REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2019, 12:59 komentarzy 278

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  „Wolnoć Tomku w swoim domku…” – zdają się mówić palacze okupujący w sezonie letnim balkony. I o ile część z nich, pali bez uszczerbku dla osób postronnych, to bywają i tacy, którzy popiół strzepują na pranie sąsiada, a dymka wypuszczają wprost w okno jego sypialni.

  Słońce przygrzało, okna wyszorowane, balkony otwarte – idealne warunki do rozpoczęcia corocznej batalii o wolność. Jedni będą walczyli o prawo do powietrza wolnego od dymu, inni o prawo do użytkowania balkonu wedle własnego uznania.

  - Sezon na balkonie zacząłem od szorowania balustrady z popiołu, który przylatywał przez całą zimę od sąsiada. Z jakiej racji? – pyta pan Paweł. – Dlaczego mam mieć smród i syf? Ja nie zatruwam powietrza i nie smrodzę innym. Może trochę kultury w mieście...

  I w zasadzie tylko o kulturze i układach sąsiedzkich możemy tu mówić, bo prawo pozostaje raczej obojętne w tej kwestii, chyba, że statut spółdzielni lub wspólnoty stanowi inaczej.

  Punkt widzenia

  - Kiedyś oboje z mężem paliliśmy, często także na balkonie, palili też sąsiedzi, ale nie wszyscy, nikt nigdy się nie skarżył – opowiada Magda. – Teraz powiem szczerze, że raczej nie byłabym taka wyrozumiała dla palaczy, którzy np. dmuchaliby dymem to pokoju dziecięcego. Ten papierosowy smród, czuć dopiero, kiedy przestanie się palić – dodaje.

  Wśród palaczy są tacy, którzy beztrosko strząsają popiół za balustradę lub okno, a czasem i niedopałka wyrzucą przy okazji, ale są także tacy, którzy na każdego papierosa wychodzą przed blok, a zarówno popiół, jak i papierosa wyrzucają do śmietnika.

  - Lubię sobie zapalić latem na balkonie, ale mam tam zawsze popielniczkę  – mówi pani Ewa. - Przez dwadzieścia lat nikt z sąsiadów nie zgłaszał zastrzeżeń, że ktoś pali na balkonie, raczej o to, że ludzie wyrzucają śmieci do przyblokowych ogródków – dodaje.

  Pani Ewa mówi także, że „balkonowa nagonka” na palaczy to kolejny krok, do mówienia ludziom co mogą robić, a czego nie.

  - Nie można się dać zwariować, praktycznie nigdzie nie można już palić, więc nie przesadzajmy z tym, żeby nie można było zapalić papierosa na własnym balkonie – tłumaczy. - Jeśli czasem wychodzi jedna osoba, a nie cała impreza, to naprawdę nie przesadzajmy.

  Od strony prawnej

  Nie istnieje przepis, który zakazywałby wprost palenia papierosów na balkonie. Jedyne co może na drodze prawnej zrobić osoba, której wyjątkowo przeszkadza palenie sąsiada, to wystąpienie do sądu na podstawie art. 144 Kodeksu Cywilnego, który mówi, że:

  Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

  Wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa mogą uchwalić w swoim statucie zakaz palenia, obejmujący klatki schodowe, balkony, windy, a nawet okna. Wówczas, osoba łamiąca taki zakaz, może być ukarana np. przez straż miejską mandatem za zakłócanie porządku publicznego.

  Czasem jednak, wystarczy zwykła rozmowa, prośba lub zwrócenie uwagi, które mogą przynieść zaskakująco pozytywne i szybkie efekty. I tak można w sposób kulturalny pozbyć się „palącego” problemu, bez robienia dymu bez ognia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2256

  • 554
   BARDZO PRZYDATNY
  • 72
   ZASKOCZONY
  • 344
   PRZYDATNY
  • 255
   OBOJĘTNY
  • 189
   NIEPRZYDATNY
  • 382
   WKURZONY
  • 460
   BRAK SŁÓW

  278Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 278 3 dni temu

   A co ze smazeniem i gotowaniem mięsa? Smierdzi cały blok trupem.. Żygać się chce..

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam prawnik 277 8 dni temuocena: 75% 

   Ależ jest przepis KC art 144 o zakazie immisji pośrednich i bezpośrednich, w oparciu o który, właściciel nieruchomości ma prawo, żądać od właściciela sąsiadującej nieruchomości zaprzestania czynności w tym ich negatywnych skutkow, w tym dymu z papierosów, które przechodzą na jego nieruchomość!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ANTY SMRÓD 276 13 dni temuocena: 100% 

   KUPIŁEM NAJBARDZIEJ ŚMIERDZĄCE KADZIDEŁKA, WYCHODZĄC Z MIESZKANIA ZAPALAM JE NA BALKONIE I ZAMYKAM OKNA. NIECH PALACZ TEŻ SIĘ POCZUJE JAK JA :)

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 275 18 dni temuocena: 100% 

   Palenie papierosów na balkonie nie jest zabronione. A co z truciem i zmuszaniem do wdychania substancji szkodliwych przez osoby niepalące i dzieci? Są to substancje rakotwórcze i mające zły wpływ na nasz organizm. Jest tyle badań to potwierdzających, że palenie bierne lub z trzeciej ręki jest niebezpieczne dla zdrowia. Tak samo cierpi na tym zdrowie psychiczne osób zmuszanych do życia z takimi sąsiadami. Myślę, że w ten sposób należy to zgłaszać na policję. Jako trucie i zakłócanie spokoju psychicznego.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luke 274 24 dni temuocena: 100% 

   Ja właśnie przechodzę gechenne z sąsiadami, którzy wynajmują nademna mieszkanie. Zimomą można było zamknąć okno. Teraz kiedy zrobiło się ciepło i okna są ciągle pootwierane smród jest niedowytrzymania. Rozmowa nie pomogła. Dalej zatruwają nam powietrze w całym mieszkaniu. Najgorsze, że nie ma narzędzi żeby to zwalczyć. Chyba zakupie jakiś odór w spraju i będę psikał kiedy oni zaczną palić.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~precz_z_dymem 273 miesiąc temuocena: 61% 

   "Nie można się dać zwariować, praktycznie nigdzie nie można już palić, więc nie przesadzajmy z tym, żeby nie można było zapalić papierosa na własnym balkonie". I byłoby dobrze, gdyby nie wolno było palić NIGDZIE. Gdyby papierosy znikły z powierzchni ziemi. Jeśli ktoś tak kocha papierosy, czemu nie pali we własnym mieszkaniu, przy zamkniętych oknach? A skoro nie chce mieć nadymione we własnym mieszkaniu, to czemu dymi do mieszkań i na balkony innych?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pal_u_siebie 272 miesiąc temuocena: 100% 

   Ale to ciekawe, prawda?... Palą na balkonach albo rąsia z papieroskiem za okno, bo przecież nie chcą palić u siebie w mieszkaniu. Bo żółkną ściany, bo smród wgryza się w tapicerkę, bo troszczą się o dziecko, bo ciuchy przesiąkają. Ale to, że niepalącym sąsiadom ich przenikliwy smród wpada do wnętrza mieszkania - "och, nie przesadzajmy". Wiele mówi fragment z artykułu - jak przestajesz palić, to ci w końcu wraca zmysł powonienia. I wreszcie dociera, że to naprawdę cuchnie, przenikliwie i nachalnie. Więc jak można mówić, że ktoś próbuje ograniczać wolność palaczom zaokiennym, skoro to oni wdzierają się do cudzych mieszkań ze swoim smrodem? Co z wolnością korzystania z własnej nieruchomości przez niepalących, którzy X razy dziennie mają biegać do okna, żeby zdążyć je zatrzasnąć, zanim wpadnie smród od sąsiada? To jest wolność?... Może to ten, kto jest uciążliwy dla innych, powinien się ograniczać i na przykład pozamykać wszystkie okna, i raczyć się swoim dymkiem u siebie?...

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepalący 271 miesiąc temuocena: 89% 

   Niech się palące chamstwo zamknie w kiblu i zaczadzi maksymalnie swój chamski ryj

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 270 2 miesiące temuocena: 75% 

   Myślałam o tym jak uprzykrzyć życie reszcie, w tym palaczom są cztery opcje: - kiszona kapusta pozostawiona w pełnym słoncu - popsute mięso pozostawione w pełnym słońcu - zakupiona w ogrodniczym gnojówka pozostawiona w pełnym słońcu - dorian :). No i tak się można bawić, zatruwając innym powietrze.Proponuję takie rozwiązanie przed wyjazdem na urlop.Zostawiasz bombę i nie ma cię 2 tygodnie.Palący sąsiad również na dymka na balkon nie wyjdzie.I pewnie możesz te wszystkie smrody trzymać, bo to twój balkon więc warto spróbować. Ja jeśli sytuacja będzie się powtarzać , to właśnie tak zrobię.Zatruję powietrze sąsiadom i sama zniknę.Będą otwierać okna w upały a tam smród niemiłosierny, nauczy ich to pokory.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dziki 269 miesiąc temu

   Preparat na dziki ponoć również jest skuteczny, a można punktowo zastosować w balkon palącego sąsiada ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bee 268 2 miesiące temuocena: 89% 

   karać, karać śmierdziuchów. Wystarczy latem uchylić okno i smród leci do mieszkania

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczony 267 3 miesiące temuocena: 88% 

   Palacz ma wypalony mózg i nie rozumie, że serwuje niepalącym gorszy smród niż gówno. Śmierdziele!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misia 266 6 miesięcy temuocena: 19% 

   W artykule napisane są bzdury: 1. Żadna wspólnota mieszkaniowa ani spółdzielnia nie ma prawa ingerować w prywatną własność, a tym samym zakazywać palenia na balkonie albo w oknie. 2. Straż miejska działa na podstawie przepisów ogólnych, a nie wewnętrznych wm lub spółdzielni i nie może interweniować w sprawach dotyczących ww. Nie palę, nie jestem zwolenniczką palenia, ale przez lata walki z takimi przypadkami znam prawo w tym zakresie dość dobrze.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K. 265 2 miesiące temuocena: 92% 

   Otoz myli sie Pani, spoldzielnia czy tez wspolnota ma prawo w regulaminie porzadkowym zawrzec zakaz palenia na balkonie. W mojej spoldzielni taki zakaz jest. Inna sprawa, ze chamowata sasiadka ma go za nic. Ale tak to juz z chamami jest.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prosty przykład 264 4 dni temuocena: 100% 

   Zawsze przecież mogę nasikać.pani na balkon, pranie- przecież sikam u siebie

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepalaca 263 8 miesięcy temuocena: 85% 

   tak wielu ludzi jest zmuszanych do biernego palenia, a ciagle panstwo nie wypracowało przepisu autentycznie chroniacego niepalacacych, ja przez takich smradzacych sprzedałam mieszkanie

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepalaca 262 8 miesięcy temuocena: 91% 

   tak wielu ludzi jest zmuszanych do biernego palenia, a ciagle panstwo nie wypracowało przepisu autentycznie chroniacego niepalacacych, ja przez takich smradzacych sprzedałam mieszkanie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepalaca 261 8 miesięcy temuocena: 86% 

   tak wielu ludzi jest zmuszanych do biernego palenia, a ciagle panstwo nie wypracowało przepisu autentycznie chroniacego niepalacacych, ja przez takich smradzacych sprzedałam mieszkanie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rewa 260 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Dla milosnikow palenia mam pomysl. Idz do ubikacji wez ze soba reklamowke zaloz sobie na leb i jaraj do upadlego. Az dym wyjdzie ci uszami. A ja w przedszkolu bede dmuchac dymem twojej corce prosto w twarz. No i co wtedy powiecie? Nie zareagujecie? A ja powiem zebyscie sie przysiedli i razem bedziemy jarac. Az corce sie slabo zrobi. Jak ma astme to szybciej. Jestescie w stanie to zrozumiec czy nie smrodziuchy co?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacy 259 2 miesiące temuocena: 8% 

