REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2020, 09:06 komentarzy 18

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Piotr Kapała)

  Park Moczydełko przy ulicy Wełnianej wbrew informacji na tabliczce nie jest zamykany na noc - alarmują mieszkańcy. Otwarta furtka i brak monitoringu zachęcają do organizowania głośnych, nocnych imprez i chuligaństwa. Niedawno ktoś pomazał tu ławki.

  Park Moczydełko to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Kabat. Powstał w 2009 roku. Jego centralnym punktem jest oczko wodne, pełne żab, owadów i ptaków. Dzieci uwielbiają ten teren, z uwagi na nowoczesny plac zabaw.

  Jest jednak coś, co burzy tę sielankę i na co narzekają okoliczni mieszkańcy. Wieczorami w parku gromadzi się hałaśliwa młodzież. Goście zostawiają po swoich imprezach butelki i śmieci. Tego problemu by nie było, gdyby zgodnie z regulaminem, park był zamykany na noc. Taka możliwość przecież jest, gdyż po obu stronach ogrodzenia znajdują się furtki. Na tabliczce wyraźnie napisane jest, że miejsce to otwarte jest od 8:00 rano do zmroku. 

  - Nie przychodzę tu wieczorami, ale uważam że powinni go zamykać – mówi mieszkanka Kabat. - Na samym początku istnienia parku była tutaj ochrona. - Oczywiście, że powinien być zamykany na noc. Trzeba zapobiegać chuligaństwu - podkreśla inna spacerowiczka. 

  - Na razie nie ma dużego problemu, ale bez nadzoru ktoś może zniszczyć park. A tak w ogóle, to można by tu wybudować małą plenerową siłownię, jest jeszcze miejsce. To młodzież zajęłaby się sportem a nie piwem – dodaje inny spacerowicz.

  Bez zamykania, za to z fotopułapką

  Mieszkańcy obawiają się, że park Moczydełko podzieli los innych parków na Ursynowie, które co najmniej raz do roku padają ofiarą wandali. Ostatnio w parku Przy Bażantarni ktoś zniszczył pierwszą na Ursynowie biblioteczkę plenerową. Dzielnica przyznaje, że furtki są otwarte przez całą dobę.

  - Park Moczydełko nie jest zamykany na noc. Firma serwisująca park, na bieżąco go sprząta oraz dogląda go od strony przyrodniczej – robi to pod nadzorem pracownika Wydziału Ochrony Środowiska – informuje Bartosz Dominiak, wiceburmistrz Ursynowa.

  Dzielnica nie zamierza powracać do regularnego zamykania parku. - W przypadku naruszania regulaminu parku - a takim jest organizowanie „imprez” szczególnie w godzinach nocnych - należy niezwłocznie kontaktować się z numerem 112 lub  986 - dodaje wiceburmistrz.

  Chodzi o policję oraz straż miejską, które jednak - zdaniem mieszkańców - zbyt późno przyjeżdżają na miejsce zdarzenia, wobec czego sąsiedzi nie wzywają już patroli.

  Być może na teren Moczydełka trafi za to jedna z fotopułapek, które chce zakupić dzielnica. Instalowane one będą rotacyjnie w ursynowskich parkach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lawenda 18 3 miesiące temu

   Problemem jest niedoświetlenie parku po zmroku. Młodzież/chuliganeria nie lubią się zbierać tam, gdzie jest jasno, wolą ciemne, niewidoczne miejsca. Zostało to nawet poparte badaniami. Ja bardzo lubię z mężem wieczorem, po pracy zajrzeć do Moczydełka, chwilkę posiedzieć, nawet po zmroku, a teraz dzień będzie się robił coraz krótszy, więc to nieuniknione. Czy to oznacza, że zimą park ma być zamykany po 16? Przecież to absurd. Park powinien służyć mieszkańcom. Na chuliganerię są inne sposoby - jeden z nich został zaproponowany w tym wpisie. Nie karzmy wszystkich za błędy małej grupy ludzi. Ścigajmy chuliganów i wymuszajmy na nich podporządkowanie, ale nie dopuśćmy do tego, by zwykli mieszkańcy mieli przez to utrudnione życie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyytz 17 3 miesiące temuocena: 100% 

   Bachorów drących ryje całe dnie i robiących z podwórek totalny chlew i tak nic nie przebije.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerytkaSTARAbrzydka 16 3 miesiące temuocena: 25% 

   Wstrzykują sobie tam haszysz po nocach i palą LSD! Pełno przychodzi LGBT+ i biją się ze SKINAMI w nocy to normalka. Chory kraj!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 15 3 miesiące temuocena: 100% 

