REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2014, 17:28 komentarzy 1

  Szymon Jacyniak

  moje artykuły ‹
  Na ostatnich zajęciach panie zmierzyły się z instruktorami

  Na ostatnich zajęciach panie zmierzyły się z instruktorami (SJ)

  Zniknęły lęki przed atakiem i wieczornym spacerem po osiedlu. Zamiast nich jest pewność, że uda się im obronić przed każdym napastnikiem. Wszystko dzięki umiejętnościom, które nabyły uczestniczki bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla mieszkanek Ursynowa. Profesjonalne zajęcia prowadzili byli żołnierze elitarnej jednostki GROM. Właśnie zakończyła się pierwsza edycja, ale w planach są już kolejne.

   - Oczywiście wszystko trzeba jeszcze przećwiczyć, ale jestem pewna, że część umiejętności byłabym w stanie zastosować w praktyce, w taki sposób żeby były skuteczne - mówiła jedna z uczestniczek kursu, Katarzyna Kazakidis. 

  To pewne, bo szkolenie prowadzili prawdziwi profesjonaliści - byli żołnierze jednostki specjalnej GROM. Wśród nich twórca systemu Grom Combat i specjalnego programu treningowego dla kobiet - major Jacek Kowalik. 

  - To był pomysł, żeby stworzyć system, który służy do szybkiego szkolenia żołnierzy jednostek specjalnych. Potem postanowiliśmy przełożyć ten system na szkolenie kobiet. W połowie lat 90-tych przeszkoliliśmy kilkadziesiąt kobiet ze służb – policji, straży granicznej - mówi major Kowalik.

  Ale na szkoleniu pań w mundurach się nie skończyło. Byli żołnierze GROM-u postanowili dostosować opracowany przez siebie system do potrzeb cywilnych. Między innymi do uświadomienia kobietom, w jaki sposób mogą obronić się przed napastnikiem. 

   - To krótki system szkolenia, ale bardzo skuteczny. Charakteryzuje się bardzo intensywnym treningiem, ale dostosowanym do każdego indywidualnie. Może w nim wziąć udział każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. Podczas pierwszych treningów sprawdzamy możliwości kursantek, a potem dostosowujemy do tego trening - dodaje major Kowalik.

  Efekty już są widoczne, bo większość pań zgodnie twierdziła, że uczestnictwo w kursie dało im większą pewność siebie. A przede wszystkim pozbawiło lęku, z którym do tej pory poruszały się po ulicach. 

  - Czuję się pewniej. Z racji mojego zawodu często zdarza mi się wracać późno z pracy. Zniknął gdzieś ten lęk że ktoś wyskoczy zza rogu, a ja nie będę wiedziała co zrobić - mówi pani Katarzyna. 

  Szkolenia cieszyły się wśród mieszkanek Ursynowa olbrzymią popularnością. W pierwszej edycji udział wzięło 300 kobiet, ale chętnych było trzy razy tyle. Jest jednak i dobra wiadomość. Niebawem ruszy druga edycja kursu. Zapisy już od poniedziałku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Rzecznik/Urząd Dzielnicy Ursynów 1 ponad rok temu

   Warto dodać coś, czego zabrakło w artykule: bezpłatne szkolenie dla kobiet zostało zorganizowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ursynów. A zapisy na kolejną edycję już od poniedziałku, 20 stycznia. Więcej na www.ursynow.pl...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2891 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO