REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2020, 12:40 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W biznesie, podobnie jak w życiu, potrzeba jest matką wynalazku. Upowszechnienie się palety na rynku transportowym doprowadziło do zapotrzebowania na sprzęt służący bezpiecznemu i szybkiemu przepływowi materiałów. W listopadzie 1939 roku George Raymond i William C. House wynaleźli urządzenie, które jest dziś znane w branży logistycznej jako paleciak. Z kolei, paleciak elektryczny zaczął podbijać magazyny na całym świecie na przełomie lat 50 i 60 poprzedniego stulecia.

  Poznaj ręczny wózek paletowy

  Kupując produkty w pobliskim sklepie, nie myślimy o to, że zanim trafiły na półkę, znajdowały się na palecie. W dużych sieciach handlowych możemy zauważyć transport produktów z użyciem elektrycznych wózków paletowych. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem są jednak ręczne wózki paletowe. Paleciaki towarzyszą większości produkowanych masowo dóbr. A czym właściwie jest paleciak?
  Paleciak, czyli ręczny wózek paletowy, to urządzenie posiadające widły, na których umieszczany jest ładunek. Służy przede wszystkim do transportu materiałów i najlepiej sprawdza się w przypadku używania go na krótkich dystansach. Operator używa uchwytu pompy do podnoszenia i opuszczania obsługiwanych ładunków. Najważniejszą zaletą ręcznych wózków paletowych jest to, że są one najtańsze z prezentowanych tutaj rozwiązań.

  Paleciak elektryczny – co musisz o nim wiedzieć

  Elektryczne wózki paletowe realizują szereg mocno wyspecjalizowanych zadań w magazynach i dużych obiektach logistycznych. Wystarczy spojrzeć na ofertę jednego z liderów rynku. Paleciak elektryczny od Crown to maszyna, która może wspomagać proces merchandisingu w doskonale nam znanym supermarkecie. Może również ładować i rozładowywać bardzo ciężkie ładunki z samochodów ciężarowych w olbrzymim centrum dystrybucyjnym tej samej marki.

  Elektryczne wózki paletowe do pracy w markecie

  Paleciak elektryczny do pracy w markecie to urządzenie, która musi umożliwiać pracę w bardzo zatłoczonych przestrzeniach. Wizualnie najbardziej przypomina swojego ręcznego odpowiednika. W branży logistycznej nazywane jest "pieskiem" – prowadzenie maszyny pomiędzy alejkami może nasuwać skojarzenia z wyprowadzaniem psa na spacer. Cały szereg funkcji wspomagających pracę operatora sprawia, że obie wyżej opisane czynności są relatywnie łatwe. Kompaktowe rozmiary i bardzo duża zwrotność to parametry najbardziej pożądane w tej kategorii.

  Elektryczne wózki paletowe z podestem dla operatora

  Jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się kategoria produktowa. Osoby zarządzające magazynami zauważają, że to właśnie rozładunek samochodów ciężarowych jest wąskim gardłem w procesach, za które odpowiadają. Paleciaki elektryczne z podestem dla operatora powalają na optymalizację tego wycinka operacji logistycznych. Elektryczne wózki paletowe są idealną opcją do transportu ładunku na większą odległość. Stosuje się również rozwiązania, które pozwalają operatorowi na pracę w specjalnie zaprojektowanym przedziale, w którym może siedzieć lub stać. Jest to szczególnie popularne w obiektach, które charakteryzujących się bardzo dużą ilością tego typu maszyn zaangażowanych w proces – w sposób oczywisty zwiększa bezpieczeństwo personelu.

  Paleciak elektryczny – cechy najbardziej pożądane

  Najbardziej pożądaną cechą tego typu urządzenia jest jego niezawodność. Należy pamiętać, że rozmawiamy o maszynie, która w wielu obiektach pracuje 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dochodzi aspekt bardzo zatłoczonej przestrzeni, a co za tym idzie dużej liczby drobnych kolizji i uszkodzeń. Coraz więcej przedsiębiorstw zwraca również uwagę na komfort operatora. W takich firmach, paleciak elektryczny jest rozumiany jako środowisko pracy. Środowisko pracy, które w czasach rynku pracownika powinno dostarczaj wartości wpływające pozytywnie na odczucia związane z wykonywanymi obowiązkami. Producenci prześcigają się w dostarczaniu rozwiązań, które redukują odczuwalne zmęczenie oraz poprzez odpowiednią konstrukcję zawieszenia "dbają" o zdrowie personelu. 

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~stefanczuk67 1 3 miesiące temu

   Nie miałem do czynienia z wózkami elektrycznymi, u nas używa się głównie ręcznych. Są naprawdę w porządku i chyba nie potrzeba nam więcej. Kupione z tego co pamiętam na e-magazyn dosyć dawno, a trzymają sie jak nowe :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3838 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020