   A na sam koniec przychodzą mochery i tańczą bredgensa - taniec na głowie jak by ktoś nie wiedział. A no i wiarygodności całej historii dodaje fakt, że w moczydle mieszka potwór jak ten z loch ness i wszystkich częstuje narkotykami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emeryt 14 3 miesiące temuocena: 60% 

   Co noc burdy, marihuanenu opary, przeklenstwa, smieci w tym prezrerwatywy! Szkło zbite! Strzykawki! Gdzie jest policja? Co się dzieje z tą dzielnicą?!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 13 3 miesiące temuocena: 86% 

   Dokładnie! Niech ktoś obroni tę dzielnicę przed zdeprawowanymi emerytami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmm 12 3 miesiące temuocena: 0% 

   Skoro jesteśmy dzikim krajem, a wychodzi że jesteśmy skoro musimy się bawić uchlewając się przy okazji (i taka forma obowiązywała w każdym pokoleniu, tylko teraz trunki jakby bardziej kolorowe) to parki i inne miejsca tego typu powinny być ZAMYKANE i monitorowane. Innej opcji nie ma. Dziki kraj? To i dużo krat i ograniczeń.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazurzanka 11 3 miesiące temuocena: 11% 

   Górka Kazurka też przyciąga chuliganów. Może by ją zamykać na noc?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 10 3 miesiące temuocena: 67% 

   To proste. Wybudować kilka osiedli zamkniętych obok i wtedy wszystko będzie czysto i porządnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 9 4 miesiące temuocena: 100% 

   To samo co w parku przy bazantarni, nowe pokolenie bydla wyroslo i pokazuje prawdziwe ja bazdgrolami i demolka.. taka samorealizacja gimbazy puszczonej wolno. Pewnie wystarczy ich spisac pare razy po 22, do nieletnich wezwac rodzicow. Niech poczuja, ze nie sa anonimowi. Do tego jest potrzebna straz miejska lub policja.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Tak wychowane to teraz tak się zachowują.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emil 7 4 miesiące temuocena: 60% 

   Policja powinna być dla wszystkich ale mimo wszystko, najbardziej wkurza, że na Kabatach są wysokie ceny(i mieszkań i w sklepach) - aby na to wszystko zarobić trzeba zdrowo zasuwać. Tu od początku 100% mieszkańców pracowało ciężko.. spłacając kredyty za swoje mieszkania. Pewnie, jak by ktoś zrobił teraz porównanie, to wpływy z podatków w przeliczeniu na mieszkańca w tej części Ursynowa są wysokie. No i co? No i nic. Jakoś nie widać aby policja i dzielnica opiekowała się tą częścią Ursynowa, np. patrolując ulice - zwłaszcza wieczorem .. A jak by się zastanowić to MY ich utrzymujemy właśnie, a nie oni nas.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 6 4 miesiące temuocena: 57% 

   Niech dominiak co wieczór i ranek jeździ na jednym z elektrycznych rowerów, zakupionych przez Urząd w zeszłym roku i bawi się w klucznika. Plaga huliganerii i dewastacji dotyczy nie tylko Moczydełka. Cały Ursynów zaczyna przypominać brazylijskie fawele.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 4 miesiące temuocena: 62% 

   To napisz do pisowskich posłów z Warszawy by w końcu uzupełnić wakaty w policji i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. To oni za to odpowiadają, nie urząd miasta.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asas 4 4 miesiące temuocena: 73% 

   Gdyby młodzież była właściwie wychowana przez rodziców nie byłoby tego problemu. Myślicie, że przyjeżdżają do was z innych dzielnic? Najczęściej to dzieci wasze lub waszych sąsiadów. Ale jeśli bazgrolą własne klatki schodowe to nie będą bazgrolić w parku? Dobrobyt przewraca w głowach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asas 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   co do wakatów w policji to nie ogarniam tego tematu od lat. Z jednej strony są wakaty, z drugiej mnóstwo chętnych do pracy odprawianych jest z kwitkiem. Nie spełniają wymagań? Kiedyś czytałem, że to świadoma polityka, by pieniądze z nieobsadzonych wakatów trafiały do już pracujących.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kapralwojtek 2 3 miesiące temuocena: 50% 

   Brazylijskich faweli to ty nie widziałeś na oczy...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tetryk 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   No tak, bo jak ktoś dorastał w latach 80-tych, to wcale nie słyszał od rodziców, że ta młodzież to teraz taka i taka. Zawsze jest tak, że starsze pokolenia zrzędzą na te młodsze. Stajemy się zgryźliwi, kochani.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3484 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021