REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Schronisko "Na Paluchu")

  REKLAMA

  Używane ręczniki, prześcieradła, koce, zabawki i posłania. W czterech stołecznych klubach i kawiarniach - w tym na Ursynowie - można zostawiać dary dla schroniska "Na Paluchu". Tego lata do schroniska trafiło wyjątkowo dużo szczeniąt i kociąt.

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, popularnie zwane „Paluchem”, pilnie potrzebuje tego co warszawiacy mogą przechowywać w swoich szafach, a być może jest im już niepotrzebne. Dla małych psów i kotów zbierane są, m.in. prześcieradła, ręczniki, koce, szmatki (kawałki materiałów) oraz podkłady higieniczne. Dodatkowo podopiecznym placówki zawsze potrzebne są zabawki, posłania i specjalistyczna karma dla chorych psów i kotów.

  - W tym sezonie mamy wyjątkowo dużo pracy z maluchami. Wystarczy tylko powiedzieć, że w ciągu kilkudziesięciu dni liczba malutkich kociąt wzrosła z niespełna 30 do ponad 100. W tej sytuacji mogą pomóc jedynie otwarte serca warszawiaków. Apelujemy o adopcje oraz pomoc materialną – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

  Dary można dostarczać codziennie w godz. 10.00-17.00 bezpośrednio do schroniska lub wysłać na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, ul. Paluch 2 (przy ul. Na Skraju).

  Do akcji pomocy schronisku włączyły się klubokawiarnie - jedną z nich jest ursynowska Dżungla Vegan Bistro przy ul. Dereniowej 2. Można tam przynosić swoje dary dla schroniska, bezterminowo.

  - Zbieramy wszystkie rzeczy do kartonu, a gdy ten się napełni – zawozimy do schroniska i napełniamy od nowa - mówi Daniel Rzeszotek, właściciel Dżungli.

  - Jesteśmy knajpą wegańską, a weganie kochają zwierzęta. Dlatego, gdy usłyszeliśmy o problemach schroniska, nie zastanawialiśmy się ani chwili. Jest to pierwsza nasza taka akcja, bo jesteśmy nowym lokalem, ale na pewno nie ostatnia. Z chęcią będziemy włączać się w inicjatywy społeczne i prozwierzęce zarówno na Ursynowie, jak i w całej Warszawie. Planujemy też nawiązać współpracę z ursynowskimi organizacjami pozarządowymi - dodaje właściciel Dżungli.

  Dżungla otwarta jest codziennie w godz. 12:00-22:00 - tel. 22 740 73 87. Dary można też zawozić do trzech innych lokali - w centrum Warszawy oraz na Woli. Są to:

  • Kawiarnia Kafka, ul. Oboźna 3 w godz. 9-21.30, tel. 22 826 08 22
  • Klubokawiarnia CH 25, ul. Chłodna 25 w godz. 10-23, tel. 506 045 827
  • Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II w godz. 9-23, tel. 500 139 352

  Organizatorzy zbiórki apelują o to, by przekazywane tekstylia były czyste, tak aby zwierzaki mogły od razu z nich korzystać.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Scani 1 8 miesięcy temu

   2. niech inne zwierzaczki mają troszkę lepsze życie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1137 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018