REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Park Miniatur Województwa Mazowieckiego)

  REKLAMA

  Z końcem września Park Miniatur Województwa Mazowieckiego został zmuszony do opuszczenia dotychczasowej lokalizacji na Senatorskiej. Fundacja od dłuższego czasu szuka miejsca, gdzie mogłaby przenieść eksponaty. Być może trafią do Parku im. Romana Kozłowskiego.

  W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem burmistrza Roberta Kempy i przedstawicieli zarządu fundacji parku. Omawiano zaproponowaną przez urząd dzielnicy lokalizację – dwie działki znajdujące się w obrębie parku pod Kopą Cwila.

  - Propozycja nam się podoba, teren wystarczy prawdopodobnie na obecną ekspozycję, ale jest za mały na rozwój parku. Rozpoczynamy właśnie prace nad planem terenu, ważne jest dla nas to, że możemy postawić ogrodzenie – mówi Agnieszka Kabała z zarządu Parku Miniatur.

  Park Miniatur Województwa Mazowieckiego to dzieło pasjonatów historii i architektury Warszawy, którym zależy na promowaniu przedwojennej architektury. Na ekspozycji możemy oglądać makiety budynków, które szczególnie zapisały się na kartach historii Warszawy i Polski, a obecnie zostały przekształcone lub zburzone.

  Projekt zakłada ustawienie makiet na otwartej zielonej przestrzeni i zapewnienie rozrywki wszystkim odwiedzającym niezależnie od wieku. Przewidziane są wycieczki i lekcje dla szkół, w planach jest także otwarta pracownia miniatur. Dla najmłodszych ma być przygotowany plac zabaw z opieką. W parku obok stałej ekspozycji, mają pojawiać się wystawy czasowe.

  Dla Ursynowa może być to ciekawa lokalna atrakcja, z której skorzystają mieszkańcy i szkoły.

  - Pierwsze spotkanie wypadło pozytywnie, ale jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach - komentuje burmistrz Robert Kempa.

  Jeśli zarządowi fundacji w najbliższym czasie nie uda się znaleźć dogodnej lokalizacji, może być zmuszony do zamknięcia działalności. Jako inicjatywa prywatna, park nie otrzymuje żadnego dofinansowania, a jego działalność opiera się na środkach i pracy twórców. Jedynie stałe miejsce ekspozycji może umożliwić staranie się o jakiekolwiek dotacje.

  - Naprawdę nie chcemy, żeby nasza ekspozycja została schowana gdzieś w garażu, bez możliwości udostępniania jej zwiedzającym – podsumowuje Agnieszka Kabała.

  ZOBACZ ZDJĘCIA MAKIET I WIZUALIZACJE PARKU MINIATUR:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1433 sekundy
  REKLAMA