REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2020, 07:40 komentarzy 12

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Biały papier - tego brakuje uczniom w szkołach

  Biały papier - tego brakuje uczniom w szkołach (pixabay.com)

   - Spełniamy marzenia naszych uczniów! – taki żartobliwy wpis, prezentujący wynik ankiety przeprowadzonej wśród uczniów, pojawił się na stronie Szkoły Podstawowej nr 322 przy Dembowskiego. Czego najbardziej pragną dzieci? Białego papieru toaletowego!

  W ankiecie przeprowadzonej przez Radę Rodziców szkoły podstawnej im. Jana Brzechwy, na pytanie „Czego najbardziej brakuje w szkole?” padła odpowiedź: białego papieru toaletowego. Zaskakujące? Niekoniecznie kiedy przyjrzy się kwotom, które pochłania zakup środków higienicznych dla setek dzieci.

  Uczniowie mają głos

  Na wniosek Rady Rodziców SP 322 uczniowie wzięli udział w ankiecie, odpowiadając na pytanie o to, czego brakuje im w szkole. Okazało się, że poziom zadowolenia jest bardzo wysoki, ale to, na co uczniowie zdecydowanie zwrócili uwagę to właśnie papier toaletowy.

  - Córka opowiadała, że „brązowy papier” w szkole jest paskudny – potwierdza mama pierwszoklasistki z Dembowskiego, którą ucieszyła reakcja ze strony szkoły i Rady Rodziców, na tę potrzebę dzieci.

  Z wyników ankiety zadowolona jest dyrekcja szkoły. – Brak białego papieru to jedyna rzecz na jaką uczniowie zwrócili uwagę – mówi dyrektor placówki Tomasz Górski. – Pierwsza partia została już zakupiona. Postaramy się, żeby był jak najdłużej, ale to zależy od rodziców i tego, jak będą wpłacać składki na konto Rady – dodaje.

  Na razie szkoła kupiła pierwszą partię papieru, a w kolejnych ma partycypować Rada Rodziców. Jak się okazuje koszt zakupu „lepszego” papieru dla takiej liczby uczniów, to naprawdę duża kwota, na którą nie ma osobnego budżetu.

  Produkt pierwszej potrzeby

  Pieniądze na zakup papieru toaletowego znajdują w się w puli, którą szkoła przeznacza na "materiały i wyposażenie", czyli kupuje m.in. środki czystości, materiały biurowe, papier ksero, tonery, materiały i akcesoria elektryczne czy hydrauliczne.

  Przy tak szerokim wachlarzu wydatków trudno stawiać papier toaletowy na pierwszym miejscu. Tym bardziej, że średni koszt jego zakupu, to w szkole przy Dembowskiego ok. 4-5 tys. złotych na szary papier. Biały jest dokładnie dwa razy droższy! Zatem to ok. 10 tys. rocznie na sam papier toaletowy.

  Ale skoro tylko tego trzeba uczniom do szczęścia, to chyba warto? A jak jest w Waszych szkołach? Czy dzieci narzekają na szary papier czy może korzystają z białego?

  fot. Pierwsza partia papieru zakupiona na prośbę uczniów (RR SP 322)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~student dzienny 12 29 dni temuocena: 25% 

   Chodziłem do szkoły. Zmarnowałem tam czas i zdrowie psychiczne. Po latach stwierdzam, że obowiązek edukacji to błąd.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doggo 11 miesiąc temuocena: 93% 

   10tys. to bardzo optymistyczna kwota. Wydaje mi się, że szkoły wydają więcej na papier toaletowy. Dlaczego? Otóż dlatego, że dzieci mają wybitną ciekawość świata, objawiającą się wrzucaniem całej rolki (takiej dużej, nie takiej jakich używa się w domu) do sedesu. Albo rozwijanie jej i zapełnianie toalety w taki sposób. Ewentualnie jeszcze "dopychanie" ręcznikami papierowymi. Kilka miesięcy temu usłyszałem o mistrzu, który do muszli klozetowej wrzucał wyniesione w kieszeniach klocki ze świetlicy. Żeby przypilnować dzieciaków w toalecie spokojnie można by nowy etat utworzyć. Ale zaraz byłyby głosy, że to ograniczanie prawa do prywatności... Tak, tylko najpierw nauczcie swoje własne dzieciątka obowiązków, np. obowiązku dbania o dobro wspólne, jakim są toalety - też przecież dla nich - w szkole. Dzieci nie tylko mają prawa, mają tez obowiązki!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Od lat w szkołach ten sam problem

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 9 miesiąc temuocena: 90% 

   Maja w szkolach papier ekologiczny. Dzieci powinny byc uczone od najmlodszych lat, ze przesadna ekologia to bul dupy. W przyszlosci bedzie mniej durnych pomyslow typu piec roznych koszy na smieci.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zoja 8 miesiąc temuocena: 54% 

   Nie wierzę...Problemy pierwszego świata-brak białego papieru toaletowego.I ktoś to wziął na serio.. Niech dzieci z domu przynoszą nawet tęczowy papier za miliony złotych skoro szary nie pasuje i niech podcierają nim szanowne tyłki.Co za problem!Dramat.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasienska 7 miesiąc temuocena: 100% 

   Dobrze że jest jakikolwiek. Wczoraj mi córka powiedziała, że przez koronawirusa przynajmniej pojawiło się mydło i własnie papier.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 miesiąc temuocena: 72% 

   W SP na Małcużynskiego notorycznie nie ma papieru ......szarego- czyli żadnego a o mydle nawet nie wspomę- no i brudno- szkoda było remontu na toalety skoro od początku nie dba się o to- "fajne zarządzanie placówką !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 5 miesiąc temuocena: 52% 

   Tak, super decyzja. A jak to ma się do ochrony środowiska ? Już nikt tym dzieciom nie mówi, że ich wybór spowoduje większą wycinkę drzew ! Kolejny dowod, że hipokryzji uczy się w tej szkole. Szumne medialnie akcje dbałości o drzewa itd. A potem powrót do maski obłudy. Ha ha ha.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 4 miesiąc temuocena: 94% 

   Dobrze, że w ogóle jest papier toaletowy i (chyba) mydło. Pamiętam, że w mojej podstawówce nie było ani papieru, ani mydła, ani nawet drzwi do toalety. Wpadliśmy nawet kiedyś z kumplami na pomysł, że napiszemy list do ONZ z prośbą o pomoc sanitarną. Oczywiście dostaliśmy srogi opieprz od wychowawczyni. To były czasy, łza w oku się kręci.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maki 3 miesiąc temuocena: 21% 

   Jeżeli marzeniem dzieci w szkole jest biały piapier toaletowy to dobrze świadczy o szkole i jej uczniach. SP 322 to bardzo fajna szkoła, to nie my rodzicie tylko nasze dzieci spedzają tam 8 godzin i bardzo często po tych 8 i wiecej godzinach nie chcą ze swojej szkoły wychodzić!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZnamCie 2 miesiąc temuocena: 68% 

   Oszczędności miały być w kulturze a tu dzieci nie mają czym się pocierać. Grozi nam epidemia czerwonki a nie koronovirusa. Ta kadencja będzie ostatnią kadencja Kempy w jakimkolwiek samorządzie. Idziesz pan na dno i kwiczysz.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maki 1 29 dni temu

   A co to ma wspólnego z Kempą? Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać artykuł! Papier jest tylko dziecia chcą lepszy!

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2171 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020