REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2019, 10:46 komentarzy 30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Stos paczek na chodniku

  Stos paczek na chodniku (Facebook/ObywateleUrsynowa)

  Stosy rozrzuconych paczek na chodniku i w krzakach - taki widok ujrzeli klienci In Postu, którzy chcieli odebrać swoją przesyłkę z paczkomatu przy stacji metra Ursynów. Firma zareagowała natychmiast. Kurier został zwolniony z pracy.

  Wszystko zaczęło się od zdjęcia stosu nieuporządkowanych paczek wokół przepełnionego paczkomatu, jakie zamieścił pan Piotr na forum internetowym. 

  Kupujemy w internecie. Wybieramy odbiór w paczkomacie, bo wygodniej. Dostajemy SMS 'paczka wyjątkowo czeka w samochodzie u kuriera do godziny XX:XX'. Idziemy na miejsce, a tam... paczki na chodniku, na murku i wyżej na krzakach i ziemi oraz ludzie kręcący się obok, gdzie nie jest to jakoś specjalnie pilnowane. Kolejka około 20 osób.

   - napisał jeden z klientów In Postu. W komentarzach rozpętała się burza. Internauci krytykowali zachowanie kuriera, paczki nie były odpowiednio pilnowane, dostęp do nich miały osoby postronne. Każda z nich mogła zginąć. Wielu komentujących wezwało firmę In Post do interwencji.

  "Zero tolerancji"

  Po kilkudziesięciu minutach przy paczkomacie na Pasażu Stokłosy zjawili się przedstawiciele firmy. Zaczęli porządkować przesyłki. 

  - Między paczkomatem a samochodem kuriera, który te paczki przenosił jest bardzo daleko. Stąd cała sytuacja - mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik firmy In Post. - Kurier postąpił niezgodnie z przepisami, w związku z tym musieliśmy rozwiązać z nim umowę o pracę. Mamy zasadę "zero tolerancji dla braku bezpieczeństwa przesyłek" - dodał.

  Według rzecznika InPostu żadna paczka nie zginęła, każda z nich została zinwenatryzowana. Klienci otrzymają informację w jaki sposób odebrać swoją przesyłkę.

  Przed świętami paczkomaty In Postu przeżywają prawdziwe oblężenie, stąd odbiory z samochodów bądź bezpośrednio od kuriera przed maszynami w niektórych lokalizacjach to standard.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 627

  • 59
   BARDZO PRZYDATNY
  • 106
   ZASKOCZONY
  • 34
   PRZYDATNY
  • 62
   OBOJĘTNY
  • 32
   NIEPRZYDATNY
  • 98
   WKURZONY
  • 236
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krok 30 ponad rok temuocena: 67% 

   Słoiki... Zginęła jakaś paczka? Nie. Uszkodzone były? Nie. Ale jak można skopać kogoś ciężko pracującego fizycznie (czyt. gorszego od słoika) to słoik chętnie skorzysta... Gimbazowy ściek

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasażer 29 ponad rok temu

   Na szczęście marketing i zarządzanie tak chętnie wybierane przez słoiki wygryzlo IT i liczy się wiedza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rokokoko 28 ponad rok temuocena: 83% 

   jedno jest pewne, że od tego momentu żaden kurier nie weźmie więcej paczek na samochód niż wolnych miejsc w paczkomacie, poczekacie sobie ludziska na paczkę miesiąc, to będziecie wdzięczni za wydawanie paczek z samochodu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 27 ponad rok temuocena: 50% 

   A ja wolę odebrać od kuriera paczkę leżącą na murku, ale przynajmniej ją mieć. W ostatnich miesiącach zginęły mi 3 paczki, które miały być dostarczone przez kurierów Poczty Polskiej. Oczywiście zrobić nic nie można. Pani w okienku nic nie wie. Przesyłek brak. Inne przesyłki Poczta Polska dostarczyła tak, że leżały NA skrzynkach, dostępne dla każdego kto pojawił się w moim bloku i miał ochotę sobie je wziąć. Tych kilku akurat nie wziął, ale te 'zaginięte'? Kto wie... I co z tego, że pani w okienku mówi, że tak nie powinien kurier robić, jak kurier i tak robi?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludzie 26 ponad rok temuocena: 80% 

   kupują, potem wyrzucają, znowu kupują.... i rosną góry śmieci

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 25 ponad rok temuocena: 80% 

   To się nazywa niepohamowana konsumpcja, której kompulsywny charakter jest warunkiem koniecznym do tego, by fetysz wzrostu PKB miał się dobrze :-) Nie myśl - kupuj i konsumuj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do-bo 24 ponad rok temuocena: 85% 