   Czy ty grozisz mojej córce

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patro66644 258 9 miesięcy temuocena: 96% 

   Polecam czujnik dymu na balkonie. Niech wyje śnierdzielom zawsze gdy nas trują.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heniek 257 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tak, tylko aż tak czułych czujników dymu, to raczej nie ma, a szkoda ☹️

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kot 256 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety nic z tym nie można zrobić, smród w bloku, śmierdzace fajkami pranie i co i nic.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaall 255 11 miesięcy temuocena: 84% 

   Ktos napisał, że pomogła głośna muzyka. Ja Kupiłem węgiel drzewny i po jednym wegielku podpalałem na metalowej miseczce, jak sąsiad wychodził na balkon na dymka. Baaardzo mu to przeszkadzało / nie dziwie się/ Pomogło.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cyberpunk 1987 254 ponad rok temuocena: 84% 

   Na rynku pracy jestem już dobre 14 lat. Odkąd pamiętam to zawsze spotykam się z palącymi współpracownikami/podwładnymi. Przez ten spory okres czasu dochodzę do jednego wniosku. Palacz powinien mieć obcinane co najmniej 20% swojego wynagrodzenia. Nie dość że palący summarum wykorzystują więcej czasu na przerwy (najczęściej nieświadomie). Często pracują z mniejszą wydajnością, kiedy myśli im błądzą do fajki, zamiast wykorzystać pełne skupienie na wykonywanej czynności. Sami na wzajem odciągają się od obowiązków. Negatywnie wpływają na osoby niepalące (swoim podejściem lub po prostu smrodem). Dlatego jeśli tylko mam możliwość weryfikacji to zawsze zatrudnię mniej wykfalifikowanego nie palacza aniżeli na odwrót.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 253 2 miesiące temuocena: 11% 

   To czemu niepalący wyganiaja mnie na papierosa w pracy. Bo nie wytrzymują tępe i to im trzeba by obciąć 20% Pensji za spowolnienia w produkcji. I oskarżyć o utratę zdrowia. Więc problemu należy szukać u niepalących a nie u palących.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~QWER 252 ponad rok temuocena: 88% 

   Dym z papierosów jest szkodliwy i śmierdzi!!! Palacze zrozumcie to, chcecie siebie truć to wasza sprawa, dajcie oddychać świeżym powietrzem innym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taaa 251 2 miesiące temuocena: 16% 

   Swieze powietrze w miescie? Dobre sobie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mibk 250 ponad rok temuocena: 83% 

   Jest tu jeszcze jakiś palacz, który nie na argumentów i na sile chce udowodnić ze smrodzenie ludziom dymem z petów jest w porządku ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grubcio 249 ponad rok temuocena: 24% 

   A co zrobić z ze smrodem który ulatnia się od sąsiadów. Smród szczochów z niesprzątanej kuwety i fajek wódy takiego typowego meliniarstwa. To też powinno być karane, a nie ciągle czepianie się o popiół, o zwierzaki itp. Niech każdy zajmie się sobą i swoim domem dziećmi i życiem ....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fff 248 ponad rok temuocena: 81% 

   A palacze nie się zajmą tym żeby nie utrudniali ludziom zycia

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kret 247 ponad rok temuocena: 85% 

   Mieszkam w bloku i choruje na astmę 1 dymek sąsiada to dla mnie wdychanie papierosa sąsiada i zażywanie sterydów bo dymek zaciska moje oskrzela i nie mogę oddychać Cóż 21 wiek nie ma tu żadnego znaczenia a ja tak samo jak sąsiad zapłaciłam za swoje mieszkanie i chce w nim żyć a nie wegetowac

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 246 2 miesiące temuocena: 0% 

   To zacznij palić od dziecka mam astme a raczej miałem od 25 lat pale i po schodach na 9 piętro wbiegam bez zadyszki oczywiscie pierwsze co to fajka by płuca dotknęły więc zmień lekarza.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zatruwana 245 ponad rok temuocena: 92% 

   Zazdroszczę tym, których sąsiedzi palą co godzinę od 7 do 24. Ja sąsiaduję z osobą niepełnosprawną, a więc nie pracującą, która w ciągu dnia pali co 5 minut, późnym wieczorem rzadziej, ale nieprzewidywalnie, tak że trzeba warować przy oknie i nasłuchiwać dźwięku zapalniczki, by w porę zamknąć okno. Jestem wykończona życiem w ciągłym zaduchu, bo nie da się wywietrzyć mieszkania, tym bardziej, że wszystkie okna są na jedną stronę i dym leci do wszystkich pomieszczeń. Gdzie moje prawo do czystego powietrza, do wolności (otwierania okien) we własnym mieszkaniu i do zdrowia? Dlaczego mam być palaczką we własnym mieszkaniu, z którym związałam się kredytem na 30 lat? Jestem tą sytuacją przybita, bo wydaje się, że to sytuacja bez wyjścia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trek s 244 ponad rok temuocena: 84% 

   Zgłoś na policję do sądu wszędzie. To ze jest niepełnosprawna nie ma znaczenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do Ttrek 243 2 miesiące temu

   Zgloszenie na policje czy sadu nic nie da. Nikt nawet nie przyjmie takiego zgloszenia, bo prawo polskie nie zabrania palenia na balkonie, czy nawet w oknie wlasnego domu. Jakis inny püomysl jest potrzebny

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kozak 242 ponad rok temuocena: 30% 

   Ludzie przechodzą ze skrajności w skrajność. Parę lat temu kopcenie przy kazdym stoliku w pubie i nie przeszkadzalo, a teraz zobaczą jak raz w niedziele sąsiad wyjdzie na balkon i już do gazet. Oszaleli. Gadają o zatruwaniu po czym jadą do najblizszej żabki samochodem xD

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poliki 241 ponad rok temuocena: 81% 

   Jesteś głupi i jeszcze się tym chwalisz. W pubach tak przedtem jak i teraz siedzą tylko palący i studenci którym wszystko jedno. Dym z papierosów przeszkadzał i dlatego wprowadzono zakazy palenia, żeby także osoby niepalące mogły wyjść do restauracji czy pubu. Gdyby raz sąsiad dziennie wyszedł na balkon zapalić to można by przymknąć oko ale oni wychodzą co godzinę od 7 do 24:00.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yo 240 ponad rok temuocena: 23% 

   Włochy, Grecja, NIemcy, Francja, Czechy tam sie pali papierosy i nikomu nie przeszkadza. W Polsce przeszkadza nawet zapach papierosa. Trzeba byc typowym przyjezdnym zeby tak sie zachowywać, tak samo moze przeszkadzac zapach pieluch czy oliwki dla dzieci, ktory wg mnie jest obrzydliwy i kojarzy sie z odchodami ludzkimi. Proponuje zakazać robienia poza toaletą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 239 ponad rok temuocena: 85% 

   ~yo, całkowicie nie zrozumiałeś tematu. Tu nie chodzi o to, co sie komu podoba (lub nie) ale o to, co ma realny wpływ na nasze zdrowie. Słyszałeś o "biernym paleniu"? czy nie? to poczytaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepalacy 238 ponad rok temuocena: 78% 

   Część odpowiedzi udowadnia ze Polska schodzi na psy. Nikomu nie zycze złe ale jak komus zależy na chemioterapii niech to zrobi tak aby nie truć przy okazji innych. Jeśli ktoś nie rozumie ze szkodzi innym jest po prostu coraz bardziej typowym przedstawicielem zidiociałego społeczeństwa, skupionego na sobie. Jak wspomniałem wcześniej, życzę sobie aby wasz smrodliwy nałóg zabił tylko was... a nie osoby z waszego otoczenia, ki

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolo 237 ponad rok temuocena: 24% 

   Mam nadzieję, że nie jeździsz samochodem? Jesteś przedstawicielem sztywnego młodego pokolenia gestapo skupionego na sobie. Kiedys bylo wiecej normalności.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tynk 236 ponad rok temuocena: 75% 

   Czy to oznacza ze skoro samochody zatruwają nam powietrze to mamy jeszcze się zgadzać na zatruwanie dymem papierosowym.? Inna rzecz ze spalin w mieszkaniu nie czuć. Czuć je tylko stojąc przy jezdni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 235 ponad rok temuocena: 77% 

   Tynk spalin w mieszkaniu nie czuć? To zależy kolego gdzie mieszkasz. Jeśli to miejsce o sporej otwartej przestrzeni to jeszcze wiatr to przewieje jako tako ale jeśli to np ścisłe centrum to sorry...wali na grubo i okna nie idzie otworzyć. Znajomi mieszkają przy placu Konstytucji i jak ich odwiedzam (mieszkam na Ursynowie) jest mega zauważalna różnica. Kolega napisał o samochodach , bo to jest tego typu głupi argument. "Wy mnie trujecie petami ale ja was samochodami"...no świetnie. A może tak trochę dojrzałości...z obu stron.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 234 ponad rok temuocena: 33% 

   samochody mają zainstalowane katalizatory spalin. A przynajmniej powinny, moze Janusz nie instaluje? no, ale jak przechodzi badanie tech? z drugiej strony...moze inny Janusz podbija papier? Dwa, jest trend na samochody elektryczne lub hybrydy i sądzę, że w ciagu kilkudziesięciu lat całkowicie zastąpia silniki benzynowe - taka będzie potrzeba, po prostu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 233 ponad rok temuocena: 39% 

   Ciekawe czy pan mówiący o zatruwaniu powietrza porusza się rowerem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bebe 232 ponad rok temuocena: 74% 

   Nie porusza się rowerem bo nie chce wdychać śmierdzących spalin. Argument z autami jest nie trafiony bo spaliny nie dostają się bezpośrednio do mieszkań.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 231 ponad rok temuocena: 64% 

   ~sąsiad, samochody mają zainstalowane katalizatory spalin, obowiązkowo. W przeciwieństwie do balkonowych palaczy. U mnie w pracy stoją na korytarzach kabiny dla palaczy, jakieś tam z filtrami i wszystkim co trzeba. Nie śmierdzi. Może taki palacz sobie kupi i zainstaluje kabine? na balkonie czy w chałupie? Skoro ja muszę mkieć filtr w samochodzie to palacz powinien mieć "filtr" na balkonie, w świetle przepisów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerjack43 230 ponad rok temuocena: 21% 

   Przestań inteligencjo szpagatowa z tymi papierosami.Zobaczcie co się na świecie dzieje.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czarne płuco 229 ponad rok temuocena: 75% 

   Idz sobie lepiej zapal na balkon, co cie interesuje co się na świecie dzieje skoro za chwile będziesz mial raka płuc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franek 228 ponad rok temuocena: 88% 

   Oczywiście palący na balkonie zamyka za sobą drzwi, żeby mu w mieszkaniu nie śmierdziało, ale że śmierdzi sąsiadowi to już ma to gdzieś. Palcie sobie ile chcecie ale u siebie w mieszkaniu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Syl 227 ponad rok temuocena: 79% 

   Dokładnie, niech pali w mieszkaniu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oburzony 226 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dokładnie tak!! Niech sk..yny jarają do bólu w mieszkaniach. A rozwiązanie jest takie, że trzeba rzucać jabłkami, ziemniakami w te puste łby jak tylko się pokazują z fają.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gregty 225 ponad rok temuocena: 33% 

   Pytanie do moderatora. Dlaczego komentarze niesprzyjające palącym są usuwane ???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 224 ponad rok temuocena: 23% 

   Dymek z papierosa na balkonie przeszkadza, a jak sąsiad parkuje pod oknami i spaliny z jego samochodu wpadają ludziom do mieszkań to jest o.k. To co jest bardziej szkodliwe ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tymek 223 ponad rok temuocena: 75% 

