różnych miejscach w Polsce żyłem, również w o wiele biedniejszych, a nigdzie nie było pod tym względem tak źle. Wstyd.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 miesiąc temuocena: 86% 

   Poczta to dinozaur. Jej dni są już policzone. Przez jej fatalne działanie urzędnicy sami roznosili korespondencję dotyczącą przekształcenia uw na własność. Z niecierpliwością czekam na przejście na korespondencję elektroniczną.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 miesiąc temuocena: 67% 

   ~Eryk Bury, gdyby poczta była odpowiednio dofinansowana i nie musiała ponosić wydatkow w rodzaju "sasin 70 mln" to może by lepiej działała. Jak na razie to zatrudnia ludzi z łapanki, za przysłowiowa złotówke. Kiedys spotkałam na ulicy dosyc pijana listonoszke, która pytała mnie o adres jakiegos bloku "bo ona nie wie gdzie to jest". A ostatnio moj osobisty listonosz, ktorego spotkałam przy wejściu, pytał mnie o adres na kopercie "bo on nie widzi". Okularow na nosie nie miał. A 2 dni temu na skrzynkach pocztowych stało co najmniej 6 listów, które mieszkańcy wyjeli ze swoich skrzynek i postawili na nich, albowiem zostały źle włożone. W tym jeden był polecony i stoi do dzisiaj - resztę adresaci zabrali. No...jak poczta zatrudnia alkoholikow i ślepców to jak to ma funkcjonować?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 50% 

   Za każdym razem gdy kupuję znaczek to dofinansowuję pocztę. Upadek poczty jest widoczny od wielu, wielu lat. A skoro jest źle zarządzana to niech sobie upadnie. Bieganie z kartkami papieru w 2021 r. jest już po prostu śmieszne, tak jak korzystanie z faksu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3665 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021