REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2018, 19:15 komentarzy 2

  (AŁ)

  Ciepła rodzinna atmosfera i wspólne śpiewanie kolęd - Parada Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa przyciągnęła nie tylko pacjentów i wolontariuszy. W ogrodzie przy Pileckiego 105 zapłonęły ogniska i pojawił się święty Mikołaj z prezentami.

  To była już piąta parada, tym razem przeszła tylko po terenie hospicjum i jak zwykle chodziło o wsparcie pacjentów, pokazanie im, że mieszkańcy Ursynowa o nich pamiętają i chcą przekazać trochę świątecznej atmosfery.

  -  Po raz pierwszy przyszliśmy z dziećmi, bo już rozumieją co to choroba i jak ważne jest wsparcie innych w tak trudnych chwilach. Mam nadzieję, że pacjenci słyszą kolędy, które tu śpiewamy. Nie mogą być z nami ciałem, ale myślami my jesteśmy z nimi, a oni mam nadzieję z nami - mówi pani Aniela. 

  Kolędy i piosenki świąteczne śpiewał dzielnicowy chór Iuvenis. Zabrzmiały takie utwory jak "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu" czy "Dzisiaj w Betlejem". 

  W ogrodzie hospicjum, ku uciesze dzieci i zaskoczeniu dorosłych, pojawił się święty Mikołaj, w którego wcielił się burmistrz Ursynowa. Miał przy sobie wielki wór prezentów.

  - Cieszę się, że mieszkańcy pomimo zimna i śniegu przyszli tutaj tak tłumnie, żeby być wspólnie z fundacją i jej pacjentami, by w tym czasie czuli nasze wsparcie - mówił Robert Kempa. 

  Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na poczęstunek, można było upiec kiełbaskę i przy okazji ogrzać się przy jednym z kilku ognisk.

  - Chodziło nam o to, żeby było rodzinnie i po domowemu. Bardzo nam zależy, żebyśmy się spotykali, żeby nasi pacjenci zobaczyli, że nie są sami na Ursynowie - mówiła prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne Dorota Jasińska.

  Organizatorzy parady chcą takimi akcjami "odczarować" wizerunek hospicjum, jako miejsca, do którego przychodzi się jedynie umrzeć. To również miejsce, gdzie powinno się zrobić wszystko, by ostatnie chwile życia nie były udręką.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianka 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Dobrze, że Iuvenis angażuje się także w takie społeczne inicjatywy! Świetnie sprawdzają się w każdym repertuarze!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 1 ponad rok temuocena: 67% 

   A czy była Świnka Peppa z Coca colą i barszczem w kartonie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.327 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020