   Stawiasz na rowni cogodzinne palenie petów od 7 do 24:00 i dym papierosowy lecący do mieszkań z Dwukrotnym uruchomieniem silnika? Sąsiad nie powinien parkować pod oknami tak samo jak palący nie powinni palić na balonikach. I pretensje możesz w tym wypadku mieć tylko gdy sam nie parkujesz w takich miejscach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reksio 222 ponad rok temuocena: 65% 

   Może jeszcze dopisz ze sąsiad smaży cebule i zamawia mac Donalda co godzinę i wszyscy musicie to wdychać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~manekin 221 ponad rok temuocena: 82% 

   Sąsiadki dym papierosowy czułem w całym mieszkaniu,gdy ona paliła w ubikacji. Założyłem elektryczną wentylację,to kominiarz podczas kontroli orzekł,że to jest zabronione,gdyż może powstać...cofka. Na moją uwagę,że muszę wdychać jej smród papierosowy nie mógł znaleźć sensownej odpowiedzi.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~manekin 220 ponad rok temuocena: 84% 

   Sąsiadki dym papierosowy czułem w całym mieszkaniu,gdy ona paliła w ubikacji. Założyłem elektryczną wentylację,to kominiarz podczas kontroli orzekł,że to jest zabronione,gdyż może powstać...cofka. Na moją uwagę,że muszę wdychać jej smród papierosowy nie mógł znaleźć sensownej odpowiedzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bv 219 ponad rok temuocena: 42% 

   Wspolnota moze wydawac zakazy co do miejsc wspolnych czyli klatki itp ale nie balkonu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hsshs 218 ponad rok temuocena: 77% 

   Potrzebujesz do wszystkiego zakazu ? Sam nie wpadniesz na to ze możesz komuś utrudniać życie w obrzydliwy i świadomy sposób ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 217 ponad rok temuocena: 93% 

   może i wspólnota - tak. Ale sąd - nie. Nie masz racji, poczytaj o immisji. Wiesz...nikomu nie chce się latać po sądach i zawracać doopy...Ale jak ktoś by sie uparł to mozesz beknąć. W tym finansowo -więc się zastanów.... >>>Immisja – działanie właściciela nieruchomości na własnym gruncie, którego skutki odczuwalne są na gruncie sąsiedzkim. Wyróżnia się: immisję pośrednią (dźwięk, cień), materialną (zapach, dźwięk) i niematerialną (wpływają na odczucia sąsiada, np. gromadzenie materiałów wybuchowych)...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xlow52@wp.pl 216 ponad rok temuocena: 22% 

   Jeszcze nie tak dawno ci "niepalący" przesiadywali z dziećmi w lokalu, w którym można by zawiesić siekierę i było OK. Teraz wszystko wszystkim przeszkadza! Ludzie, co się z Wami dzieje??!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pole 215 ponad rok temuocena: 79% 

   Może w końcu ich myślenie ewoluowało? Teraz czas na ciebie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j23 214 ponad rok temuocena: 23% 

   ja bym zakazał oddychać i po problemie miejcie troszeczkę dystansu względem siebie zaznaczam nie palę ale rozumiem tez palących

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 213 ponad rok temuocena: 85% 

   Skoro mówisz ze rozumiesz palących to niczego nie rozumiesz. Jak bowiem można rozumieć kogoś kto świadomie emituje prosto w twarz smugę duszącego dymu, który wpada do mieszkań zatruwajac i stając się uciążliwym dla wszystkich domowników. I tak przez cały dzień i polowe nocy co godzinę. A wystarczyło by ze palacze palili tak żeby dym nie utrudniał życia innym. Dlatego ten artykuł został napisany i po to się tu w komentarzach produkujemy żeby ich uświadomić.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~januz 212 ponad rok temuocena: 21% 

   Tomek nikt juz nie pali w miejscach publicznych. Ludzie robią to kulturalnie. W domu albo na powietrzu/balkonie. Te teksty o tym jak sąsiad na 1 piętrz pali a ten na 8 ma zasmrodzone mieszkanie bo mu dym przez uchylone okno wlatuje to czepialstwo upierdliwych ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mick jagger 211 ponad rok temuocena: 81% 

   Januz, może żyjesz w świecie war crafta i tego nie widzisz ale w Warszawie pala wszędzie. Przed wejściami do budynków, w ogródkach restauracyjnych, na balkonach, na przystankach, wokół przystanków, na chodnikach, przed przejściem dla pieszych, w autach, w parkach. Jedyne miejsca w których nie pali się papierosów to budynki. Wszędzie unosi się smród spalonego peta. Palący oczywiście tego nie czuja. Palenie papierosow nie ma nic wspólnego z kultura. To oznaka zacofania, chamstwa i bezmyślności. „Relaks” niższych klas społecznych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 210 ponad rok temuocena: 83% 

   ~januz, no u mnie akurat kopcili sąsiedzi pietro niżej. Mieli 3 własnych dzieci i nie chcieli palic w mieszkniu, zeby im nie szkodzić (domniemywam). Dlatego wychodzili na balkon i tam kopcili. Dym wlatywał do sypialni moich dzieci, przeciwko szkodzeniu którym, sąsiedzi z dolu, nie mieli objekcji. Tak, że wiesz...bedę brutalna...wal się z taką argumentacją.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 209 ponad rok temuocena: 100% 

   ~issaa, oczywiście "obiekcji" - gwoli ścisłości

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rickh 208 ponad rok temuocena: 87% 

   Dlaczego palacze nie palą sobie w mieszkaniach przy zamkniętych oknach ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mick 207 ponad rok temuocena: 82% 

   Bo dym z papierosów jest duszący i uciążliwy. Nie chcą mieć zadymionego mieszkania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ciekawa123 206 ponad rok temuocena: 64% 

   palacze pod balkonem to mało. najgorsze są osoby palące w ogródkach kawiarni. siadasz pijesz kawe a tu wiuuuu smród i dym. nie ma ucieczki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eryk 205 ponad rok temuocena: 78% 

   Papierosowy terror jest obecny już wszędzie. A dzięki papierosom elektrycznym pala już wszędzie nawet w pociągach i budynkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beza 204 ponad rok temuocena: 18% 

   Ludzie są beznadziejni i wszystko im przeszkadza,ale nie widzą siebie i tego ze może komus wadzic ich samych zachowanie.Żyjemy w 21 wieku!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annna 203 ponad rok temuocena: 88% 

   Beza - rozumiem ze palisz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Typu s 202 ponad rok temuocena: 100% 

   Skąd ta pewność ze ich zachowanie komuś wadzi? Jeśli tak to napisz artykuł i postaramy się rozwiązać w komentarzach kolejny problem społeczny. Np hałasujący motocykliści

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trek Cv 201 ponad rok temuocena: 74% 

   Właśnie, żyjemy w 21 wieku a palacze zachowują się jakby żyli w wieku 11.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MK 200 10 miesięcy temuocena: 17% 

   Do Trek Cv: W 11 wieku nie było w Europie tytoniu. Pojawił się dopiero po odkryciu Ameryki kilka wieków później, więc nie pieprz farmazonów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Majkel 199 ponad rok temuocena: 29% 

   Mój sąsiad piętro niżej pali na balkonie, średnio co jakąś godzinę, zależy jak wiatr zawieje mogę nie poczuć nic albo coś zaśmierdzi. Życie, dym przyleci i poleci. Drugi sąsiad z lewej strony gotuje na potęgę jakieś wynalazki. Wali pół dnia dzień w dzień. Starsza kobieta zza ściany z prawej strony od rana do wieczora msze i polityczne farmazony Radia Maryja. Oczywiście jest głucha więc na cały regulator. Co jest gorsze każdy ocenić może samemu. Dla topornych podpowiem że mały dymek to nic.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikis 198 ponad rok temuocena: 73% 

   No i co w związku z tym ze tobie mały dymek nie przeszkadza ? Wszyscy maja mieć takie same odczucia jak ty? Gdyby masie ludzi dym papierosowy nie przeszkadzał to tego tematu i komentarzy by nie było. Co do pozostałych uciążliwości które wymieniłeś to faktycznie to tez spory problem który również trzeba wyeliminować.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZdzisławMaklakiewicz 197 ponad rok temuocena: 20% 

   nie popadajmy w paranoję, niedługo już wszystko będzie nam przeszkadzać. Ale ... ja palę na balkonie natomiast mam do popiołu słoiczek z wodą i tam strzepuję popiół i wyrzucam pety. Proste

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ggop 196 ponad rok temuocena: 69% 

   Jaki dumny ze pali i pety do słoiczka z woda wrzuca. A dym i tak dusi sąsiadów. A potem cały słoik petów stoi na balkonie i sąsiedzi zamiast mieć czysty widok to musza oglądać obrzydliwe pety w brudnej wodzie w brudnym słoiku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annnna 195 ponad rok temuocena: 64% 

   Zdzisław, to na koniec palenia ten wspaniały peto-wywar sobie wypij, smacznego :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kaska91 194 10 miesięcy temuocena: 6% 

   Jak Wam przeszkadza widok to nie patrzcie, moze na Was tez ktos nie ma ochoty patrzec ale nic z tym nie moze zrobic. Po to jest balkon, zeby tam palic.. najbardziej to was boli bezsilnosc a nie to cale palenie hahah i tak juz nic z tym nie zrobicie, nie ma zakazu, a sami go nie stworzycie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~idzierak 193 10 miesięcy temuocena: 88% 

   kaska91, jak zaczniesz chorować to się będziesz śmiać ale baranim głosem, i wtedy zrozumiesz co to jest prawdziwa bezsilność.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sun Tzu 192 ponad rok temuocena: 30% 

   A mi przeszkadza, że sąsiedzi pierdzą śmierdząco i głośno, i co robię z tego aferę ? Metan jest bardziej szkodliwy od dymu papierosowego a do tego niszczy powłokę ozonową ! Ludzie przestańcie robić z siebie agentów STASI ! Ten kraj to już padlina !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ada28 191 ponad rok temuocena: 73% 

   A nie przeszkadza ci ze utrudniasz życie innym przez szkodliwa emisje dymu z peta? Jesteś jednym z tych którzy tworzą taka padlinę. Normalni ludzie wola zostać w domu niż być w każdym miejscu terroryzowani przez chmastwo palace pety

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luna 190 ponad rok temuocena: 19% 

   Proszę o usunięcie aut stojących pod moim oknem. Jeżeli komuś przeszkadza dym papierosów to mnie bardziej przeszkadzają środy z samochodów. Tylko głupie u można mówić że papieros zrobi więcej szkody na organizm. Papieros to chwilowy okers smrodu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yyy 189 ponad rok temuocena: 67% 

   Twierdzisz ze ktoś uruchamia pod twoim oknem samochód co godzinę 12h na dobę? Tak czy inaczej samochody także powinny stać w takiej odległości od okien żeby nikomu nie szkodziły. Możesz mieć o to pretensje tylko wtedy gdy sam nie parkujesz auta pod oknami innych. Dotyczy to również chodników na mieście.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~samoel 188 ponad rok temuocena: 31% 

   bardzo proszę o wprowadzeniu całkowitego zakazu sprzedaży papierosów i całkowitego zakazu palenia!!!!!!!! przecież jak wyjdę z tym papierosem przed blok pod swój balkon, to i tak sąsiedzi mogą poczuć dym, tak jak ja czuję puszczane przez sąsiadów bąki!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 187 ponad rok temuocena: 68% 

   Pal w taki sposób żeby nie utrudniać życia innym. Jeśli nie potrafisz lub nie masz warunków do tego to zrezygnuj z palenia. Palenie papierosów nie jest obowiązkowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 186 ponad rok temuocena: 84% 

   Jeżeli ktoś pali papierosy,to niech pali tak,aby inni niepalący nie musieli palić i truć się razem z palaczem.Każdy normalny i kulturalny wie o tym i nie trzeba takiemu zwracać uwagi.Niestety są w naszym społeczeństwie osoby,co nikogo nie szanują i myślą,że im wszystko wolno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zubek 185 ponad rok temuocena: 31% 