   Kurier był na miejscu, a rozłożenie paczek ułatwiało ich wydawanie. Gdyby paczki były w aucie to np. trzeba by wystawić te paczki na zewnątrz by odszukać jedną po którą ktoś przyszedł, a paczka leżała gdzieś pod innymi. Tego kuriera nie należało zwalniać, ale go pochwalić - odbiorcy szybciej otrzymywali paczki!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyhalo 23 ponad rok temuocena: 89% 

   Tutuł artykułu podpowiada zupełnie inną historie. Jak zwykle podpucha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~db 22 ponad rok temuocena: 78% 

   Tak, zły tytuł i tekst. "Kurier był na miejscu, a rozłożenie paczek ułatwiało ich wydawanie. Gdyby paczki były w aucie to np. trzeba by wystawić te paczki na zewnątrz by odszukać jedną po którą ktoś przyszedł, a paczka leżała gdzieś pod innymi. Tego kuriera nie należało zwalniać, ale go pochwalić - odbiorcy szybciej otrzymywali paczki!"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iveco 21 ponad rok temuocena: 63% 

   Nie zaraz kuriera na miejscu rozstrzelac

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kapiszon 20 ponad rok temuocena: 78% 

   Zapewne gówniane pieniądze oni otrzymują za prace, jeśli taki kurier nie zarabia powyżej 3500 zł za te CONAJMNIEJ 12 godzin pracy czy KILKANAŚCIE, to ja nie dziwie sie że tak postąpił, kiedyś sam byłem kurierem przez kilka dni bo stwierdziłem że nie dam rady, wolałem normalnie pracowac a nie po 12-14 godzin i max 2500 netto. Polska to nadal zacofany kraj a Wy myślicie że sie rozwijamy... pod jakim względem? Wyzysku na pracownikach to napewno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hhg 19 ponad rok temuocena: 50% 

   sie nie uczyło to zapierdzielaj teraz, co ty bez szkoly zadnej bez papierkow chcesz jako kurier 5 tys zgarniac? smieszny jestes

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do-bo 18 ponad rok temuocena: 86% 

   Kurier był na miejscu, a rozłożenie paczek ułatwiało ich wydawanie. Gdyby paczki były w aucie to np. trzeba by wystawić te paczki na zewnątrz by odszukać jedną po którą ktoś przyszedł, a paczka leżała gdzieś pod innymi. Tego kuriera nie należało zwalniać, ale go pochwalić - odbiorcy szybciej otrzymywali paczki!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 17 ponad rok temuocena: 90% 

   Ciekawe ile płaci firma kurierska kurierom. Oczywiście nikt nie chce aby zostało zniszczona jego przesyłka, ale wszystko chcemy natychmiast, szybciej, więcej. Po co nam tyle tych rzeczy, z które z czasem zagracają nam tylko naszą przestrzeń? Wszędzie mają być tylko wzrosty sprzedaży, szybciej, więcej. Sami siebie oszukujemy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koszmar 16 ponad rok temuocena: 9% 

   nie uczyło sie to zasuwaj teraz za gowniane pieniadze. ja to nie szanuje takich ludzi. Jak wybierasz zycie bez nauki to sie pozniej nie dziwić ze musisz fizycznie harować za taką pensje. Co ty chcialbys jako kurier ile zarabiac? 5k? xd

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 15 ponad rok temuocena: 100% 

   Do @koszmar: czytamy najpierw to, co chcemy skomentować. Najlepiej w całości... Ja z kolei szanuję ludzi, którzy zadadzą sobie minimum trudu w dyskusji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 14 ponad rok temuocena: 100% 

   No dobra paczki były poza autem kurjera to fakt i narażenie ich na zniszczenia, ale proszę mi powiedzieć kto omonioł bezpiecznik w systemie i wydał zgodę na załadowanie ich na auto gdy Paczkomat był pełny, system nie pozwala na takie kombinacje, ale zawsze można go odblokować, zgodę na odblokowanie musiało wydać szefostwo a dyspozytor to zaklepał,a jeśli zdjęcie jest prawdziwe to paczek jest więcej niż szafek w paczkomacie.U mnie operator wydaje paczki do paczkomatu dopiero wtedy gdy szafka jest opróżniona, mało tego zawsze kilka szafek jest pustych dla samych kurierów by w sytuacji awaryjnych lub na życzenie klienta zmienić parametry dostawy już gdy ja jestem w czasie dostawy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edyta 13 ponad rok temuocena: 97% 

