REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2014, 13:58 komentarzy 2

  Szymon Jacyniak

  moje artykuły ‹
  Teren przyszłego Parku Polskich Wynalazców

  Teren przyszłego Parku Polskich Wynalazców (SJ)

  Czy niezagospodarowana górka u zbiegu ulic Szolc-Rogozińskiego, Gandhi i Rosoła stanie się wreszcie miejscem rekreacji z prawdziwego zdarzenia? Trwają dyskusje nad utworzeniem tu parku, który miałby nosić imię Polskich Wynalazców. Radny Paweł Lenarczyk proponuje, by na nazwie się nie skończyło. Według jego pomysłu, w tym miejscu miałoby powstać plenerowe centrum nauki.

  Historia tego miejsca sięga czasów budowy ursynowskich bloków. Górka została usypana z ziemi wydobytej pod budowę fundamentów powstającego osiedla. I tak, od 30 lat, służy jako teren spacerów i miejsce, w którym ludzie wyprowadzają psy.

  Pomysł utworzenia parku nie jest nowy. Na niektórych mapach występuje już nawet nazwa Park Polskich Wynalazców, ale oficjalnie nie została jeszcze nadana. Zresztą na razie ten teren zielony trudno nawet nazwać parkiem. Jest jednak już pomysł na zagospodarowanie tego miejsca.

  - Chciałbym, żeby znalazły się tu elementy, które prezentowałyby postaci polskiej nauki – mówi radny Paweł Lenarczyk, który walczy o utworzenie w tym miejscu parku – Mogłyby to być wynalazki, które można by zobaczyć i dotknąć. Mam na myśli park, który będzie nieco bardziej interaktywny.

  Wśród wielkich naukowców, których mieliby zostać upamiętnieni w parku, radny widzi miejsce dla Michała Doliwo-Dobrowolskiego (prekursor prądu trójfazowego) czy Jana Czochralskiego (chemik, który w latach dwudziestych ubiegłego wieku opracował metodę wytwarzania kryształów, do dziś stosowaną przy produkcji mikroprocesorów).

  Jednak do tego wszystkiego jeszcze daleka droga. Decyzję o utworzeniu i nazwaniu parku muszą podjąć stołeczni radni. Do tego dojdzie jeszcze wykup gruntów. Okazuje się bowiem, że część tego terenu znajduje się w rękach prywatnych właścicieli. A pieniądze na wykup niełatwo będzie znaleźć. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~matupr 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie chcemy parku ! chcemy by pozostało dzikie ! niech sobie pan radny zabuduje alejkami własny duzy pokój. pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • malka51 1 ponad rok temu

   To już kolejny park, wg radnego Lenarczyka!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3771 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021