REKLAMAA1-OrganicMarket--20-03----19-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 marca 2018, 10:53 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KSAF/PSP)

  REKLAMA

  Popularna gra podwórkowa sprzed kilkudziesięciu lat powraca! Tym razem w charytatywnej odsłonie. Dziś w Arenie Futbolu przy Koncertowej, zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Palantowego przypomną jak się gra w palanta, a przy okazji pomogą 21-letniej Marysi z wzdobyciu cyberoka.

  Palant to polska gra ludowa pochodząca z XVII wieku, rozgrywana za pomocą drewnianego kija i piłki. Jej zasady uznaje się za korzenie amerykańskiego baseballu. Polski Związek Piłki Palantowej zakończył swoją działalność w 1978 roku, a sama dyscyplina przetrwała jako gra podwórkowa, popularna niegdyś również na Ursynowie.

  Dziś palant wróci do naszej dzielnicy. W Arenie Futbolu, czyli pod namiotem na boisku piłkarskim przy Koncertowej odbędzie się Charytatywny Turniej Gry w Palanta dla Marysi, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe, które od 3 lat wskrzesza zapomnianą tradycję.

  Wydarzenie wspiera zbiórkę pieniędzy na zakup "cyber oka" o wartości 26 tys. zł – urządzenia wykorzystującego techniki śledzenia wzroku, aby pomóc w komunikacji pacjentom, którzy sami nie mogą komunikować się z otoczeniem. Urządzenie zostanie przekazane Marysi, cierpiącej od 21 lat na porażenie mózgowe. Więcej informacji na temat akcji: https://zrzutka.pl/cyberoko-dla-marysi.

  Turniej rozpoczyna się o godz. 15:00 w Arenie Futbolu przy Koncertowej. Wstęp wolny - datki mile widziane.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.267 sekundy
  REKLAMA