   Problemy pierwszego świata! Wszystko nam już przeszkadza. Co za czasy. Sam paliłem 20 lat, od 5 nie palę ale do głowy by mi nie przyszło aby komuś zwrócić uwagę bo pali na swoim balkonie. Nie macie innych problemów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rytu 12 184 ponad rok temuocena: 69% 

   A widzisz. Innym do głowy to przychodzi, wiec może przestań myśleć tylko o sobie bo nie żyjesz sam, tylko w społeczeństwie i twoim minimalnym obowiązkiem jako człowieka rozumnego jest chociażby refleksja nad tym problemem społecznym. Przeczytaj jeszcze ze 2razy artykuł bo widzę ze nic z niego nie zrozumiałeś. Poczytaj tez komentarze celem edukacji. Gdyby to był taki błahy problem to nikt by się nim nie zajmował.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DUOAF 183 ponad rok temuocena: 68% 

   to jest okropne jak nni ludzie nie mysla o tym ze caly smrod dymu wchodzi do pokoju nie mozna oddychac .YC SUROWY ZAKAZ PALENIA NA BALKONIE:NIE MOZNA NA NOC N

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jatoja 182 ponad rok temuocena: 30% 

   naprawdę ? a cały smród ze spalin parkujących, przejeżdżających w pobliżu aut, autobusów Ci nie wchodzi do pokoju ? proponuję zablokować parkingi i ulice . Ludzie... jacy śmieszni jesteście

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bv 181 ponad rok temuocena: 30% 

   Polecam prysznic, pozbedziesz sie smrodu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Git 180 ponad rok temuocena: 29% 

   Jatoja, smrodu ze spalin samochodowych nie czuje ale dym papierosowy już tak.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~riki 179 ponad rok temuocena: 60% 

   Ja mam palaczy balkonowych na dole, z boku, na górze. Jak oni palić zaczynają to ja im puszczam z yutuba taką piosenkę " piosenka o palaczach " głośniej. Wrażenie piorunujące szczególnie wieczorem . Oczywiście do 22 spróbujcie działa. Gdy by nie robiło wrażenia na palaczach to proponuję zakup wytwornicy dymu, można z niej wytwozyć rózny dym ( nawet zapachowy )

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marcowy zając 178 ponad rok temuocena: 40% 

   Za okno wyrzuca się niedopałEK.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~riki 177 ponad rok temuocena: 50% 

   Ja mam palaczy balkonowych na dole, z boku, na górze. Jak oni palić zaczynają to ja im puszczam z yutuba taką piosenkę " piosenka o palaczach " głośniej. Wrażenie piorunujące szczególnie wieczorem . Oczywiście do 22 spróbujcie działa. Gdy by nie robiło wrażenia na palaczach to proponuję zakup wytwornicy dymu, można z niej wytwozyć rózny dym ( nawet zapachowy )

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sss 176 ponad rok temuocena: 80% 

   Riki ,a co z ludźmi , którzy nie palą i Ci nie przeszkadzają a muszą słuchać głośnej muzyki ,która dochodzi z Twojego mieszkania?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~człowiek 175 ponad rok temuocena: 67% 

   ...bez przerwy szczekający pies i śmierdzące dymy tworzą psychologiczną atmosferę obozu...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolka 174 ponad rok temuocena: 43% 

   U mnie kobieta pali w oknie i stracą popiół za okno na moim parapecie ciągle jest popiół zwracałem uwagę ze może wziąść popielniczka ale nic z tego a obok lokatorzy którzy wynajmują mieszkanie wieczorami siedzą pala i impregularnie robią szum i zakłócają ciszę nocna

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bodek 173 ponad rok temuocena: 76% 

   A ja kiedyś nacharchałem na wystającą z balkonu łapę z papierochem dwa piętra niżej. Słyszałem jak piłuje mordę rozwścieczony, ale cóż, przecież mam prawo robić na swoim balkonie co mi się podoba.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 172 ponad rok temuocena: 74% 

   w punkt!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annaio 171 ponad rok temuocena: 26% 

   Nie jesteś wcale lepszy od tego palacza. Bo gdybys jednak palił to tez robiłbym tak jak on i miałbyś wszystkich gdzieś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viktor pol 170 ponad rok temuocena: 20% 

   Jesteś prostakiem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepaląca 169 10 miesięcy temuocena: 25% 

   Sąsiad palący na balkonie, cyklinujący podłogę czy słuchający głośno radia (poza ciszą nocną) jest upierdliwy, ale nie łamie przepisów (chyba że spółdzielnia mieszkaniowa ma w regulaminie zakaz palenia na balkonach), ale ty - owszem. I udowodniłeś do tego, że jesteś skrajnym chamem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 168 ponad rok temuocena: 86% 

   Wszystko rozumiem ale mieszkam na najwyższym piętrze i wieczorem w moim mieszkaniu zbiera się dym wszystkich papierosków wypalanych niżej smród nie do wytrzymania ponadto sąsiad z pod robi sobie grilla nie kłócę się bo to nic nie da po prostku planuję się stąd wynieść!! A wszystkich najmądrzejszych proszę o zastanowienie oni mogą palić bo to ich balkon a ja nie jestem u siebie że muszę wdychać smród albo dusić się przy zamkniętych oknach!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viktor pol 167 ponad rok temuocena: 17% 

   Dawniej karali nawet w autobusach i grillowali dosłownie wszędzie a teraz takie piz*y chodzą i narzekają na wszystko masakra

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jatoja 166 ponad rok temuocena: 44% 

   OMG ... ze wszystkich papierosów smród się zbiera. Nie do wiary, jakieś cuda

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 165 ponad rok temuocena: 77% 

   Wszystko rozumiem ale mieszkam na najwyższym piętrze i wieczorem w moim mieszkaniu zbiera się dym wszystkich papierosków wypalanych niżej smród nie do wytrzymania ponadto sąsiad z pod robi sobie grilla nie kłócę się bo to nic nie da po prostku planuję się stąd wynieść!! A wszystkich najmądrzejszych proszę o zastanowienie oni mogą palić bo to ich balkon a ja nie jestem u siebie że muszę wdychać smród albo dusić się przy zamkniętych oknach!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ej 164 ponad rok temuocena: 92% 

   Najgorszy jest smród brudnych ludzi w komunikacji miejskiej aż rwie na wymioty i to jest problem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 163 ponad rok temuocena: 82% 

   A co powiesz na to, jak smród ten wymieszany jest jeszcze z petem? Albo jak ktoś tuż przed wejsciem do autobusu jeszcze się zaciągnie, rzuci peta na przystanku i wchodzi triumfalnie do środka autobusu czy tramwaju? :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mijnick 162 ponad rok temuocena: 92% 

   Dodałbym do tego jeszcze uciążliwa paplaninę bez składni. Męcząca gadanina plebejuszy w plebsowozie. Przede wszystkim przez telefon. Rynsztokowy język przepełniony wulgaryzmami oraz wyrażeniami potocznymi. Tematy rozmów na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chuck morris 161 ponad rok temuocena: 16% 

   ja do wszystkich antynałogowców: uświadomcie sobie wszyscy,że to PALACZE i ALKOHOLICY utrzymują Budżet Państwa !!!!!!!!!!!!!, i powinniście im być wdzięczni, a nie na nich bluźnić !, nałogowcy powinni mieć przywileje wypływające z faktu że to oni tracą pieniądze na WASZE przywileje !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 160 ponad rok temuocena: 87% 

   I ponosimy koszty leczenia nałogowców !! Płacicie na utrzymanie chorych i to za mało!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gggh 159 ponad rok temuocena: 85% 

   Wpływy z akcyzy z papirochow i alkoholu stanowi jedynie 1/10 budżetu. Koszty leczenia waszych chorób o wiele więcej n

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAd 158 ponad rok temuocena: 81% 

   Sąsiad - kawał h.., 4-5 razy próbowałem kulturalnie zwracać mu uwagę, że paląc zasmradza mi mieszkanie i za każdym razem odpowiadał, że jest u siebie, a u siebie może robić co mu się podoba i go h.. obchodzi. Więc niewiele się zastanawiając odwdzięczyłem się.. jestem DJem i uwielbiam grać godzinami i chociaż w domu zawsze starałem się być najzwyczajniej w porządku wobec innych i grałem zwykle cicho, to tym razem pożyczyłem od kolegi trochę mocniejszego sprzętu. Po 8 godzinach nieustającego łupania i brzęczących szyb, sąsiad zaczął się dobijać pięściami do moich drzwi.. otworzyłem, uśmiechnąłem się i ironicznie zapytałem czy coś się stało ...i bez czekania na odpowiedź zamknąłem drzwi. Pograłem jeszcze przez godzinę i widząc że sąsiad nerwowo wygląda przez balkon, wyszedłem na swój i przeciągając się, donośnym głosem wspomniałem sam do siebie "..jak dobrze że jestem u siebie i mogę robić co mi się podoba" .. od wtedy już ani razu nie poczułem dymu fajek w swoim domu :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiko 157 ponad rok temuocena: 30% 

   "h.j" pisze się przez "ch" - ch.j. Teraz, kiedy już załatwiłeś problem z sąsiadem masz więcej czasu żeby poćwiczyć ortografię.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gggh 156 ponad rok temuocena: 20% 

   Po co bzdury wypisujesz ? I co sąsiad przestał palić w ogóle ? Bo nie wierze ze co godzinę wychodzić przed blok.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaW 155 ponad rok temuocena: 89% 

   Super pomysł z tą muzyką. Można też włączyć głośno muzykę poważną i wyjśc na kilka godzin do lasu pooddychać świeżym powietrzem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAd 154 ponad rok temuocena: 67% 

   ~kiko - a skąd ty człowieku wiesz, co ja chciałem napisać, skoro zwrot jest wykropkowany? ..a może chciałem napisać "hak", albo "hydrant"? Skoro jesteś taki mądraliński i tak świetnie znasz pisownię wszystkich słówek zaczynających się na "h" i na "ch", to powinieneś też wiedzieć, że obie formy pisowni są poprawne, z czego zaczynająca się od "ch" jest jedynie "zalecana" jako "naturalna" w pisowni. SKOPIOWANE ZE SŁOWNIKA: ch*j - poprawna pisownia, forma zalecana, wulgaryzm. h*j - poprawna pisownia, wulgaryzm. Więc może jednak ty poćwiczysz ortografię?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAd 153 ponad rok temuocena: 80% 

   ~Gggh - zdziwił byś się, ile można człowiekowi uzmysłowić zachowując się wobec niego, tak jak on wobec innych! Nie, sąsiad nie przestał palić (chyba), pod klatką też go nie widuje z fajką, więc prawdopodobnie pali wewnątrz - w swoim mieszkaniu. Jedno jest pewne, przestał jarać na balkonie i w oknach - a właśnie taki był cel.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brt 152 ponad rok temuocena: 84% 

   3 razy grzecznie prosiłem sąsiada z piętra niżej żeby nie palił pod moi oknem bo nie mam szansy wywietrzyć a później spać ( chciałbym móc to zrobić ok 23ciej). Nie skutkowały prośby. Dopiero jak posłałem mu parę ch.... to zrozumiał. A spotkany w windzie miał pretensje że forma nie taka. Mam wrażenie że jak się prosi to nie każdy rozumie, trzeba znać mowę chama bo inaczej są nieporozumienia ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Naukakuka 151 ponad rok temuocena: 90% 

   Tez zauważyłem ze dopiero „z mordą” można coś uzyskać. Humanitaryzm, perswazja, prośby to nie przynosi zamierzonego skutku. Ale widocznie tacy są ludzie w Polsce, ze trzeba ich najpierw potraktować „ostrzej”,żeby, i tak bezmyślnie, zaczęli się dostosowywać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~soj 150 ponad rok temuocena: 83% 

