REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2022, 11:49 komentarzy 2

  (policja)

  Przez kilka miesięcy kradł prąd najpierw ze swojego, a potem z sąsiedniego bloku. Uszkodził przy tym zabezpieczenia rozdzielni. 49-latek tłumaczył, że nie miał innego wyjścia. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

  Dziś z elektryczności korzysta niemal każdy. Nie każdy jednak chce za nią płacić. Przykładem jest 49-letni mieszkaniec ul. Rybałtów na Kabatach. Mężczyzna bez żadnych skrupułów podpiął się nielegalnie pod sieć w swoim budynku i ciągnął prąd do swojego mieszkania na parterze.

  - Podłączył przewód elektryczny do gniazda zasilającego administracyjnie blok i bezprawnie korzystał z poboru energii. Uszkodził przy tym kłódkę zabezpieczającą drzwiczki od szafki zasilającej - mówi mł.asp. Iwona Kijowska z ursynowskiego komisariatu policji.

  fot. policja

  Złodziej czerpał nielegalnie energię od lipca zeszłego roku. W końcu jednak pracownicy tamtejszej spółdzielni zauważyli, że coś jest nie tak. Na miejsce wezwali policję. Mundurowi wraz z elektrykiem i administratorem bloku przyjrzeli się miejscu przestępstwa. Następnie czekała ich rozmowa z 49-latkiem.

  - Tłumaczył, że mieszkanie wynajmuje, a spółdzielnia bezprawnie odłączyła mu zasilanie energii, gdyż rzekomo nie opłacał czynszu - relacjonuje mł.asp. Kijowska.

  Policjanci pouczyli mężczyznę, że takie zachowanie jest nielegalne. Za wiele to jednak nie zmieniło. Zaledwie kilka dni później mundurowi znowu zostali wezwani na miejsce. 

  Elektryk-amator

  Tym razem mężczyzna zmienił źródło i prąd kradł z bloku przy Ekologicznej, po drugiej stronie osiedla. Do klatki dostał się przez podziemny garaż. Zniszczył przy tym drzwi. Uszkodził także drzwiczki od tablicy głównej i tam użył tego samego podłączenia co wcześniej. Równie nieudolnie co włamywanie, poszło mu także przeciągnięcie kabla do swojego mieszkania.

  - Przewód poprowadzony został przez dziedziniec, po tarasie do lokalu. Przewody nie zostały odpowiednio zabezpieczone, połączone wtyczkami i leżały pod gołym niebem  - zauważa mł.asp. Kijowska.

  Tego typu podłączenia - jak zwraca uwagę mł. asp. Kijowska - to nie tylko straty pieniężnie dla mieszkańców bloku. To również realne zagrożenie wystąpienia pożaru. fot. policja

  Po kolejnej wizycie policjanci zatrzymali 49-latka i zawieźli na komisariat przy ul. Janowskiego. Tam mężczyzna złożył wyjaśnienia. Mundurowi zgromadzili także zeznania świadków. Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów i odpowie teraz za kradzież energii oraz uszkodzenie mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto będzie musiał zapłacić za nielegalnie pobrany prąd.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 132

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 55
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miłosz 2 4 miesiące temu

   Czepiacie się, przecież zabezpieczył podnóżkiem z Ikei.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pi-ko5 1 4 miesiące temu

   Okradał swoich sąsiadów. Im powinien zwrócić pieniądze za dodatkowe ogólne (w bloku) koszty energii. A kara to swoją drogą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4255 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022