   Byłam wczoraj na miejscu, paczek rzeczywiście było bardzo duzo, jednak były umieszczone na chodniku i murku. Nie widziałam paczek w krzakach (to zdjęcie jest mylące bo zaraz za murkiem jest nasyp porośnięty trawa i krzewami). Dwóch kurierów wydawało paczki i uwijali się jak tylko mogli. To nie jest wina tych ludzi, ze dostali więcej przesyłek do dostarczenia niż paczkomat był w stanie pomieścić. Wszyscy jesteśmy świadomi jak wyglądają dostawy w okresie przedświątecznym, nie ma takiej firmy, która byłaby w stanie obsłużyć wszystkie przesyłki na czas w tym okresie. Zapewne każdy z oczekujących otrzymał informacje, ze paczkomat możne być przepełniony i ze może przekierować przesyłkę do innego paczkomatu. Szkoda mi tego kuriera bo myślę, ze chciał dobrze aby każdy kto czeka na paczkę ja otrzymał tym bardziej, ze były to Mikołajki a oni we dwóch pracowali do późnych godzin nocnych żeby ludzie otrzymali swoje paczki. Pytanie czy ktokolwiek chciałby się z nimi zamienić na prace?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ksyś 12 ponad rok temuocena: 73% 

   Ta firma to jedna wielka pomyłka, poziom usług beznadziejny! Zatrudniają z dupy patafianów od szacowania na szczyt paczkowy a rezultatem jest właśnie taki obraz jak wyżej! To nie wina kuriera, tylko kierowników jak Krasnodębski ten zjeb genetyczny który nie ma bladego pojęcia jak zarządzać ludźmi! Totalne dno i metr mułu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirrr 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Pracuję w firmie do której codziennie trafiają przesyłki ,znam wielu kurierów, pamiętam jednego bardzo sympatycznego z D.L dostarczał nam przesylki codziennie od kilku lat , nagle przestal się pojawiać, gdy spytalem dlczego Pan Andrzej już do nas nie przyjeżdża okazało się że pewnego razu poczuł się gorzej i poprosił o dzien wolny , pomimo to firmą z względu na duży ruch przesyłek ściągnęła go do pracy , własną działalność wiecie. To był piątek, w poniedziałek Pan Andrzej nie pojawił się na rozdzielni , klienci zgłaszali skargi że paczki nie dotarły. Pod dom Pana Andrzeja pojechała policja, auto na parkingu z pączkami, mieszkanie zamknięte, niestety stało się najgorsze Pan Andrzej zmarł w wlasnym luzku ,paczki byly wazniejsze niz zdrowie podwykonawcy. Tak po ludzku, nie zapominajmy że kurier to też człowiek, najłatwiej uderzyć w to najsłabsze ogniwo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twoja stara 10 ponad rok temuocena: 100% 

   To straszne co piszesz, jak tak można ale tak niestety jest w większości firmach, pracownik jest nikim, liczą sie pieniądze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Werner 9 ponad rok temuocena: 94% 

   Nie korzystam z usług tej firmy. Zbyt wielki smród rozchodzi się wokół kwestii wyzysku i traktowania pracowników przez właściciela, który jest osobą o mentalności XIX wiecznego kapitalisty rodem z Ziemi Obiecanej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kapitalista 8 ponad rok temuocena: 22% 

   za ty oświecony pań XXII wieku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Werner 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie korzystam z usług tej firmy. Zbyt wielki smród rozchodzi się wokół kwestii wyzysku i traktowania pracowników przez właściciela, który jest osobą o mentalności XIX wiecznego kapitalisty rodem z Ziemi Obiecanej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafik 6 ponad rok temuocena: 9% 

   Należy wszystkich kurierów zwalniać dyscyplinarnie z wpisem do akt za takie zachowanie !!!!! I do sądu podać za niszczenie mienia klientów !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Werner 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Ich nie można zwolnić, co najwyżej wypowiedzieć umowę. To nie są pracownicy, tylko wyrobnicy na śmieciówach, co poniekąd tłumaczy pewne zjawiska związane z funkcjonowaniem tej firmy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lgbtqrier 4 ponad rok temuocena: 43% 

   Co za nietolerancyjne, szowinistyczne komentarze! Wybijemy wam z głowy to "zero tolerancji", różnorodność w dostarczaniu przesyłek ubogaca bardziej, niż tramwaj równorodności.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roni 3 ponad rok temuocena: 96% 

   To ja mam pytanie - co ten biedny kierowca miał zrobić, jeżeli paczki w samochodzie zapewne były na takim stosie, że szukanie konkretniej zajmowałoby mnóstwo czasu..... |To raczej wina firmy, że zatrudnia za mało kurierów i posiada za mało samochodów w czasie przedświątecznym, no cóź ale najlepiej zwolnić kuriera, który starał się jakoś sobie poradzić. Kapitalizm po Polsku .....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maia 2 ponad rok temuocena: 93% 

   Myślę, że kurier chcial usprawnić odbiór przesylek i poukladal je wedlug nimeru ,rowniez dlatego aby ludzie nie musieli dlugo czekac na paczke. Odbieralam wczoraj przesyłke od tego Pana i dzieki jego pomyslowi udalo sie ja szybko odebrać. Czy zaginela jakas paczka ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~VrednyGbur 1 ponad rok temuocena: 43% 

   A to ten sam jegomość, który dzień wcześniej wyrzucił z samochodu paczki przy lidlu?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4546 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022