   Swołocz papierosowa paląca na swoim balkonie zdaje się zapominać, że ten rakotwórczy syf leci do mieszkań sąsiadów. Pal w swoim mieszkaniu, śmierdzielu jeden z drugim!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gunk29 149 ponad rok temuocena: 53% 

   A wtóruje temu przerośnięta gimbaza w wieku pomiędzy 23 a 35. Tudzież 40 letni hipsterzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Człowiek 148 ponad rok temuocena: 6% 

   Nie obrażaj ludzi od śmierdzieli nie powinieneś nawet się wypowiadać skoro nie potrafisz się zachować

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~..Irys.. 147 ponad rok temuocena: 100% 

   130 komentarzy grubo....codzienne życie najbardziej komentowane...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anzelm Kaszanka 146 ponad rok temuocena: 70% 

   A jak u mnie piętro niżej mieszkanie wynajmują ludzie ze wschodu (coś koło 7 osób) i co chwilę smażenina cebuli?? Praktycznie od rana (widać chodzą na 2 zmianę) do 23- 24.... Okna się nie da otworzyć, jak jeden (jedna) skończy drugi zaczyna... Koszmar...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pliki/78 145 ponad rok temuocena: 33% 

   To wtedy jak najbardziej masz prawo palić na balkonie. A jeśli nie palisz to zacznij.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozdrawiam 144 ponad rok temuocena: 20% 

   Ja palę na balkonie i nie ma z tym problemu. Sąsiadka z góry urodziła dziecko. Przeszkadza jej dym . Palę przed blokiem - ale też i na balkonie. Dzwoni do mnie i mówi kiedy jej nie ma. Komunikacja. Jeszcze raz komunikacja.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ty Ew 143 ponad rok temuocena: 50% 

   Gratuluje poczucia humanitaryzmu. Kobieta urodziła dziecko a ty ich trujesz dymem z papierosów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyścioch 142 ponad rok temuocena: 44% 

   Mnie przeszkadza smażenie schabowych na tłuszczu z frytkarni. Niech wprowadzą przepisy , ze nie wolno smażyć schabowych na tłuszczu z frytkarni. Przeszkadza mi wiele np. jak sąsiad w autobusie się nie myje od zeszłej wiosny. Nie można uregulować każdej sfery przepisami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tyres 141 ponad rok temuocena: 86% 

   A mnie przeszkadza jak ludzie twojego pokroju wypowiadają się a maja mozg ściśnięty jak ogórki w słoiku. Ktoś ci smaży pod nosem co godzinę schabowego od 7 do 24:00 ??? Gdyby ludzie rozumieli na czym polega życie w społeczeństwie i byli kulturalni to 70 % przepisów prawa można byłoby zlikwidować a zostały by tylko np przepisy prawa ruchu drogowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~argus 140 ponad rok temuocena: 75% 

   A mnie przeszkadza jak sąsiedzi wystawiają buty i różne graty koło drzwi

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 139 ponad rok temuocena: 75% 

   Różnica polega na tym, że dym papierosowy szkodzi również palaczom biernym. Prosiłem i vłagałwm sąsiadów z lewej i prawej żeby nie palili i nic. Tak więc wystawiam na balkon śmiecie. Jak postoją na słoneczku 24h to już nikt na balkon nie wyjdzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antitobako 138 ponad rok temuocena: 84% 

   Gonić, karać, niewyrózniać i na balkonach i na przystankach i na ulicach. Chcą smrodzić zamknąć w kapsule niech się duszą!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Shsh 137 ponad rok temuocena: 31% 

   Dokładnie kmiot i tyle. Ciekawe czy już słomę w butach wymienil :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala 136 ponad rok temuocena: 81% 

   Palenie to nałóg biedaków - należy im współczuć i pocieszyć się faktem, że za własne (również ostatnie) pieniądze kupią sobie śmierć w męczarniach, czego z serca życzą niepalący :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tabako 135 ponad rok temuocena: 25% 

   ~Ala, a ty zadowolona jesteś, że udało Ci się dorobić kiepską treść do marnej myśli? :D Biedaku nie stać Cię nawet na taką przyjemność i szaleństwo. Myśl nadal tak, może Ci się trochę lepiej zrobi :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 134 ponad rok temuocena: 20% 

   Hahah, niepalący za to dożyją 90tki i będą umierać w męczarniach przez ostatnie 10 lat, palący krótko , małe masz pojęcie o życiu w późnej starości

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 133 3 dni temu

   Do ~ddd - niestety się mylisz, jak wykryją ci guzki w płucach to się pomęczysz tak minimum z pięć lat. Najpierw radioterapia, potem chemia, po chemii średnio dają pięć lat życia, potem druga chemia i jeśli przeżyjesz to przy dobrych wiatrach drugie pięć lat uzyskasz.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbawiciel 132 ponad rok temuocena: 24% 

   Tym co mają problem z palacymi mi na balkonach jest super propozycja kupicie sobie prywatny dom to nie będziecie mieli czasu myśleć o pierdolach

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hshshshs 131 ponad rok temuocena: 100% 

   Kup sobie prywatny dom i tam sobie pal do woli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewelka 130 ponad rok temuocena: 96% 

   Sąsiad nie wyjmuje papierosa z ust a u mnie dym straszliwy bo mam balkon tuż nad nim. On truje moje dzieci bo takie ma prawo. Co to za prawo? Administracja osiedla w imię prawa ma związane ręce. A sąsiad mówi że to jego balkon i może robić co chce.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 129 ponad rok temuocena: 92% 

   pozwól dzieciakom grać w piłkę w domu, niech skaczą, a co są u Siebie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~huba 128 ponad rok temuocena: 90% 

   Umieść dużo kwietników na balkonie i intensywnie je nawadniaj, z czasem w jego mieszkaniu pojawi się wilgoć i grzyb.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~może idzie na noc do pracy ? 127 ponad rok temuocena: 62% 

   A jak twoje dzieci się bawią to sąsiad jakoś znosi to tupanie i odbijanie piłki ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 126 ponad rok temuocena: 91% 

   Zawieś na balkonie kilka karmników dla ptaków. Ptaki to straszne flejtuchy przy jedzeniu, w kilka dni będzie miał uwalony balkon piórkami, resztkami pokarmu i odchodami. Powodzenia!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Shhshss 125 ponad rok temuocena: 85% 

   1. Absolutnie nie zachowywać się tak jak on i nie rewanżować mu się. Raz ze skoro nie rozumie na czym polega życie w społeczeństwie to może posunac się do jeszcze gorszych rzeczy np nasrac na wycieraczkę. 2. Zmienić administracje. 3. Ignorować delikwenta całkowicie. Żadnego dzień dobry. Traktuj go jak powietrze. Wszyscy którym utrudnia życie powinni go ignorować. 4. Nie można porównywać odbijania piłki przez dziecko raz dziennie do ciągłego palenia od 7:09 do 24:00 co godzinę

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~don 124 ponad rok temuocena: 85% 

   Co tam na balkonie! U mnie w bloku w Wołominie jak się do sąsiada zjedzie towarzystwo z Pragi to na klatce schodowej jarają i jeszcze wielkie "o co kaman" robią jak się uwagę zwraca, od razu widać jaką kulturę się z domu wynosi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głodny 123 ponad rok temuocena: 46% 

   ja nie gotuję, a sąsaidka non stop. jestem na diecie, a wciąż czuję zapach pieczonych żeberek, pomidorowej i schabowego. Nie wypierdziela jeść do restauracji :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tyuioooo 122 ponad rok temuocena: 89% 

   Sąsiadka powinna zainstalować filtr pochłaniający zapachy. Trzeba tez zauważyć ze zapach z potraw nie jest szkodliwy, jest znacznie mniej uciążliwy dla innych i na pewno nie popijawa się tez co godzinę jak dym od palaczy. Nie możemy sprowadzać waszystkiego do absurdu. Palenie a raczej gryzący dym jest problemem społecznym który należy jak najszybciej rozwiązać poprzez edukacje i wprowadzanie coraz surowszych przpeisow niestety ponieważ do starszych palaczy edukacja nie dociera.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wujek dobra rada 121 ponad rok temuocena: 88% 

   Moja rada: idź do sąsiadki po szklankę cukru, jutro pójdziesz po mąkę, pojutrze spytasz się o przepis na te pachnące żeberka... za tydzień sama będzie cię wołać na obiadki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚCIU 120 ponad rok temuocena: 30% 

   Tym co to śmierdzi, a chcą świeżym pooddychać . Jedni palą inni piją itd. każdemu można łatkę przypiąć. Ale sam w upale wsiada do bryki i ciach klime a co. Za nim ruszy trza się z chłodzić ,a ci za bryką niech wdychają . KALI UKRAŚĆ KROWĘ!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hsshhshshs 119 ponad rok temuocena: 94% 

   Temat dotyczy dymu papierosowego. Jednak zachowanie które opisujesz również powinno być piętnowane i wyeliminowane. Ale zapewniam cie ze występuje ono głównie u palaczy gdyż niepalący maja większa świadomość czystego powietrza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚCIU 118 ponad rok temuocena: 26% 

   Tym co to śmierdzi, a chcą świeżym pooddychać . Jedni palą inni piją itd. każdemu można łatkę przypiąć. Ale sam w upale wsiada do bryki i ciach klime a co. Za nim ruszy trza się z chłodzić ,a ci za bryką niech wdychają . KALI UKRAŚĆ KROWĘ!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~już 12 lat nie palę GNO JU 117 ponad rok temuocena: 76% 

   Palacze to FRAJERZY który w upokarzający (bo śmierdzący) sposób dali się OPODATKOWAĆ (paczka syfu po 15 zł już?). Gardzę wami śmierdziele jaką pipą trzeba być żeby nie móc przestać wtykać w ryja śmieszną rurkę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 116 ponad rok temuocena: 23% 

   sam jesteś FRAJER,

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Komando 115 ponad rok temuocena: 90% 

   Dodatkowo jeszcze kaszlą przy strzale;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~puf puf 114 ponad rok temuocena: 89% 

   Nie palę ale rozumiem, że ktoś pali na swoim balkonie. Zapach u mnie nie jest przyjemny i wolałabym żeby go nie było, co poradzić mieszkam w bloku. Ale uważam, że jeżeli kogoś stać na papierosy kilkanaście złotych za paczkę to chyba stać go na popielniczkę za parę złotych a długotrwałą. Sama wśród swojego prania czy w roślinach na balkonie notorycznie znajduję pety. To dopiero brak kultury i zagrożenie pożarowe

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 113 ponad rok temuocena: 17% 

   Sąsiad to nie wachaj zamknij rudere i będziesz miał spokuj

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agatea 112 ponad rok temuocena: 87% 

   Palaczu, zamiast palić, złap w rękę słownik ortograficzny - lektura obowiązkowa :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tadzik 111 ponad rok temuocena: 19% 

   do wszystkich wrogów palaczy,jak wam opentańce śmierdzi to sie zaopatrzcie w OP 1 i temat z głowy.Na moje szczeście mieszkam w własym domu w koło którego trzeba coś robić a nie leżeć na kanapie i wąchać czy sąsiad przypadkiem nie pali.Pozdrawiam wszystkich palaczy a niepalącym życzę żeby stracili węch bo niedługo zaczną narzekać że ptaki za głośno cwierkają

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uehehehs 110 ponad rok temuocena: 90% 

   Jeśli chcesz palaczu palić to rób to w swoim domu a dym kieruj do wanny i spłukuj woda tak żeby nikt inny tego smrodu nie wdychał. A jak wychodzisz do ludzi to zmieniaj ubranie na czyste żeby nikt nie czuł smrodu dymu papierosowego bo czasami to można zwymiotować jak się obok was niestety przechodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 109 ponad rok temuocena: 74% 

   Palacze jak chcą się truć to niech się trują we własnych 4 kątach i szanują innych a nie smrodzą na balkonach wszystkim dookoła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola 55 108 ponad rok temuocena: 76% 

