REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 czerwca 2020, 15:28 komentarzy 7

  (Archiwum)

  W jedną noc starsze małżeństwo z Ursynowa straciło dorobek całego życia. Teraz proszą sąsiadów o pomoc. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Końskiego Jaru.

  Tego dnia 73-letni pan Tadeusz nie zapomni już do końca życia. 25 marca nad ranem na korytarzu w bloku przy Końskim Jarze wybuchł pożar. Ogień dostał się do środka mieszkania dwojga emerytów.

  - Kilka godzin później stałem już osłupiały razem z moją rodziną patrząc na gęsty dym wydobywający się, z jak dotąd, bezpiecznego dla nas miejsca. W marcowy poranek straciliśmy nie tylko dach nad głową, ale też ubrania, meble, zdjęcia i wszystko, co zbieraliśmy latami – opisuje 73-letni ojciec czteroosobowej rodziny.

  Mieszkańcy wciąż nie mogą dojść do siebie po pożarze. Ogień strawił cały ich dobytek, nie tylko wyposażenie domu, ale też gromadzone przez lata pamiątki z najszczęśliwszych chwil życia.

  Dramatyczny apel o pomoc

  Rodzina nie jest w stanie samodzielnie wyremontować mieszkania. - Jesteśmy z żoną emerytami, którzy przez panującą pandemię stracili możliwość dorobienia. Oboje naszych dzieci jest chorych. Mieszkający z nami syn z powodu niepełnosprawności nie był w stanie nigdy podjąć pracy, a przez obecną sytuację związaną z koronawirusem wypłata jego renty została wstrzymana. Z tego samego powodu nasza córka, pomieszkująca z nami, również przestała zarabiać. Musi być ona pod stałą opieką szeregu specjalistów, na których w obecnej chwili nie mamy już pieniędzy - mówi pan Tadeusz.

  I dodaje, że z dnia na dzień coraz bardziej opada z sił. Sam jest chory na nowotwór i z przerażeniem patrzy na to, co przyniesie kolejny dzień. Rodzina utworzyła internetową zbiórkę pieniędzy na odbudowę mieszkania. Środki są niezbędne do odkażenia, ozonowania i remontu mieszkania.

  Dotychczas zbiórkę wsparło ponad 300 osób. Zgromadzona kwota to na tę chwilę niecałe 40 tysięcy złotych, czyli wciąż za mało, by wyremontować zniszczone przez pożar mieszkanie. W zbiórkę zaangażował się urząd dzielnicy.

  - Mieszkańcy Ursynowa niejednokrotnie wykazywali się dużą ofiarnością i chęcią niesienia pomocy rodzinom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Chcemy pomóc poszkodowanej rodzinie w dotarciu do jak największego grona osób z informacją o ich trudnym położeniu i potrzebach. Mam nadzieję, że to ułatwi zebranie kwoty pozwalającej na przeprowadzenie remontu i powrót do mieszkania - mówi Jakub Berent, wiceburmistrz Ursynowa.

  Apelujemy o pomoc dla rodziny pogorzelców z Końskiego Jaru. Poniżej link do zbiórki na autoryzowanym portalu sierpomaga.pl:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kitya 7 15 dni temuocena: 50% 

   A na papierosy mają ???

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pet 6 19 dni temuocena: 75% 

   A tam nie obowiązywał zakaz palenia w częściach wspólnych budynku?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wpisz Swój Nick 5 20 dni temuocena: 80% 

   Stała się tragedia, oczywiste. Ale napiszcie, że pożar wybuchnął, bo owa rodzinka nie dogasiła kiepa w swojej "palarni na klatce za kratami". Jak pisałam, stała się tragedia, ale sami sobie winni.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trzeba pomóc skutecznie 4 20 dni temuocena: 86% 

   Szlachetny cel . Pomagać. Ale od redakcji oczekuję więcej informacji na temat tego pożaru. O pożarze dowiadujemy się tylko tyle : "25 marca nad ranem na korytarzu w bloku przy Końskim Jarze wybuchł pożar". Jaka była przyczyna? Kto za to odpowiada ? Czy lokatorzy mogą domagać się odszkodowania i od kogo? Było to w marcu, a dowiadujemy się o zdarzeniu w końcu czerwca, więc chyba już coś wiadomo na temat przyczyny. Taka ważna informacja, byłaby ostrzeżeniem przed podobnym losowym zdarzeniem .

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 3 20 dni temuocena: 67% 

   To dobry pomysł. Pod arykułem, który jest kontynuacją jakieś historii można by zrobić listę linków z wcześniejszymi artykułami na ten temat.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 12 dni temu

   Pod artykulem jest ramka "Artykuły powiązane" i w niej link do artykułu z marca

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 1 21 dni temuocena: 100% 

   Bardzo dobrze, że Redakcja zamieszcza takie artykuly o zbiórce. Dzięki temu więcej osób o tym się może dowiedzieć i pomóc. A dobra nigdy nie jest za wiele.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3518 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020