   Palę papierosy ale u siebie w mieszkaniu. I szlak mnie trafia jak moi sąsiedzi palą na balkonie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 107 ponad rok temuocena: 71% 

   Hej. Mam to samo. W dniu kiedy wyjadę na dwutygodniowy urlop rozważam zakup gnojowicy do podlewania roślin lub obornika, który użyźni moje zielone sadzonki na balkonie. Nie będę nawozu żałowała, aby miło się moim sąsiadom na balkonie odpoczywało. No ja też mogę, dbam o roślinki na swoim balkonie. O co chodzi ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasiu Fasola 106 ponad rok temuocena: 86% 

   Sąsiadka i syn pała , a wszystko to ciągnie mi do pokoju w którym wypoczywam i śpię , nic nie pomaga , a moja swoboda polega na szczelnym zamknięciu okien i tyle mam z lata , krew mnie zalewa to jak by nic piwiedziec :((((((

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinga21 105 ponad rok temuocena: 45% 

   Nie jestem paląca ale palacze na balkonach mi nie przeszkadzają. Mieszkanie w bloku zasadniczo rożni się od mieszkania we własnym odrębnym domu. Decydując się na mieszkanie w bloku każdy powinien zdawać sobie sprawę z jego uciążliwości .Każdy z sąsiadów ma wady i zalety, np jedni palą na balkonach, inni maja zwierzęta, ktoś gra na pianinie, ktoś robi generalny remont itd .Jeżeli komuś wszystko przeszkadza to powinien zastanowić się nad przeniesieniem do własnego domu. Trochę sąsiedzkiej wyrozumiałości .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 104 ponad rok temuocena: 38% 

   Dokładnie tam zgadzam się całkowicie, to taka sama sytuacja jak czepianie się o to, że jest hałas po tym jak się wprowadziło do bloku blisko lotniska.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 103 ponad rok temuocena: 69% 

   A gdzie kultura wieś niaczko???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 102 ponad rok temuocena: 96% 

   ~Kinga21, a mnie uczono, iż mieszkanie w bloku oznacza, że trzeba mieć na uwadze sąsiadów. I zachowywać sie tak, żeby tym sąsiadom nie przeszkadzać. Całe swoje życie spedziłam w blokowiskach ale takiego wdupiemania innych, jak dziś jest, nigdy nie było. Mieszkałam przez jakis czas na Bródnie, typowo robotniczej dzielnicy. I tam była większa kultura wśród roboli, niz dziś jest na nowym osiedlu ludzi wykształconych, zamożnych. Kiedyś wprowadziłam się do nowego bloku zakładowego, gdzie mieszkania dostawały głównie rodziny z dziećmi, i głównie małymi dziećmi. Cały 10-piętrowy blok małych dzieci! I ja tych dzieci nie słyszałam, nikt mi nie wrzeszczał za ścianą i nikt nie tupał nad głową. A dziś....nawet gadać mi sie nie chce. Na szczęście palacze się wyprowadzili ale syn nie raz narzekał, że mu wpada przez okno nocny dymek z dołu.. Nie jest przyjemnie, kiedy przed noca wywietrzy sie pokoj a potem dzieciak oddycha czyimiś petami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fffgf 101 ponad rok temuocena: 90% 

   Może jednak ci którzy pala ,grają na pianinach i maja głośne zwierzęta powinni się przenieść do własnych domów stojących min 100 m od innych zabudowań ? Bo to oni utrudniają życie innym ? Skąd ta pokrętna logika żeby ludzie którzy nikomu nie szkodzą mieli się wyprowadzać ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ukrytyczłowiek 100 ponad rok temuocena: 100% 

   Myślę to samo, ale dym czasem mi przeszkadza.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ataki 99 ponad rok temuocena: 50% 

   Kinga zapewniam cie ze zminiesz zdanie za 10-15 lat jak już będziesz miała własne mieszkanie i dzieci. Wtedy dym papierosowy da wam się we znaki i sama będziesz walczyć o czyste powietrze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 98 ponad rok temuocena: 48% 

   Palę ale samochodu nie mam. To dlaczego sąsiad niepalący,smrodzi mi co rano pod oknami piłując swojego grata. To jest ok?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Usussuue 97 ponad rok temuocena: 83% 

   Nie, absolutnie nie jest Ok. Nie łowieniem tego robić bo utrudnia ci życie. Ale Jest takim samym chamem jak ty. Może zauważył tez ze skoro jarasz pety i wdychasz smród z nich to smród ze szrotu samochodowego tez ci nie będzie przeszkadzał. Jest jeszcze inna opcja: może chce ci się zrewanżować?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yogi 96 ponad rok temuocena: 37% 

   Się nie podoba to na wieś tylko tam też od gospodarza wali dajta se na luz

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 95 ponad rok temuocena: 82% 

   właśnie chyba ci ze wsi, przyzwyczajeni do "walenia", nie rozumieją, że już nie pali sie na przyzbie bo balkon to coś innego

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystyna 94 ponad rok temuocena: 66% 

   Jestem ofiarą palaczy z pateru (4osoby) +piętro( 3 osoby). Od świtu w weekend ktoś pali a dym unosi się do gory i wpada do pokoju. Zamykam okna i drzwi do mieszkania. Madakra

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yogi 93 ponad rok temuocena: 32% 

   Ofiara losu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rys 92 ponad rok temuocena: 29% 

   Niedlugo wlasny pies nie bedzie mogl zrobic kupala na ogrodzie bo sasiadowi smrodem zaleci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heca 91 ponad rok temuocena: 88% 

   Jako właściciel psa powinieneś z nim pójść w miejsce gdzie nikt nie będzie oglądał jego wypróżniania się ani wąchał odchodów. Jeżeli nie ma w pobliżu takiego miejsca to nie powinieneś mieć psa. Nie ? To równie dobrze możesz sobie postawić muszle klozetowa na środku salonu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerjack43 90 ponad rok temuocena: 28% 

   Zaczyna się głupia nagonka na dymek.Tysiące lat dymek z papieroska nikomu nie przeszkadzał.Teraz narodziła się szlachta i niedługo pierdzenie będzie trucizną dla świata.Ludzie sami przeistaczają się w wilka,żeby tylko kogoś ugryżć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypeciarz 89 ponad rok temuocena: 88% 

   Odezwał się nałogowy palacz smierdziel. Jak wychodzisz ze swojej nory do ludzi to zmieniaj odzież na czysta bo śmierdzisz petami i może ktoś na ciebie zwymiotować. A jeśli nie wiesz jak się zachować to w ogóle nie wychodź z domu. Nie potrafisz tez nawet docenić tego ze wielu ludzi tutaj stara się ciebie edukować zebys zwyczajnie wiedział jak żyć w społeczeństwie. Oczywiście rodzice mogli cie tego nauczyć ale prawdopobnie nie wiedzieli. No bo niby skąd mieli wiedzieć. Wiec jak ktoś cie uczyć to wzrok w podłogę, słuchaj zapamiętuj zapisuj i się stosuj. Uświadom sobie w końcu ze są na świecie ludzie dużo mądrzejsi od ciebie a twoja jedynym celem w życiu powinna być nauka właśnie od nich i nie utrudnianie życia innym którzy rozwijają ten świat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wlasciciel Egona 88 ponad rok temuocena: 30% 

   A ja mam gleboko w dudzie czy mojemu sasiadowi sie to podoba czy nie. Balkon to balkon. Jezeli on moze na balkonie grilowac swoje smierdzace potrawy to ja moge palic i wara komukolwiek ode mnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 87 ponad rok temuocena: 41% 

   Też tak sądzę, balkon to przestrzeń właściciela mieszkania i ma prawo robić ta co mu się podoba jeśli to nie zakłóca porządku publicznego. Palenie tym nie jest.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Udususus 86 ponad rok temuocena: 93% 

   Zgadza się na własnym balkonie można robić co się chce. Dlatego jeśli na nim palisz to zadbaj o to żeby dym nie opuszczał twojego balkonu i nie wchodził w przestrzeń której właścicielem jest ktoś inny. I nie obchodzi mnie jak to załatwisz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dęte 7 85 ponad rok temuocena: 100% 

   Grillowanie na balkonach jest już od dawna zakazane nie tylko ze względów zapachowych ale o pożarowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balrog 84 ponad rok temuocena: 75% 

   A dlaczego nie mogą palić w domu? Niech im śmierdzi a nie mnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sadysta 83 ponad rok temuocena: 69% 

   Jak narkomani nikotynowi zaczęli smrodzić na balkonach to zaczęłam hodować na balkonie kwiatki podlewając je gó... tak oto pozbyłem się z balkonów narkomanów nikotynowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cocoblue 82 ponad rok temuocena: 63% 

   co tam dym z papierosa to jeszcze nie tragedia ale jak sąsiedzi oglądają telewizję trwam lub radio Maryja włączone jest radio na cały regulator to jest tragedia

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuzka 81 ponad rok temuocena: 71% 

   No to się temat rozwinął! Tyle komentarzy! Konflikty międzyludzkie , to temat dla departamentu INTRYG ! Tu oczekuję pomysłów , jak spowodować , żeby urzędnicy dzielnicy dbali o dobro mieszkańców . 1. Filtry w POW 2. park na powierzchni POW . 3. Wykorzystanie i zadbanie tego co jest , a nie wprowadzanie nowych złych rozwiązań, jak na Relaksowej. 4.Żeby światła na przejściach dla pieszych pozwalały przejść pieszym , 5. żeby wieczorem nie trzeba było po ciemku wracać do domu bo latarnie nie działają, chodniki połamane, idiotyczne wysepki na jezdniach , po co ustawione ? (Dereniowa) . 6. żeby mieszkańcy mieli dostęp do miejsc rekreacyjnych w odległości do 100 metrów , a nie kilku kilometrów. 7., 8., 9., 10 ======= > Brak zorganizowanych terenów zielonych, ławeczek a jeśli jest to skrawek i to zaniedbany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hshshs 80 ponad rok temuocena: 67% 

   Jeżeli nie wyeliminujemy palaczy petów z miejsc publicznych to siedząc na ławeczkach czy stojąc przed przejściem dla pieszych będziesz wdychala papierosowy smród. I ma nic takie miejsca.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GA 79 ponad rok temuocena: 79% 

   Pozdrawiam sąsiadke z niższego piętra która smarzy cebulkę o godzinie 23 a wcześniej polewa roiny na balkonie nawozem smierdzacym jak gowno

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekW 78 ponad rok temuocena: 89% 

   Naprawdę może to się wydawać palaczowi dziwne, ale mnie jako osobie niepalącej dym bardzo przeszkadza. Być może jestem wyczulony, ale naprawdę wyczuwam siedząc w pokoju u siebie jak przez okno obok dostaje się dym z papierosa palonego na sąsiednim balkonie. I nie wynika to z mojej złośliwości. Podobnie na imprezach plenerowych np. koncercie czy seansie filmowym lub Dniach Ursynowa - siedzący obok palacz potrafi skutecznie zepsuć całą przyjemność z imprezy - rozumiem nałóg, rozumiem by zapalić wtedy jednego papierosa (mówi się trudno), ale nie non stop kopcić jak jakiś parowóz, jak obok siedzą ludzie. To wg mnie brak kultury. Co powiedzieli by palacze, jak ja obok rozłożyłbym np. zużyte pieluchy dziecka - mnie ten zapach nie przeszkadza, bo dziecko jest moje, ale im? :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Novak 77 ponad rok temu

   Od 30lat pale papierosy i dym papierosowy mi rowniez przeszkadza i smierdziMoze sie to wydawac dziwne ale tak jest.W domu nie pale i nie pozwalamy palic nikomu gosciom rowniez.Mamy balkon ale jarac tam nie chodze ,zawsze znajde okazje aby pojsc zapalic na dwor a to spacer z psem albo ide wyrzucic smieci lub zapale po drodze do sklepu.Mam nizej sasiadow palacych reguralnie co godzine a na parterze sasiada co jara i jeszcze do tego kaszle jak skurwysyn.Wkurwia mnie ze dym mi leci do pokoju ale te 10 -15 minut wytrzymam ,zamkne okno albo wlacze wentylator

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opamiętajcie się 76 ponad rok temuocena: 48% 

   Każdemu coś przeszkadza. Jednemu dym drugiemu auto sąsiada inny jest zły na psy ktoś inny na wyperfumowane osoby w windzie no i dzieci tupiące nad głową cały dzień. Słuchanie muzyki czy mszy przy otwartym oknie że nawet nie wspomnę o kłótniach i seksie sąsiadów w upalne dni i noce. I co ze wszystkim latać do sądu ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 75 ponad rok temuocena: 78% 

   Mój sąsiad z piętra niżej pali marychę a ja po części mam "jazdę" na krzywy ryj....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aha 74 ponad rok temuocena: 73% 

   NIC NIE USPRAWIEDLIWIA TRUCIA (PALENIE NA BALKONIE) INNYCH. Świadome szkodzenie zdrowiu innych powinno być karane. Najlepiej truciem.Żeby było sprawiedliwie .

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trol 73 ponad rok temuocena: 23% 

   Widzę że jesteś bardzo aktywny/na w tym temacie. Poniżasz i walczysz z palaczami i rodowitymi Warszawiakami. Czy ktoś ci za to płaci że każdy wpis dodajesz pod innym Nickiem ? Czy to taka wrodzona zawziętość ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekW 72 ponad rok temuocena: 88% 

   trol - a co ma bycie rodowitym warszawiakiem do palenia??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uehehshs 71 ponad rok temuocena: 100% 

   Trol, po prostu nie tracę czasu na wpisywanie nickow. To nie na żadnego znaczenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stan 70 ponad rok temuocena: 30% 

   "PALACZ SĄSIADOWI DYMEM? - po jakiemu to pożal sie Boże redaktorze? Napewno nie po polsku!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekW 69 ponad rok temuocena: 100% 

   To może być taka aluzja do "człowiek człowiekowi wilkiem" co w przypadku palenia na balkonie... ma sens! :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waszawiak 68 ponad rok temuocena: 73% 

   W uchwale z 07.03.2008 w sprawie III CZP 10/08 (dotyczyła wprawdzie nie palenia a remontów balkonów) SN orzekł, że balkon posiadający wejście tylko od strony mieszkania służy do wyłącznego użytku właściciela lokalu i nie można go uznać za element nieruchomości wspólnej. Z drugiej strony, jako element zewnętrzny trwale związany z budynkiem na wpływ na wygląd więc za wygląd i remont odpowiada właściciel budynku (spółdzielnia, wspólnota). To jest podwójna kwalifikacja statusu prawnorzeczowego balkonu. Gdy spółdzielnia/wspólnota uchwali, że nie można palić na balkonie to można taki przepis zaskarżyć do sądu argumentując, że utrudnia się korzystanie z własności. To tak samo jakby uchwalili, że nie wolno palić w mieszkaniu ... A strzepywanie popiołu tudzież rzucanie petów z góry jest z kolei zaśmiecaniem innym ich własności lub ogólnie - zaśmiecanie wspólnej części. I za to można takiego palacza ścigać i karać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 67 ponad rok temuocena: 100% 

   balkon jest własnoscia uzytkownika tegoz ale już "powietrze" wokoł nie. Zapoznaj się z terminem immisja, jeśli już drążysz. "...Tak zwane prawo sąsiedzkie i wchodzące w jego skład ograniczenie dopuszczalności immisji z art. 144 k.c. należą do ograniczeń własności wynikających z przepisów prawa. Służą one zażegnywaniu sporów powstałych w wyniku wzajemnego oddziaływania na siebie nieruchomości wynikającego z ich wykorzystywania".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kosiar 66 ponad rok temuocena: 19% 

   A jak będe pierdział na balkonie to co ? Do łazienki ? Jak mieszkam w bloku, jest wspólna wentylacja pionowa i bąk dojdzie do sąsiada też będzie problem ? To nawet POrządnie wysrać się nie będzie można, bo w kiblu też pale. Weżta sie walnijta w te durne łby ! Noramlne że się pali na balkonie. Ale jak sie pali szajsicho to śmierdzi jak szajsicho - dabać o zdrowie konsumenta - sugerować dobry tytoń a nie padake ! To nie będzie śmierdziłao ale pachniało. jakby jarali gandzie zapaszek byłby miły a nie można, można ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ten9 65 ponad rok temuocena: 67% 

   Człowieku jeżeli tak cie można w ogóle nazwać. Ze swoimi rynsztokowymi pomysłami udaj się do rynsztoka. Normalne jest ze NIE utrudnia się życia innym w żaden sposób. A dym z papierosa jest właśnie uciążliwością. Masz tak mózg zalepiony idiotyzmami ze już naprawdę nie wiesz co normalne a co patologią. Dlaczego uważasz ze sranie na klatce czy wycieraczce jest niewłaściwe a uwalnianie dymu który dusi innych jest w porządku ?????

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anonim 64 ponad rok temuocena: 86% 

   A co powiecie na trzaskanie drzwiami, bieganie piętro wyżej przez cały dzień z dzikim wrzaskiem milusińslich, odbijanie piłki komuś nad głową, czy to nie jest prostactwo rodziców tych dzieci, czy to jest w porządku? Zastanówcie się najlepiej każdy nad swoim postępowaniem. Zasady dotyczą wszystkich, rozumiecie?- wszystkich!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokator 63 ponad rok temuocena: 100% 

   Sąsiadowi odbijającemu piłkę o ścianę bezpośrednio w twarz powiedziałam, że jeżeli jeszcze raz odbije piłeczkę to przy najbliższej okazji dostanę szału i wyrwę mu flaki......

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AndrzejR 62 ponad rok temuocena: 24% 

   Ja zawsze palę na balkonie lubię denerwować sąsiadke z piętra wyżej :) Niech wdycha proca ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 61 ponad rok temuocena: 63% 

   typowa postawa palacza , pali głównie nie dlatego ze musi (nałóg) ale zeby denerwować/TRUĆ sasiadów. Dlatego nie toleruję palaczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekW 60 ponad rok temuocena: 91% 

   AndrzejR - to fajny jesteś. Współczuję kompletnej pustki w mózgu - rozumiem, że dymek z papierosa ją wypełnia?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepalącyodzawsze 59 ponad rok temuocena: 52% 

   Nam Polakom najlepiej wychodzi demonizowanie spraw mało istotnych. Dym z papierosa latem jest nie do zniesienia ... co innego smród z komina zimą ... ten nam nie przeszkadza, a i sankcje mało prawdopodobne. Taka tam polska normalność.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grę go 58 ponad rok temu

   Dymami z komina odpowiednie instytucje przy wsparciu władz samorządowych już się zajmują od kilku lat i niebawem problem zostanie rozwiązany. Polska normalność to niewiedza i brak taktu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 57 ponad rok temuocena: 45% 

   A spaliny wam nie szkodzą? A tak informacyjnie to balkon nie jest częścią wspólną

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balkonowiec 56 ponad rok temuocena: 83% 

   niestety nie do końca jest to prawda - patrz ustawa o własności lokali i orzeczenia SN

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Usuwhshsjshsjsn 55 ponad rok temuocena: 100% 

   Co to za różnica czy balkon jest częścią wspólna czy nie ? Żadna. Twój dym ma nie opuszczać twojego balkonu ! Czego tu nie rozumiesz ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 54 ponad rok temuocena: 42% 

   A spaliny wam nie szkodzą? A tak informacyjnie to balkon nie jest częścią wspólną

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 53 ponad rok temuocena: 100% 

   Musisz mieć przepisy prawa żeby przestrzec być uciążliwym dla społeczeństwa ? Nie jesteś w stanie zachowywać się jak rozumny człowiek ? Jeżeli nie to ubezwlasnowolnij się.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rickh 52 ponad rok temuocena: 65% 

   Jeżeli palaczowi wolno palić na balkonie , to czy mi będzie wolno używać na własnym balkonie odświeżacz aby zabić ten smród. I czy takim odświeżaczem może być gaz łzawiący który przedostanie się na balkon palacza ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rickh 51 ponad rok temuocena: 52% 

   Idąc do knajpy, palacze sterczą przed lokalem, niech robią to samo w bloku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rickh 50 ponad rok temuocena: 58% 

   Idąc do knajpy, palacze sterczą przed lokalem, niech robią to samo w bloku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawski palacz 49 ponad rok temuocena: 44% 

   Tak mnie zdenerwowały komentarze prostackich wsioków, którzy kupując/wynajmując mieszkanie w bloku nie potrafią zrozumieć, że to nie to samo co ich dom na wsi, że aż muszę pójść zapalić NA BALKON.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~słoik 48 ponad rok temuocena: 54% 

   Właśnie wydałeś swiadectwo o warszawskiej patologii,która nie skorzystała z okazji ,żeby umieć i potrafić coś więcej oprócz palenia i frustrowania się wykształconymi słoikami. Miernota nad miernotami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 47 ponad rok temuocena: 33% 

   ~słoik, co sie tak denerwujesz? przecież on sobie jaja robi...Mozna tego nie rozumieć? czy trzeba być słoikiem, żeby nie rozumieć?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No niestety 46 ponad rok temuocena: 53% 

   Większość palaczy to jednak patologia. albo przynajmniej prostactwo i pustota. A formalne wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Często palacy to tez pijacy i /lub ćpający, balujący, wydziergani, wytatuowani, skolczykowani w nosie, pępku itp,wytipsowani ,wymalowani itp. Pozbawieni rozsadku i szacunku dla innych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawski palacz 45 ponad rok temuocena: 45% 

   Ten wpis jest tak durny, że aż nie mogę uwierzyć, jakim zacofanym bufonem trzeba być, żeby coś takiego wysrać do internetu. Lecz się troglodyto.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 44 ponad rok temuocena: 8% 

   Przyznaj się nie skończyłeś szkoły, a w domu bił cię brat i gwałcił twój tata. Takie zdanie może wynikać tylko z gnębienia przez innych latami. Bo ciebie nikt nie lubi właśnie obraziłeś cała masę ludzi którzy mają np kolczyki, tatuaże...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursusa. 43 ponad rok temuocena: 0% 

   Napisał „większość” i to się zgadza. Swoją droga cóż może mieć w głowie ktoś kto dba o „wizerunek” zewnętrzny ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~palacz z miasta 42 ponad rok temuocena: 26% 

   Nazjeżdża się wieśniaków do miasta i chcą mieć jak w swoich gospodarstwach rodzinnych, co najwyżej smród gnojówki z pola obok lub grill sąsiada. Otóż jeśli komuś przeszkadza, to co robi sąsiad na swoim balkonie, a jest to zgodne z prawem, to najlepiej wyprowadźcie się z powrotem na wieś, albo kupcie sobie dom w Warszawie i będziecie mieć spokój.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 41 ponad rok temuocena: 100% 

   zmartwię cie - wieśniakom to nie przeszkadza. To raczej nie oni sa autorami pretensji

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eda140 40 ponad rok temuocena: 69% 

   Palenie papierosów na balkonie?To może róbcie też inne rzeczy na balkonie, bo wam szkoda zasyfiać własnego mieszkania, niech będzie na pokaz !!! Najlepiej ustawcie sobie kibel na balkonie, bo po co zasmradzać łazienkę. A obok kibla ustawcie kuchenkę do gotowania, bo po co zasmradzać tłuszczem kuchnię pięknie wyposażoną - itd, itd. A mieszkania niech służą na pokaz, bo jak przyjdą znajomi, to niech im oko zbieleje jak u was pięknie - bo przecież na balkon ich nie wpuścicie, to nie dowiedzą się jakimi prostakami jesteście. Wstydźcie się i póki co zaniechajcie tego kopcenia na balkonach, klatkach schodowych, bo w życiu na prawdę trzeba mieć klasę... i niekoniecznie tylko podstawową.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 39 ponad rok temuocena: 56% 

   Wykoncxyć palaczy Dlaczego prawo chroni zawsze przestępców oszustów i smrodzicieli trujących zdrowych ludzi???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andri 38 ponad rok temuocena: 41% 

   Proste, większe wpływy z akcyzy. Z niepalącego nie ma dochodu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawski palacz 37 ponad rok temuocena: 31% 

   Jak zdrowych, to na pewno nie ciebie. Chyba, że dodatkowy chromosom nie uważasz ze dysfunkcje zdrowotną.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 36 ponad rok temuocena: 0% 

   a ciebie, wysłać do psychiatry

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚCIU NIEPALĄCY 35 ponad rok temuocena: 40% 

   Skoro dymek Wam szkodzi pozamykajcie okna. Proste!!! Jednemu dymek,drugiemu trzaskanie drzwiami innym jeszcze "Cuś" Gdzie my żyjemy? A tak w ogóle to oddychać można? Prześledżcie swoje postępowanie czy aby komuś nie "zawadzamy".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Igor 34 ponad rok temuocena: 69% 

   No właśnie taki poziom prezentują palacze. Są upały chciałbym mieć otwarty balkon ale nie mogę bo niepracujący palacz pali na balkonie szczególnie wtedy gdy zobaczy ze otworzyłem balkon. Palacz ogranicza moje prawo do oddychania świeżym powietrzem i skazuje na bierne palenie czyli truje mnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rickh 33 ponad rok temuocena: 73% 

   W upalny dzień fajnie wieczorek zasnąć przy otwartym oknie. Niestety smród tytoniu powoduje że to niemożliwe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gini 32 ponad rok temuocena: 100% 

   Mógłbym zamykać okna ( w obecnej sytuacji to jedyne rozwiązanie ) ale problem jest tez w tym ze dowiaduje się ze sąsiad pali, gdy mam już dym w mieszkaniu!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dfg456 31 ponad rok temuocena: 52% 

   NIE NIE NIE NIE NIE !!!! Nie wiem jakbyś się czuł kiedy byś przestał palić a taki jak ty nieudacznik kopcił by ci z sąsiedniego balkonu. Ja nie palę już 20 lat ale jak mi smrodzi taki jak ty nieudacznik to go likwiduję i po problemie debilu!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dfg456 30 ponad rok temuocena: 42% 

   Przepraszam za mój poprzedni wpis. Nie wziąłem leków, które zalecił mi psychiatra.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie lubie ignorantów 29 ponad rok temuocena: 25% 

   widać, że leków brak

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIE NIE NIE NIE NIE !!!! 28 ponad rok temuocena: 69% 

   1. "nie przesadzajmy z tym, żeby nie można było zapalić papierosa na własnym balkonie" --- ano nie można, paniusiu, bo twoja wolność kończy się przed moim nosem!! Co z tego, że balkon jest twój, skoro smród papierocha jest nie twój, tylko mój i kolejnych sąsiadów!! Chcesz smrodzić, zamknij się we własnej łazience i ognia. 2. "czasem wychodzi jedna osoba, a nie cała impreza, to naprawdę nie przesadzajmy" --- zupełnie nie przesadzamy, jeśli co 10 minut wychodzi jedna osoba na 5 minut smrodzenia. Za kolejne 5 minut kolejna osoba. Słowem, smród jest non stop przez 5 minut, co 5 minut.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Voidel1 27 ponad rok temuocena: 36% 

   co za idiotyczny artykul w Czechach ,Holandi , Belgi ,Hiszpania ,Szwajcaria ,Włochy i czesciowo w Niemczech morzna palic na balkonie i w dodatku uprawiac marihuane wiec przestancie tak pieprzyc bo robicie z siebie jeszcze wiekszych niewolnikow durne polaczki a po za tym to szkodza mi spaliny samochodowe i aby temu zapobiec paliwo powinno byc po 10 zl!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tyu 26 ponad rok temuocena: 86% 

   To jedz sobie palić do Czech Holandii Włoch i Szwajcarii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 25 ponad rok temuocena: 80% 

   ~Voidel1, zdziwiłbys się, kocmołuchu.... Z osiedla mojego brata, obywatela NL, wyeksmitowaneo takiego goscia, jak ty, który w odwłoku miał sąsiadów. I to była krótka pilka, kilka skarg i do widzenia sie z panem. Nie to co w zaściankowej PL, gdzie latami trzeba walczyc o swoje prawa. Że przypomne tylko pewna nauczycielke, ze Zdżar, która już 6 lat, walczy, bezskutecznie, z sasiadami utrudniającymi jej normalne funkcjonowanie, a nawet zagrażajac jej zdrowiu i życiu. W NL nie do pomyslenia!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nyku 24 ponad rok temuocena: 100% 

   W Szwajcarii podobnie. 3 tys zł kary za palenie na balkonie. Czegokolwiek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 23 ponad rok temuocena: 84% 

   U mojej koleżanki zapaliła się firanka od peta z wyższego piętra

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OBIEKT.III 22 ponad rok temuocena: 74% 

   Jeżeli jest art 144 KC w sprawie utrudniania korzystania osobom trzcim to znaczy, że jest takie prawo a nie j.w w artykule że nie ma prawa. To jedno a po drugie ja nie dość , że jestm trudty przez nałoga to jeszcze muszę fundowac takiemu leczenie np. POCHP bo leki na 100% JAK BY MIAŁ TAKI NAŁÓG KUPOWAĆ TO ZRUJNOWAŁBY RODZINĘ.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 21 ponad rok temuocena: 71% 

   Nie toleruję palaczy ponieważ są szkodnikami. Zatruwają życie innym i często robią to złośliwie paląc na balkonach. Ponadto wszyscy płacimy za leczenie chorób odtytoniowych a powinni płacić palacze. ....Agrument o akcyzie to żaden argument bo leczenie wielokrotnie ją przewyższa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiku 20 ponad rok temuocena: 70% 

   W punkt!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jojo 19 ponad rok temuocena: 100% 

   100/100 amen

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 18 ponad rok temuocena: 22% 

   Cudownie stary w mysl tej logiki zabraniam ci jezdzic samochodem ,bo również jesteś smrodzicielem i zatruwasz moje życie. I co najlepsze mowi ci to osoba niepaląca ale żyjąca wiele lat z osobą palącą. I wiesz co? Zrobiłem sobie badania na płuco i mam takie jakbym w życiu na oczy papierosa nie widział więc żałosne pierniczenie o tym jak to ci wszystko szkodzi schowaj między bajki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anni 17 ponad rok temuocena: 100% 

   Marcin. Stan sobie na krawężniku i pal do woli. Samochód mi nie wjeżdża na balkon.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iza 16 ponad rok temuocena: 73% 

   "wolnoć tomku w swoim domku"?. Blok a zwłaszcza balkony, klatki schodowe itp nie są swoim domkiem ale wspólnym. 2. Tam gdzie zaczyna się prawo palacza do palenia na balkonie kończy się moje prawo do oddychania powietrzem wolnym od trującego papierosowego syfu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom 15 ponad rok temuocena: 29% 

   Nie prawda

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 14 ponad rok temuocena: 13% 

   Iza balkon stanowi integralną cześc mieszkania za która płacisz w ramach czynszu ergo nie jest "dobrem wspólnym" a twoim jako właściciela.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oportunista 13 ponad rok temuocena: 45% 

   wam się w dupach już poprzewracało jeszcze trochę a pierdnąć nie będzie można bo też śmierdzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 12 ponad rok temuocena: 56% 

   Cebulaku nie warto ci nic tłumaczyć bo jesteś ograniczonym stworzeniem. Nara

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tysięczny 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Gazy z odbytu tez powinny mieć miejsce tylko w odosobnieniu. Tak żeby nikt nie widział nie słyszał i nie czuł. Jeżeli tego nie rozumiesz to może powinieneś żyć wśród bydła i zamieszkać w stajni ??? Dlaczego uważasz ze sranie na klatce czy wycieraczkę jest niewłaściwe i niekulturalne a pierdzenie w towarzystwie jest w porządku ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nałogowy Palacz 10 2 miesiące temuocena: 0% 

   Jak ktoś ma mieszkanie to jest jego sprawa czy pali na balkonie, w kiblu, w oknie czy w sypialni. Niektórym zawsze będzie w dupie źle, jak przestanie palić na balkonie to będzie telewizor za głośno, albo piesek będzie czasami szczekał. Wyluzujjcie ludzie bo jak czytam niektóre wypowiedzi to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Może zakazać palenia nawet na świeżym powietrzu bo przechodząc obok was ktoś truje??? Absurd

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 9 ponad rok temuocena: 52% 

   Ciekawe kiedy bedzie totalny zakaz picia alkocholu bo tego smrodu nie da sie zniesc wole papierosy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiku 8 ponad rok temuocena: 58% 

   Każdy kto pali papierosy sprawiając że inni muszą to znosić, odpowiadam-Cebulaki wstrętne, palcie zamknięci w swoich kiblach. Brak kultury poraża!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 7 ponad rok temuocena: 77% 

   do Kiku Nie wiem, czy akurat palenie w kiblu w bloku to najlepszy pomysł. Często system wentylacyjny jest prowadzony w tym samym pionie przez wszystkie piętra i taki kiblowy palacz dostarcza smrodu sąsiadom bezpośrednio do mieszkania. Niech sobie pali u siebie w sypialni albo w salonie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~III 66 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Zgadza się. Powinien być zakaz picia piwa w miejscach publicznych bo smród tego napoju jest nie do wytrzymania. Picie piwa tylko w knajpach typowo piwnych a nie wszędzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~palenie to idiotyzm 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie może być tak że człowiek nie może otworzyć okna bo jakiś palacz smrodzi piętro niżej. Czas najwyższy zerwać z ohydnym nałogiem (są odpowiednie preparaty) i przestać zatruwać innym powietrze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 4 ponad rok temuocena: 69% 

   Prawo powinno być po stronie ofiary -zatruwanego a nie po stronie sprawcy-trującego. To takie proste. Ale wśród prawników /ustawodawców jest więkoszośc palaczy wiec prawo jest po stronie katów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 3 ponad rok temuocena: 69% 

   Droga Ewo, a zapal sobie we własnej łazience, tak dla odmiany. Skoro lubisz smak-syf peta to bedzie ci jak w raju. Sąsiadom niekoniecznie pasuje smród peta niesiony wiatrem. A to że od 20 lat nikt nie zwrócił ci uwagi na twoje prostackie zachowanie, znaczy tylko tyle że masz kulturalnych sąsiadów, nie że nikomu to nie przeszkadza. Balkon jest na zewnątrz mieszkania, więc nie tak do końca tylko twój.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Palacz 2 ponad rok temuocena: 75% 

   Jak sobie ktoś zapali w kiblu to taki prostej konstrukcji cwaniaczek jak ty zaraz dostanie szału ze mu śmierdzi w jego kiblu bo dym sto razy bardziej rozprzestrzenia za pomocą wentylacji niż na balkonie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert z lodzi 1 ponad rok temuocena: 80% 

   Ostatnio jakiś cybuchowy nałogowy palacz rzucił peta bez wyobraźni bo wiatr zawiał i pet wpadł do mojego mieszkania a konkretnie zajadał mi firankę ,dobrze że akurat byłem w domu i uratowałem sytuację i obyło się bez groźnego pożaru no ale firanka do wyrzucenia 300zl koszt winnego brak bo nikt się nie przyznał mogłem jedynie zrobić z pęta dna i z powództwa cywilnego zaskarżyć bezmyślnego palacza ????brak mi słów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2932 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020